Filmfonds voor particuliere investeerders li— Producent Gijs van de Westelaken van Column Film ontvangt in Kwaden- damme met trots de geldschieters op de filmset van Dorsvloer vol confetti. Zij zullen met een gerust hart over hun investe ring weer kunnen vertrekken. „Het is een idea le locatie en er wordt hier keihard gewerkt", zegt Van de Westelaken. Die investeerders zijn: Nederlands Filmfonds, NTR, CoBo en de Belgische Tax Shelter. Voor het sluitstukje van de benodigde - bijna - 2 miljoen euro heeft Column Film het Dors-, vloer vol confetti Filmfonds opgericht. Archi tect daarvan is Roel van de Weijer van Co lumn Film. Hij heeft met volledige goedkeu ring van de Belastingdienst een constructie be dacht, die het voor particulieren aantrekkelijk maakt te investeren in een film waar ze zich betrokken bij voelen. Zij kunnen voor 5000 eu ro per aandeel meedoen in de totstandko ming. Daar staat belastingvoordeel tegenover. „En slechts beperkt risico", benadrukt Van de Weijer. „Zelfs als de film in het zwartste sce nario nul bezoekers zou trekken, blijft het risi co beperkt tot 38 procent van het geïnvesteer de bedrag. De participanten delen, naast de an dere financierders en fondsen, mee in de netto-opbrengsten van de film." Column hoopt met dit unieke fonds 2 ton bin nen te halen. Als het goed bevalt, krijgt de re geling navolging bij meerdere films. „Een vier de van het geraamd bedrag is inmiddels bin nen", laat Van de Westelaken weten. Hij nam het initiatief tot verfilming van Dorsvloer vol confetti, omdat het boek direct filmische beel den bij hem opriep. „Het verhaal biedt geen heel strak plot, maar kan zich daardoor juist onderscheiden van veel andere films. Ik wilde ook sowieso dat de opnamen overwegend in Zeeland worden gemaakt. Met dat extra stukje financiering door onder meer Zeeuwse parti culieren valt dat ook goed te motiveren. Na tuurlijk hadden we eventueel meer scènes in België kunnen opnemen, maar juist in dit ge val waarbij het verhaal zich in Zeeland af speelt, vind ik het mooi dat er vooral hier ge draaid wordt. Overigens is het natuurlijk wel een universeel thema, dat overal herkenbaar zal zijn. Daarom ook is er niet voor Zeeuws dialect gekozen. Bovendien krijg je dan weer allerlei discussies over hoe je bepaalde woor den moet uitspreken. Dat leidt af van waar het echt om draait." De première staat in 2014 gepland. „In het voorjaar óf in het najaar", al dus Van de Westelaken. DINSDAG 30 JULI 2013 ZEELAND 27 wonderschone fil Regisseur Tallulah Schwab op de set in overleg met enkele spelers en crewleden voorafgaand aan een volgende opname, foto's Mechteld Jansen door Ali Pankow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27