Da Silvano gaat naar groter pand W 24 WALCHEREN Ondernemers Nachtmarkt op houden braderie de boulevard Tijdelijk restaurant Timmerfabriek op losse schroeven; horeca zou vergunning ter discussie hebben gesteld bij gemeente. vlissingen - Het is maar de vraag of het tijdelijke restaurant in de Timmerfabriek open kan blijven. Met de gemeente Vlissingen is er gesteggel over vergunningen. Het pop-up restaurant Rest van de jongens van Gastrovan zou zes weekenden draaien: vier in juli en twee in augustus. Voor de maand juli had de gemeente Vlissingen een evenementenvergunning ver leend. Die vergunning is echter gebonden aan een maximum aan tal dagen en kan dus niet worden verlengd. Als vervolg daarop kan een zoge heten inrichtingsvergunning wor den aangevraagd. Dat is nu, na overleg tussen de gemeente en be heerder Boei van de Timmerfa briek, gedaan, maar als de vergun ning al verleend wordt, is het nog niet eens zeker dat het traject bin nen enkele dagen is doorlopen. En het restaurant is de komende twee weekenden bijna alle avon den volgeboekt. Boei, die met succes tijdelijk eve nementen organiseert in de Tim merfabriek, dacht dat alles in kan nen en kruiken was. „De vergun ning voor augustus is ons monde ling toegezegd", reageert Louk Pe perkamp. „Zo gaat dat. Wij zijn grootgebruiker in Vlissingen van vergunningen en hebben nog nooit een norm overtreden." Peperkamp begrijpt de ophef niet. „Wij hebben de fabriek voor tien duizenden euro's een semi-per- manente inrichting gegeven. Met dit evenement halen we de lande lijke pers, er komen reserveringen uit het hele land. Allemaal men sen die er een weekendje Vlissin gen van maken." De vraag wat de aanleiding is voor de ophef over vergunningen, zegt een woordvoerder van de ge meente niet te kunnen beant woorden. In Vlissingen zelf gaat het verhaal dat de horeca van het Bellamypark de kwestie heeft aan gezwengeld. „Dat heb ik ook ge hoord", zegt Frans Meijer van café De Concurrent, die als afgevaar digde van Koninklijke Horeca Ne derland namens zijn Vlissingse collega's spreekt. „Maar daar weet ik niets van. We hebben elkaar ge vraagd wie heeft geklaagd, maar we weten het niet. Het zal dan wel uit de eethoreca komen, maar volgens mij draait iedereen zelf ook best een leuk seizoen." Het initiatief in de Timmerfa briek noemt Meijer 'best leuk'. „Er moet wat gebeuren met die fa briek, dat weten we allemaal. Wel kun je je afvragen of dit nog een evenement is als -het zes weken doorloopt. We hebben als horeca wel meermalen gevraagd wat de stand van zaken is." Bovendien zijn een jaar geleden vanuit het Bellamypark bezwaren geuit tegen de ruime openingstij den voor feesten van dance-orga- nisatie Groove to Chill in de Tim merfabriek. Meijers: „Die gingen door tot een uur of vier, vijf; als al les in de stad al dicht is. Dat kan niet de bedoeling zijn. We moe ten elkaar aanvullen, zodat we er allemaal wat aan hebben. Ook de horeca." Het tijdelijke restaurant is niet het enige initiatief dat momen teel op losse schroeven staat door gesteggel met vergunningen. Dè aanleg van de, eveneens tijdelijke, jachthaven in de Dokhaven is on zeker omdat de gemeente Vlissin gen diep in de regels is gedoken. Zomerconcert in de Catharinakerk Sander van Marion (orgel) en Marieke Lindeman (fluit) geven woensdag 31 juli een concert in de Catharinakerk in Zoutelande. Dit zomer avondconcert begint om 20.30 uur. De kerk gaat een half uur voor aanvang open. Toegang kost zes euro. Kin deren tot 12 jaar mogen gra tis binnen. Vliegeren of vissen op Zee- en Dijkdag Van vliegershow tot visde- monstraties; vanalles is er te doen in Westkapelle tijdens de Zee- en Dijkdag die mor gen, woensdag 31 juli plaats vindt. Zandfiguren maken kan bijvoorbeeld ook, op be zoek bij de KNRM of's avonds zeemansliedjes zin gen. Het programma met tijden staat op de website van het Polderhuismuseum. Puzzelrit bij de Witte Raaf Motor en Autoclub de Zeeuwen houdt donderdag 1 augustus een puzzelgezel- ligheidsrit bij camping de Witte Raaf in Arnemuiden. De puzzelrit bestaat uit een aantal opdrachten die met de auto of motor gereden kunnen worden. Elke deel nemer gaat met een prijs naar huis. Inschrijven voor de rit kan van 18.30 uur tot 19.00 uur bij camping de Witte Raaf. Miniconcert in de Koorkerk Altsaxofonist Rinus Goed hart en organist Adri Kar man geven donderdag 1 au gustus een miniconcert in de Koorkerk in Middelburg. Tijdens het concert wordt Spaanse/Iberische muziek gespeeld. Het concert in de Koorkerk begint om 15.00 uur. De toegang is voor ie dereen gratis. VLISSINGEN - Voor wie sombert over weer twee gesloten winkels in Vlissingen: Da Silvano heeft in derdaad zijn twee panden in Walstraat-Zuid gesloten, maar dan wel met de bedoeling het as sortiment iets verderop te vervier voudigen. De Italiaanse traiteur trekt in het grote pand in de Walstraat, waar tot voor kort De Cultuurwerf tij delijk exposities in hield. In het nieuwe onderkomen wordt niet alleen het assortiment maaltij den, vleeswaren, kaas, brood, wijn en cadeaupakketten uitge breid, ook komt er een lunchcafé in. „We hadden meer ruimte nodig", vertelt Silvan Claassens. „Om on ze catering te verzorgen en om workshops en proefavonden te or ganiseren. Dat willen we allemaal in Vlissingen. Het gaat heel goed, ook onze winkel in Middelburg loopt als een trein." Ondernemersplem MELISKERKE - De ondernemersver eniging van Meliskerke houdt woensdag 31 juli een zomerbrade- rie. Van 13 tot 21 uur staan er kra men van ondernemers, kinderat tracties en er zijn Zeeuwse am bachten te bekijken. Vanaf 21 uur is er een muziekavond. Smederij Ido Matthijsse en Hobbyloods Ra penburg houden van 13 tot 19 uur een open dag en geven demon straties houtbewerking en auto techniek. vlissingen - Op de boulevard van Vlissingen vindt vrijdagavond 2 augustus vanaf 19.00 uur weer de langste Nachtmarkt van Neder land plaats. Dat gebeurt voor de dertigste keer. Er staan twintig standwerkers en 350 kramen van uiteenlopende branches. Ook is er een dweilband. Voor de kinde ren zijn er een draaimolen en trampolines. Om 00.30 uur wordt de nachtmarkt afgesloten met een vuurwerk. Onzekerheid over Rest door Wendy Wagenmakers I Gastrovan, drie jonge koks uit de Randstad, hebben de monumentale Timmerfabriek in Vlissingen deze zomer omgetoverd tot pop-up restaurant. Met na me vanwege de industriële entourage is het bijna elke avond volgeboekt, foto Ruben Oreel ZOUTELANDE www.sandervanmarion.ril WESTKAPELLE wwOv.polderhuiswestkapelle.nl ARNEMUIDEN MIDDELBURG http://langejanproject.word- press.com/ door Wendy Wagenmakers tips: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24