iet veel interesse' Magere score voor zwemmers bij WK SPORT 29 Quintana troeft Hoogerland af Johnny Hoogerland moest maandagavond in de Draai van de Kaai genoegen ne men met de tweede plaats. De wielrenner uit Lange- weegje werd verslagen door de Colombiaan Nairo Quin tana, de nummer twee en bergkoning van de Tour de France. Belkin-renner Bauke Mollema eindigde als derde. Bij de elite-beloften was Dennis Raadtgever (zeven de) de beste Zeeuw. Jimmy de Bruijn werd twaalfde. Rentree Boonen in Eneco Tour Tom Boonen maakt zijn ren tree in de Eneco Tour, die op 12 augustus begint in Koksij- de. Op woensdag 14 augus tus rijdt de Belgische wiel renner van Omega Pharma - Quick Step dus ook door Zeeland, in de etappe die op de Brouwersdam finisht. Boonen moest zich maan dag afmelden voor de Ron de van Denemarken (31 juli- 4 augustus) wegens een bles sure aan het zitvlak. Voetballer Benitez (27) overleden De Ecuadoriaanse internatio nal Christian Benitez is maandag in Doha plotseling overleden op 27-jarige leef tijd. De aanvaller was vol gens zijn club El Jaish met buikklachten opgenomen in het ziekenhuis en stierf daar aan een hartaanval. Benitez, die 58 interlands voor Ecua dor speelde, voetbalde on der meer ook voor het Engel se Birmingham City. Hij was met zijn land actief op het WK van 2006. Hofman strandt in halve eindstrijd Driebander Glenn Hofman strandde maandag tijdens de World Games in Colom bia in de halve finale. De spe ler van Dallinga/Frans Be vers verloor in 23 beurten met 22-40 van de Belg Eddy Merckx. In de kwartfinale had de 23-jarige Hofman in een fraaie partij Dick Jaspers verslagen. De Hagenaar won met 34-40, maar moest daar na zijn meerdere erkennen in wereldkampioen Merckx. Golfer Joost Luiten toch in een major Joost Luiten speelt volgende week toch een major. De gol fer staat op de startlijst van het US PGA Championship, de vierde en laatste van de Grand Slamevenementen in het golf. De Bleiswijker ein digde vorig jaar in dit toer nooi in de Verenigde Staten op de gedeelde 21e plaats. Het US PGA Championship wordt dit jaar afgewerkt in Pittsford, New York en be gint op 8 augustus. veld stonden bij de Johan CruijfF Schaal. De evaluatie van die wed strijd moet overigens nog plaats vinden. Voor de doellijntechnologie heeft de KNVB het uit het tennis beken- de HawkEye.-systeem aangekocht. In finales van de play-offs en de halve finales en finale van de KNVB beker kan het worden inge zet. En mogelijk bij de laatste twee speelronden in de competi tie. „Maar we zijn ook aan het kijken of we het eerder in de competitie, bijvoorbeeld bij toppers, al kun nen gebruiken. Veel hangt af van de kosten. We hebben een half miljoen beschikbaar voor het hele project Arbitrage 2.0", legde Van Meenen uit. „Het is eigenlijk het goedkoopst als we de camera's en computers in één stadion kunnen ophangen." De vijfde en zesde official staan er voor meer zaken dan het in de gaten houden van de doellijn en zullen dus niet door HawkEye worden vervangen. „Op termijn zou een videoscheidsrechter dat wel kunnen* Tijdens de jaarlijkse scheidsrech- tersdag van de KNVB werd maan dag verder duidelijk dat er voor komend seizoen geen grote spelre gelwijzigingen zijn. De richtlij nen voor buitenspel zijn (door de Fifa) iets scherper geformuleerd en de scheidsrechters blijven alert op protesteren en simuleren. Daarnaast zullen er dit seizoen geen Belgische arbiters meer flui ten in de eredivisie, alleen nog in de Jupiler League. De KNVB vindt de proef geslaagd maar ziet er nu geen toegevoegde waarde meer in. Bovendien kwam vanuit de voetballerij de roep om Neder landse scheidsrechters in de eredi visie. Verschuren kreeg nog wel een her kansing. Hij zwom evenals de Au straliër Cameron McEvoy de acht ste tijd (1.47,31) op de 200 vrij. De twee moesten in een swim-off uitmaken wie er naar de eind strijd