Wel campingmensen, maar liever niet in een tent "4 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN Opa, oma, ïiet, Hm EP Wie: Familie Donders Woonplaats: Heeswijk-Dinther Waar Buitenchalet op camping Ons Buiten in Oostkapelle Al heel zijn leven komt Arjen in de va kantie naar Zeeland. Vroeger met zijn ouders en nu met zijn eigen gezin. „Vroeger hadden vrienden van mijn ouders een vakantiehuis in Zeeland en dat be viel altijd zo goed!" Ook een deel van zijn fami lie is woonachtig in Zeeland. Arjen weet niet beter dan zijn vakantie aan de kust te vieren. ,Je hebt hier alles: zon, zee, strand en het is lek ker dichtbij huis." Het gezin gaat vrijwel altijd naar een camping in Oostkapelle. Zeker met goed weer vjndt Kim het een fantastische plaats. „Je kunt met mooi weer overal naartoe fietsen, er zijn veel bossen en er hangt een ontspannen sfeer. Niets moet en al les mag." Voor het eerst zit het gezin met Ties van 8 maanden en Giel van 3 jaar in een buitenchalet op camping Ons Byiten. Zij zien zichzelf wel als campingmen sen, maar overnachten niet graag in een tent. De keuze voor een luxe chalet was dan ook snel ge maakt voor Kim en Arjen. „Het prachtige weer maakt onze vakantie helemaal af', zegt Kim vrolijk. De ouders van Kim kwamen ook nog even op be zoek. Zij verblijven hierna nog een aantal dagen in de badplaats Domburg. Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl Suppen, een watersport overgewaaid vanuit Hawaï. Het staat voor 'stand up paddle surfen' en dat be schrijft het al: staand peddelen op een surfboard. Voor het eerst organiseren theehuis Honeypie en Vertigo Sports dit jaar tochten op de grachten van Middelburg. Iedereen kan het. long, oud, klein of groot, je hebt het zo door." Maurice Both van Naish, de materialenspon- sor bij het evenement, stelt op voorhand de pakweg der tig deelnemers gerust. Kort daarna gaat iedereen het water op. Beginners starten voorzichtig op hun knieën met peddelen op het board. De meer ervaren sup pers gaan meteen staan. Als ieder een het een beetje onder de knie heeft, gaat de groep staand over de grachten. Een heerlijk zonne tje maakt het aangenaam op het water. Wat maakt suppen zo leuk om te doen? „Het gemak, de vrijheid en het buiten zijn", zegt Fabian Nae- rebout van Vertigo Sports. Hij gaat zelf ook regelmatig suppen en doet ook onder andere aan kite- surfen als er meer wind staat. „Er zijn opblaasbare boards en inklap bare peddels zodat je het materi aal zelfs op de fiets kunt meene men." Suppen is niet afhankelijk van wind, zoals kitesurfen en windsurfen en het kan op zowel vlak water als op golven voor de echte fanatiekelingen. Wie een goede work-out wil en niet van fitnessen houdt, is suppen een leuke oplossing. Naish-vertegen- woordiger Maurice vertelt dat bijna je hele lichaam er baat van heeft. „Het versterkt de romp en zorgt voor een betere controle en balans over je rug, bekken, heup, knieën, enkels en is ook nog eens een goede buikspiertraining!" Halverwege klinkt de eerste plons van een stel dat elkaar van de plank probeert te werken. Er hangt een ontspannen en gezelli ge sfeer tijCdens de sup-tocht en er wordt veel gelachen. Een stukje verderop stoot iemand haar hoofd tegen een laag bruggetje omdat ze niet goed oplette. Is het toch wel veilig? „Als je geen gekke dingen doet, zal je er niet zomaar vanaf vallen want het is best makke lijk", legt Fabian van Vertigo Het gemak, de vrijheid en het buiten zijn maakt suppen zo leuk om te doen Sports uit. Voor één van de deel neemsters was het zelfs de eerste keer op een surfboard, „ki het be gin stond ik te trillen op mijn be nen, maar het viel uiteindelijk erg mee." Zij gaat het hierna zeker nog eens suppen, maar dan liever op zee. In diverse steden in Nederland zijn er al vergelijkbare sup-toch- ten gehouden en Vertigo Sports zag samen met Honeypie de kans om het in Middelburg te doen. Het theehuis staat bekend om de taarten, scones en allerlei andere zaligheden. Greg Bihi Zenou, eige naar van Honeypie, heeft zelf een achtergrond in de watersport en greep de kans om weer eens wat nieuws te doen met beide han den aan. „Een leuk en sportief eve nement, een warm avondzonne tje en lekker barbecuen als afslui ter, de ultieme zomerbeleving!" Op 15 augustus is er een tweede kans om Middelburg vanaf het water te bewonderen en de barbe cuekunsten van Honeypie te erva ren. SUP INFORMATIE door Meike Coppoolse Als je niet te gek doet, blijf je wel droog Eerst even op de knieën peddelen om er in te komen. door Meike Coppoolse if-* Fabian Naerebout Op 15 augustus is er weer een sup- tocht op de grachten van Middel burg met een barbecue Vertigo Sports zorgt voor materia len en begeleiding Het volgen van suplessen is moge lijk bij Vertigo Sports Op 31 augustus is er een testdag met diverse clinics bij Vertigo Beachhouse in Vrouwenpolder Voor meer informatie, zie de web site www.vertigo-sports.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38