JL ja Waterschap: Zeeuwse dijken nog nat genoeg ZEELAND Ontvangst Olifanten en kamelen Het fiasco van Brewport Festival betekent een blamage voor Schouwen-Duiveland. Had de gemeente dit kunnen voorkomen? Agent breekt hand bij aanhouding almanak CIRCUS Column gemist? Lees alle columns na op de FZC.nl Zeeuwse stranden nog redelijk 'diefstalvrij' ZlERlKZEE - De verbijstering over de gang van zaken tijdens Brew port Festival het afgelopen week end in Brouwershaven is groot. Veel mensen vragen zich af of de gemeente dit had kunnen voorko men en waarom er goedkeuring is verleend aan een dergelijke or ganisatie. Het respectloos omgaan met artiesten en publiek wordt als een blamage voor Schou wen-Duiveland ervaren. „De vergunningaanvraag voldeed aan alle eisen", laat burgemeester Gerard Rabelink weten. Volgens hem is bij het beoordelen van de aanvraag een toets op de veilig heid uitgevoerd, zoals altijd ge beurt bij dit soort aanvragen. Donderdag bleek dat er onvol doende voorzieningen aanwezig waren om het evenement te laten plaatsvinden in de oorspronkelij ke opzet. Enkele betrokken ambte naren hebben toen een gesprek ge had met organisator Hans Schoon. „Hierin heeft de gemeen te de organisator meegegeven het laten doorgaan van het festival goed te overwegen, maar dit was geen grond om de vergunning in te trekken", aldus de burgemees ter. Bij controle door de gemeente vrijdagmiddag bleken er veel min der bezoekers dan verwacht. Daar om werden de randvoorwaarden ten aanzien van de voorzieningen bijgesteld. Ook werd afgesproken met Schoon dat er geen alcohol ge schonken mocht worden. Bij een vervolgcontrole vrijdagavond vol deed de organisator daaraan. „Ook zaterdag en zondag was er geen aanleiding het kleine evene ment stil te leggen", zegt Rabe link. Hij geeft aan dat de exploita tie van een dergelijk evenement behoort tot de verantwoordelijk heid van de organisatie. „De ge meente gaat niet over afspraken tussen organisaties en de finan ciële consequenties die daarmée gemoeid zijn." Volgens hem heeft de gemeente enkel de verantwoor delijkheid voor de openbare orde en de veiligheid. Die zouden niet in het geding zijn geweest. terneuzen - Een politieagent heeft zondagmiddag in Terneu zen zijn hand gebroken, toen hij een corrigerende tik gaf aan een 44-jarige man. De man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, spuugde en trapte naar de agent. Hij werd opgepakt, omdat hij in de Martinus Eijkestraat zou heb ben gevochten met een 40-jarige man uit de gemeente Sluis. De West-Zeeuws-Vlaming was een flatgebouw ingevlucht. Beide vechtersbazen waren onder in vloed van drank of drugs. Ze zitten vast in een cel in Toren- tijd. „Vodafone Klantenservice, waarmee kan ik u van dienst zijn?" „Goedemiddag, ik heb problemen met mijn ontvangst." „Sorry meneer, ik kan u slecht ver staan. Kunt u het herhalen?" „Goedemiddag, ik heb problemen met mijn ontvangst." „Meneer, kunt u misschien naar bui ten lopen of een plek waar u beter bereik hebt? Ik versta u echt niet." „NOGMAALS: IK HEB PROBLE MEN MET MIJN ONTVANGST!" „Meneer, volgens mij is uw ont vangst niet optimaal. Ik ga nu de verbinding verbreken, want ik kan u niet verstaan. Probeert u het later nog eens. *tuut tuut tuut* MIDDELBURG - Ondanks het war me weer hebben de Zeeuwse dij ken nog geen last van droogte- scheuren, zegt waterschap Schel- destromen. Inspecteurs van de waterschap pep houden momenteel de dijken extra scherp in de gaten. De dij ken in Zeeland bestaan uit een zandlichaam met daarop een klei- pakket van een halve tot anderhal ve meter dik. Bij langdurige droogte kunnen dij ken inklinken of kunnen scheu ren ontstaan in het kleipakket, waardoor ze minder stabiel en dus minder veilig kunnen wor den. Volgens woordvoerder Arjen Goossen van Scheldestromen doen zich vooralsnog geen proble men voor door de droogte. „Het is een week goed warm geweest, maar in juni regende het meer dan gemiddeld. Bovendien is het afgelopen weekeinde zo veel neer slag gevallen dat de kleilaag van de dijken weer voldoende vocht heeft gekregen." www.pzc.nl/columns Festival voldeed aan de eisen door Ali Pankow ZEELAND Columns MunMg Woensdag fjfc Donderdag ÉSk Zaterdet/zondeg Tip? redactie@pzc.nl DINSDAG 30 juli 2013 BURGH-HAAMSTEDE - De eerste voorstelling is pas van avond, maar maandag trokken de dieren van Circus Renz Berlin al aandacht van toeristen. Die haalden soms levens gevaarlijke oversteek-manoeuvres uit om de kamelen en de olifanten van dichtbij te kunnen bekijken. De tenten en wagens staan nog tot en met zondag opgesteld langs de Kraaijensteinweg. Vandaag is er alleen een avondvoor stelling, van woensdag tot en met zaterdag kan het 'hoog geëerd publiek' om 16.00 en 19.30 terecht. De laatste voorstelling is zondag om 14.00 uur. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21