ZEEUWS-VLAANDEREN Goede 'wissel' Marina Beach Kamelen Weitjerock verrijst vandaag uit zijn as. Sponsors en sympathisanten maakten vrijdag een promotietoer door de regio. almanak SPORT Ajax is de grote favoriet voor de Johan Cruijff Schaal Schrijver Frans Pointl wordt 80 jaar ijzendijke - Dat de editie van van daag legendarisch wordt, staat al bijna vast. Maar Weitjerock moet na de herstart wel blijven draaien, het is niet de bedoeling dat het rockfestival van Ijzendijke na een paar jaar weer in de vergetelheid wegzakt. Om de continuïteit te waarbor gen en het plezier bij organisato ren vast te houden, wilde een clubje ondernemers (muziek- én IJzendijkefans) laten zien dat er veel waardering voor Weitjerock is. „Naast paardenstad moet Ijzen dijke ook bekend worden als festi valstad", stelde Frank van de Vij ver, die samen met Eric de Ruijs- scher het initiatief nam een dag voor het festival een luxe promo tiebus door de streek te laten rij den. Het duo, lid van het Comité van Aanbeveling van Weitjerock, vond leden van het ondernemers clubje C19 en anderen bereid mee te investeren in de huur van een luxe feest- en rockbus. Met die van het prachtige nieuwe logo van het festival voorziene bus maakten sponsors, ondernemers, een team frisse promotiemeisjes en anderen die 'iets hebben bete kend of iets kunnen gaan beteke nen' voor Weitjerock gisteren een promotietoer door West-Zeeuws- Vlaanderen. De bus ging eerst even langs bij het festival terrein, waar de op bouw van de podia vorm kreeg. Voorzitter Rutger van Merode van de Stichting Weitjerock was in zijn sas met de promotieactie. De vraag of de ondernemers niet beter alle kaarten hadden kunnen opkopen in plaats van een dure promotiebus te huren, bracht een lach op zijn gezicht. Maar Van Me rode kan zich in de uitleg van maecenas Van de Vijver vinden. „We willen ons presenteren als gastvrij Ijzendijke. Het gaat ons niet op de eerste plaats om direct effectieve promotie. Maar we leg gen passagiers van de promotie bus een dagje in de watten en ho pen dat ze een leuke dag hebben. De opvallende bus brengt Weitje rock ook onder de aandacht van een groot publiek. Van grotere naamsbekendheid moeten we ko mende jaren de vruchten pluk ken", deed Frank zijn bijnaam 'Preek' eer aan. Het betoog sprak Van Merode aan. Hoewel hij het mooi zou vin den als het promotieteam - negen meiden uit Ijzendijke en omge ving - een flink deel van de nog beschikbare kaarten aan de man zou brengen. Het promotieteam had aan het eind van de middag enkele tientallen toegangskaarten verkocht. „We hebben ook heel veel positieve reacties gekregen. Als het zaterdag droog en niet al te warm is, zit een volle wei er in", verwachtte Van de Vijver. Rockliefhebbers worden volgens de IJzendijkse gastvrijheidsregels ontvangen. Zo staan op de weide wat picknickbanken onder een lui fel, is er een cocktailbar én een op- laadpunt voor mobieltjes. De wisseling van tijdelijke 'va kantiehuisbewoners' verliep vrijdagmiddag probleemloos op vakantiepark Marina Beach. Zo'n 360 'comfort homes' (sta caravans) en chalets wisselden gistermiddag soepel van eige naar, meldde operationeel ma nager Robert Ronday van de [Jostappen Groep. Om proble- n als de twee vorige maan dagen - toen nieuwe gasten uren moesten wachten en in onzeker heid verkeerden of ze wel een ca ravan in konden - te voorkomen, was een kraam bij de entree als 'sprintbalie' ingericht. Ronday: „Mensen die thuis al het papier werk hadden ingevuld en hadden betaald, konden direct hun sleu tel en lakenpakketten meenemen. Dat werkte prima." Drent wint fotoprijs Fotograaf Louis Drent uit Oost burg heeft in de categorie 'ex pressies' de eerste prijs gewon nen in de internationale foto wedstrijd TPOTY Travel Photo grapher of the Year 2013. Zijn foto, een indringend portret van een donkere man, wordt aan het einde van dit jaar tentoongesteld in de Royal Geographic Society in Londen. De twee Terneuzense voetballers fietsen in de zomer regelmatig door de polder om hun conditie bij te hou den. Ze komen dan langs plekken, die ze anders links zouden laten lig gen. Maar terwijl ze langs pracht- plekjes als Kijkuit, Poonhaven en Hoek van de Dijk trappen, wanen ze zich regelmatig helemaal ergens anders: in de dierentuin. Want wat houden mensen in het buitengebied toch gekke beesten. Een ezel is nog tot daar aan toe en lama's zijn ook al bijna gewoon. Maar toen een van de twee deze week in de buurt van Zaamslagveer opeens vijf kamelen zag kuieren, geloofde zijn fietsmaat- je hem niet meteen. „Fiets nou maar door, want jij ziet altijd overal leeu wen en beren op je weg!" SPECTRUM ZATERDAG 27 juli 2013 door René Hoonhorst I Geen parkeerplaats voor een buitenformaat-bus...Ach, dan zet de chauffeur het gevaarte toch gewoon even op de hoek van de Grote Kaai en het Oranje plein in Breskens. Een mooi plek voor de promotiemeisjes om zowel automobilisten als voetgangers met informatie te bestoken, foto Mark Neelemans HOEK OOSTBURG Tip? redactie@pzc.nl Gastvrij Weitjerock: voor altijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89