ZEEUWS-VLAANDEREN 27 ment komt openen. De schutterij 'De Fles' uit Vlissingen heeft het kanon al opgesteld dat zal worden afgeschoten. Acht uur hoor je ze al aankomen, trom mel en fluiten, 't is een mooi gezicht! Ook heeft er zich al flink wat publiek verzameld en niet alleen vanuit onze ge lederen. Volgens het protocol wordt het kanon geladen en klaargemaakt om te schie ten. De wethouder mag het eerste schot lossen en na een prachtige vlam komt er ook een zeer respectabele knal uit het kanon. Met dank aan de wsv Arne is dit een mooie manier om dit evenement te beginnen! Na het officiële deel verplaatsen we ons terug naar de Loskade waar intussen de muziek is begonnen. We schenken van uit de organisatie een borrel, er wordt gelachen en gedanst. Als ik om me heen kijk ben ik blij en trots, dit hebben we toch maar mooi met zijn allen voor el kaar gekregen! Vrijdag Vroeg wakker, mijn kleine meid wil aan dacht. Mijn oudste dochter al vertrok ken om ergens te gaan oppassen. Voor mij een mooie reden weer achter de computer te duiken, de website na te kij ken en even te zien of er al getwitterd wordt over het evenement. Vandaag is er van alles te doen; een nautische markt, een rondleiding op de werf Meer man, rondleiding door de stad en 's avonds zullen de leden hun jaarverga dering hebben in het prachtige stadhuis van Middelburg. Ikzelf ben nog druk met alle voorbereidingen in Vlissingen, de bordjes voor de aanlegplaatsen mee nemen, de ligplaatsen uitmeten in de Dokhaven en ongetwijfeld nog veel meer klussen die op mijn pad komen. Zaterdag is de vlootschouw en zullen al le honderd schepen in collones door het kanaal richting Vlissingen vetrekken. Voor de schippersmaaltijd op zaterdag avond in de machinefabriek heb ik zo juist de aantallen doorgegeven aan het Kasteel, verder lijkt alles nu geregeld. Op zaterdagavond is er een gratis toe gankelijk Celtic Music Festival georgani seerd, dat zal die schippers hopelijk wel bevallen. Ook voor zondag lijkt alles ge reed te zijn, de muziek, de competitie Gieklopen, en de modelschepen hebben weer een plekje toegewezen gekregen. Maandag vertrekken de schepen weer en gaat ieder zijns weegs. Voor mij een mooi moment om te bedenken wat ik nu ga organiseren, want stil zitten zal ik nooit. worden gejaagd, breng ik onder de aan dacht. Langzamerhand staat de telefoon niet meer stil. Vragen van de werkgroep leden die druk bezig zijn de voorberei dingen te treffen aan de Loskade en ach ter de schermen de goodiebags aan het inpakken zijn. Donderdag Het ligplaatsenoverzicht van Vlissingen moet nog worden gemaakt. Een heel ge- puzzel omdat de haven niet al te breed is. Daarnaast moeten de schepen voor de veiligheid kop voor naar buiten lig gen, dus zullen ze allemaal moeten draaien en weer terug moeten varen. Passen, meten, wie waar en wanneer. De brug van de dokhaven mag niet te lang openstaan in verband met de veilig heidsdiensten richting de binnenstad, dus het geheel vraagt om een goede dui delijke aanpak. Samen met mijn partner en jongste dochter rijden we de stad in. Nog altijd word ik enthousiast als ik de masten al van verre zie liggen. Boven de bomen steken ze naast de koepelkerk de lucht in. Blijf het een prachtig gezicht vinden en zeker in zo'n mooie historische stad als Middelburg. De Loskade ligt vol zo als ooit in vroeger tijden het geval ge weest moet zijn. Mooie oude binnen vaartschepen, zeilende vrachtschepen, Zalmschouwen en Westlanders, alles verzamelt zich aan de Maisbaai en aan de Loskade. Schepen vanuit heel Neder land komen samen. Even overleg met Feiko Koudenburg, die samen met Jos Boone en John Sprin ger de ligplaatsen in Middelburg heeft ingedeeld en probeert om alle schepen ook daadwerkelijk op de juiste plek te manoeuvreren. Gelukkig is naast Suzan ne Maes de havenmeester van wsv Ar ne, ook de scouting Middelburg aanwe zig en die helpen op een geweldig wijze alles in goede banen te leiden. Ook de mensen achter de stand zijn druk: goo diebags uitreiken, vragen beantwoor den en mensen een toelichting op het programma geven. Half acht ga ik richting het havenmees ters kantoor. De geluidsinstallatie moet nog worden opgebouwd en ik wil op tijd aanwezig zijn om wethouder Johan Aalberts te ontvangen, die het evene- ZATERDAG 27 JULI 2013 in zo'n historische stad Mooie initiatieven zoals de historische haven in Kamperland, daar word ik erg blij van. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87