redelijk 'diefstalvrij' M arrea AFM beboet man voor gronddeals Terneuzen Veilig strand ZEELAND 23 commentaar Drukke dag KNRM Veere Nieuw mbo erkend www.marrea.nl 0fbei0571 nn44 De politie en de ANWB waarschu wen badgasten dat zij op het strand hun spullen niet onbeheerd achter moeten laten. Aan de Hollandse kust verleggen die ven hun werkterrein naar het strand. Maar in Zeeland valt het mee. De regiopolitie Zee land West-Brabant meldt dat hier weinig wordt gestolen. Dat is mooi. In Zeeland kun je kennelijk nog onbezorgd in zee duiken. Om te zorgen dat dit zo blijft, is het verstandig alert te zijn en het dieven zo moeilijk moge lijk te maken. Geen waardevol le dingen meenemen werkt het best, maar dit kan niet al tijd. Daarom moet het een tweede natuur worden op de spullen van je buurman te let ten als die gaat zwemmen. Het blijkt dat sommige badgasten hier al min of meer op reke nen. Zeker op de drukkere stranden is deze vorm van so ciale controle zeer effectief. Het is een simpele manier om het strand veilig te houden. VEERE - De vrijwillige redders van het KNRM reddingstation Veere zijn maandag 3 keer opgepiept voor een hulpverlening op het Veerse Meer. Rond de klok van 10 uur kwam de eerste oproep: een vastlopen zeiljacht van 12 meter. Rond 13.15 uur volgde een tweede zeiljacht dat was vastgelopen. De derde oproep was even na 17.00 uur en betrof een zeiljacht met motorpech dat onderweg was naar Oostwatering en niet onder zeil kon aanleggen. Uit die contreien klinken alarme rende geluiden dat de dieven hun werkterrein in de zomer naar de strand verleggen. De regiopolitie Zeeland West-Brabant houdt al leen gespecificeerde cijfers bij voor het 21 kilometer lange strand van Schouwen-Duiveland. Daar uit blijkt dat het aantal aangiften minimaal is. In 2011 meldden vijf badgasten gedupeerd te zijn door diefstal. Vorig jaar waren dat er acht en in het huidige seizoen kreeg de politie zeven meldingen binnen. Aalders gaat er vanuit dat de ervaringen op de overige stran den langs de Zeeuwse kust verge lijkbaar zijn. „Niet echt iets om je zorgen om te maken dus." De Zeeuwse politie heeft met de strandwachten de afspraak dat ze een oogje in het zeil houden. „Op drukke dagen zitten we altijd op de uitkijkposten en scannen we zowel de zee als het strand op pro bleemgevallen", zegt Arnoud Ver burg van de Strandreddingsbriga- de Westerschouwen. „Als we per sonen zien die zich verdacht ge dragen, bellen we direct. Worden ze op heterdaad betrapt, dan mo gen we ze zelf aanhouden en over dragen aan de politie. Maar dat hebben we nog nooit aan de hand gehad." De strandpost aan de Vlissingse Boulevard Evertsen is uitgerust met 25 kluisjes, vertelt coördina tor Albert Dijkstra. „Als je even gaat zwemmen, is het altijd fijn als je daar even je portemonnee en telefoon kan achterlaten." Executieverkoop Belastingdienst De man gaf van juni 2010 tot fe bruari 2011 feitelijk leiding aan Ontwikkeling Vastgoed Neder land BV (OVN). Hij was de enige aandeelhouder en bestuurder. Zonder vergunning en goedkeu ring van de AFM bood zijn maat schappij consumenten in Terneu zen percelen landbouwgrond als beleggingsobject aan. OVN hield hun voor dat de grond meer waard zou worden door een toekomstige bestemmingsplanwij ziging en stelde dan ook een ren dement in het voortuitzicht. Het bedrijf stuurde klanten onder meer informatie over de ontwik keling van de plannen Smids- schorrepolder en Handels- poort-Zuid, alsook het Strategisch Masterplan van de gemeente. Om dat de gronden werden