mocht. Verschuren zag ech ter af van een extra race op die af stand. „Ik was er voor mezelf al snel uit dat ik niet wilde. Ik was al aardig kapot. Ik zag het met het oog op de 100 vrij niet zitten." Verschuren, die bij de Spelen van Londen en de WK in 2011 ook al de eindstrijd op de 200 vrij miste, had in de series indruk gemaakt met de derde tijd. Maar uit en thousiasme was hij veel te hard begonnen. Hij moest dit maandag avond bekopen. „Ik heb me nu wel goed aan mijn raceplan gehou den. Maar ik voelde me toch nog wel vermoeid. Ik wil nu alles ge ven op de 100 vrij. Daar moet het nu op gebeuren." Bastiaan Lijesen kwam op de 100 rugslag 0,12 tekort en baalde. „Dit is zuur. Ik heb tijdens dit WK juist wel een paar stappen ge maakt. Het is jammer dat ik het dan net niet red." Nijhuis werd tiende op de 100 school. Alle aandacht op dit num mer ging uit naar het indrukwek kende wereldrecord van de pas zestienjarige Litouwse Ruta Meilutyte van 1.04,35. steeds het vliegtuig in. Dan is het ideaal dat je bij een mooie club kunt zitten en verder kunt bou wen." Sommigen verklaarden hem voor gek. „'Je had nog een eenjarig con tract. Was gebleven! Dan was je daarna transfervrij geweest', zei den ze. Maar voor mij en mijn fa milie klopte het gewoon om te rug te gaan naar Nederland. Bij Sporting verdiende ik veel meer dan ik hier kan krijgen. Maar ik heb een sportieve ambitie. Ik ga niet zeggen dat we kampioen moeten worden, maar die ambitie is er natuurlijk wel. Met PSV ga je niet voor plaats drie. Nu gaat het goed en is er veel plezier. Maar er zullen ook fases komen dat het even tegenzit. Juist dan is het be langrijk dat we niet een te groot verval krijgen. We moeten kijken hoe ver we met deze jonge groep kunnen komen. Je voelt aan alles dat er heel veel in deze selectie zit. Het is erg interessant om hier bij betrokken te zijn." Schaars lijkt de logische captain. Toch? Maar Cocu liet zich nog niet in de kaarten kijken. Van avond, als PSV in de voorronde van de Champions League thuis aantreedt tegen Zulte Waregem, weten we meer, zei de coach. Schaars is één van de zes aanko pen van PSV, dat in een paar we ken tijd een totale metamorfose heeft ondergaan. Bepalende spelers als Mark van Bommel, Kevin Strootman en Dries Mertens zijn weg; Cocu bouwt zijn nieuwe elftal nu rond jongens als Jeffrey Bruma, Karim Rekik, Adam Maher en Schaars. „Er zit veel talent in de groep, maar talent alleen is niet genoeg", weet de middenvelder. „Dat moet snel kwaliteit worden. Ik heb de afgelopen weken wel gemerkt dat de bereidheid en de wil om er iets moois van te maken, groot zijn." Tijd om rustig te wennen aan el kaar is er nauwelijks. Tegen Zulte Waregem moet PSV er gelijk staan, want de inzet is een plek in de lucratieve Champions League. Volgens Schaars, die in 2009 met AZ op het miljoenenbal speelde, is het juist fijn dat de druk er met een op staat. „Ook al zijn we alle-' maal grotendeels nieuw voor el kaar, toch moeten we direct veel van elkaar eisen. We kunnen niet rustig opstarten, we moeten ge lijk vol aan de bak. In de voorbe reiding hebben we meteen naar een belangrijke wedstrijd toege werkt. Dat is vaak het beste, dan zit je er meteen goed in", weet de routinier. „Kijk, iedereen moet beseffen dat PSV een club is die iedere wed strijd moet winnen. Dan maakt leeftijd niet uit." DINSDAG 30 JULI 2013 ROOSENDAAL RIJSWIJK DOHA CALI PITTSFORD door Cilya van der Kooy BARCELONA - De Nederlandse zwemmers presteerden matig op de tweede dag van de wereldkam pioenschappen in Barcelona. Sebas- tiaan Verschuren, Bastiaan Lijesen en Moniek Nijhuis slaagden er op hun onderdeel maandag niet in zich voor de finale te plaatsen. Stijn Schaars (links) gaat met zijn nieuwe ploeggenoten op de foto. Rechts van hem de andere aanwinsten Karim Rekik, Adam Maher en Jeffrey Bruma. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29