beheerd door een andere partij dan de be legger, was volgens de AFM spra ke van het aanbieden van beleg gingsobjecten. Daar had OVN geen vergunning voor. De vastgoedmaatschappij van de Zaandammer sloot in een jaar tijd 26 van zulke koopovereenkom sten, waarmee 1.143.000 euro ge moeid was. In alle gevallen teken de de Zaandammer namens OVN. De AFM zou normaal ge sproken een boete opleggen van 125.000 euro, maar die is met het oog op de geringe financiële draagkracht van de Zaandammer teruggebracht naar 500 euro. OVN ging in 2011 failliet. GOES - Het ministerie van Onder wijs heeft erkenning verleend voor dejiiploma's van het Getijde College, een nieuwe kleinschalige particuliere mbo-school in Goes. De school biedt behalve economi sche beroepsopleidingen ook cur sussen en trainingen aan voor on dernemers. Scholieren kunnen er terecht in huiswerkklassen. Op 19 augustus beginnen de eer ste lessen op het Getijde College. fONGEREPT GENIETEN VAN DEVELUWE! Prijs: 75,00 p.p. DINSDAG 30 JULI 2013 letten wel op toch? Sïïï» door Cornelleke Blok en Marcel Modde MIDDELBURG - Zo veel zakkenrol lers als op de stranden van Scheve- ningen, Wassenaar en Noordwijk, zijn er in Zeeland zeker nog niet, zegt politiewoordvoerder Mireille Aalders. Naam: Marjo (midden) en Linda Giebels en hun zoon Jari (links) uit Helmond. Ze zijn drie weken op vakantie met de caravan in Burgh-Haamstede Welke waardevolle spullen hebben jullie meegenomen naar het strand? - „Twee e-readers, drie mobiele tele foons en een portemonnee." Hoe beschermen jullie de waardevolle spullen? - „We laten de spullen nooit onbeheerd achter", zegt Marjo. „We gaan niet met z'n drieën zwemmen." Linda: „Ik hou er niet van om het water in te gaan, dus het is niet erg." Het ge zin vindt het strand hartstikke veilig. Marjo: „We hebben nooit meegemaakt dat er iets gestolen werd. Ook van vrienden heb ik nooit gehoord dat er spullen verdwenen waren. Ik zou het daarom wel aandurven om met z'n drie ën te gaan zwemmen. Maar dan zou ik de waardevolle spullen wel wegstoppen en er een handdoek overheen leg gen. Dan kan je makkelijk zien of er iets weggehaald is." Er is veel sociale controle op het strand, merkt Marjo. „Je ligt heel dicht bij elkaar. Ik kijk altijd wie er naast me ligt. Als die mensen even weg zijn, dan hou ik in de gaten of er geen vreemde bij hun spullen in de buurt komt." Hij peinst even. „Ik weet eigenlijk niet wat ik zou doen als ik zou zien dat iemand iets wegpakt. Je weet niet wat voor types die dieven zijn, dus ik denk dat ik wel een beetje op mijn hoede zou zijn. foto's Dirk-Jan Gjeltema Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl door Frank Balkenende TERNEUZEN - De Autoriteit Finan ciële Markten (AFM) heeft een Zaandammer een boete van 500 euro opgelegd voor ongeoorloofde vastgoedhandel in Terneuzen. Prachtig gelegen net buiten Elspeet in een zeldzaam mooi natuurgebied ligt Hampshire Hotel Landgoed Stakenberg (3*). Hier kunt u 3 heerlijke dagen wandelen en fietsen door ongerepte natuur. Het arrangement: 2 x overnachting 2 x uitgebreid Veluws ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner (op de 2e avond) 1 dag gebruik van hotelfietsen 10% korting op een massage Pri|s p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl toeristenbelasting 1,75 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 25.00 p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Dit arrangement is geldig t/m 31 december 2013. m.u.v. feestdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49