Weigeren vergunning overkapping onterecht Brewport Live vraagt veel geduld van artiesten en publiek Extra vroeg los 66 Als wandelaars er van kunnen genieten is het ook goed voor het toerisme" 24 SCHOUWEN-DUIVELAND AKKERRANDEN Met een bloemenrand langs de akker binden boeren de strijd aan met onder meer de bladluis. De omstreden overkapping is vol gens Blom nodig om goederen adequaat, droog en veilig op te kunnen slaan. De gemeente wei gert echter vergunning te verle nen voor de bouw van de overkap ping omdat daarmee de maximaal toegestane oppervlakte waarop ge bouwd mag worden (100 vierkan te meter) zou worden overschre den omdat er ook nog drie andere bouwsels op het erf van Blom staan. Tegen die beslissing van de ge meente heeft Blom bezwaar aan getekend. Blom wil graag alsnog toestemming voor de overkap ping. Tijdens de zitting van de commissie bezwaarschriften voer de Blom onder meer aan dat de term 'bouwwerk' wel een heel groot woord is voor de door hem gewenste overkapping. Het gaat volgens hem om niet veel meer een 'schutting met een schuin dakje' De gemeente houdt ech ter staande dat de overkapping niet als 'vergunningvrij' kan wor den aangemerkt en dat is de com missie met de gemeente eens. De commissie ziet echter geen re denen voor de gemeente om een vergunning te weigeren. „Uit de stukken kan niet worden afgeleid dat de maximale oppervlakte is overschreden", concludeert de commissie bezwaarschriften. De commissie heeft becijferd dat de bestaande bouwsels en de gewens te overkapping bij elkaar 94,5 vier kante meter beslaan. De gemeen te heeft in de visie van de com missie vergunning geweigerd zon der 'zorgvuldige en deugdelijke onderbouwing'. nieuwerkerk - Het staat niet al leen mooi, maar het werkt ook, zegt boer André Slootmaker uit Nieuwerkerk. De drie meter bre de bloemenrand trekt insecten als sluipwesp, gaasvlieg en lieveheers beestje aan. „En dat zijn luizen eters", aldus Slootmaker. „Luizen waar gewassen als tarwe en aard appelen gevoelig voor zijn. Slootmaker is een van de drie boe ren op Schouwen-Duiveland die meedoet met het met steun van het ministerie van economische zaken, landbouw en innovatie en het Europese landbouwfonds voor plattelandsontwikkeling ont wikkelde project Bloeiend Be drijf. „Het is een demoproject", zegt Slootmaker. Hij legt uit dat het idee achter het project is dat als natuurlijke vijan den van luizen in de buurt zijn je als boer kunt besparen op het ge bruik van insectenbestrijdings middelen. Ook zouden de bloeien de planten uitspoeling van mest stoffen kunnen voorkomen. De besparing op insectenbestrij dingsmiddelen weegt volgens Slootmaker echter niet op tegen het feit dat de boer die een bloe menrand van drie meter breed langs zijn akkers heeft, in feite een flink stuk akker 'inlevert'. „Die grond kan dan niet meer voor landbouwgewassen gebruikt worden. Als je puur naar je porte monnee kijkt als boer dan doe je dit niet. Een boer is per slot van rekening geen filantroop maar ge woon iemand die zijn brood moet verdienen. Het is alleen aan trekkelijk dankzij de bijdrage van het rijk aan de boeren die mee doen." Slootmaker heeft de bloe menrand langs zijn akker gecom bineerd met een wandelpad van Stichting Landschapsbeheer Zee land. Ook heeft hij gekozen voor een bloemenmengsel dat ook bij en aantrekt. „Zodat ik ook nog een beetje help om die in stand te houden." Slootmaker stelt dat een bloemen rand langs een akker - zeker als dat in combinatie is met een wan delpad - niet alleen meerwaarde heeft voor de landbouw. „Als wan delaars ervan kunnen genieten is het ook goed voor het toerisme." Het vorig jaar gestarte Project Bloeiend Bedrijf duurt drie jaar. Slootmaker hoopt dat er finan ciële middelen gevonden worden om van het project een structu reel project te kunnen maken. „Als we er met z'n allen plezier van hebben kunnen we er ook best met z'n allen iets aan bijdra gen. Tenslotte betaalt iedereen be lasting. Aan Bloeiend Bedrijf doen lande lijk 550 boeren mee. Ze worden gesteund door 30 lokale partners waaronder bijvoorbeeld de belan genorganisatie ZLTO. In Zeeland gaat het om in totaal 45 deelne mers. BROUWERSHAVEN - „We maken er een woodstock-achtig feest van" zegt Hans Schoon op vrijdagmid dag twee uur. „We hebben wat vertraging opgelopen door de re gen, maar het gaat door." Dat klinkt optimistisch. Op het ter rein van de ijsbaan in Brouwersha ven had op dat moment een grote tent moeten staan. Die is er niet. Net zo min als een geluidsinstalla tie of een podium. Niets wijst er op dat jazzfestival Brewport Live nog tot leven komt. De eerste bands hadden immers om deze tijd van de dag al moeten spelen. „We gaan om 16.00 uur van start" zegt Schoon een uurtje later. Dan is inmiddels een podium geregeld en geluid is volgens zijn zeggen onderweg. Het zit de organisator van Brew port live in Brouwershaven niet mee. Tegenvallende kaartverkoop en een onvoldoende solide finan ciële basis dwongen hem tot het inkorten van het oorspronkelijk vijfdaagse festival naar drie dagen. Twee dagen vol jazz en op zondag een festival voor kinderen met on der andere Mega Mindy. In aanloop naar het festival haak ten steeds meer partners en be drijven af. Opmerkelijk genoeg bleef zangeres Lillian Boutté Schoon wel trouw. Ze vloog van uit Amerika naar Nederland en stond vrijdagavond - zij het meer dan een uur later dan gepland - dan toch op het podium. „It's a strange day" zei de zangeres met gevoel voor understatement. „Het weer is vreemd en de mensen zijn nog vreemder." De zangeres die al vele grote podia beklom, stond kort daarvoor nog met haar pianist Danio More wat verloren te schuilen voor de regen onder een luifeltje van de bar. Een bar waar alleen blikjes cola en sinas te krijgen waren, want de drank vergunning bleek niet in orde. „Dronken zullen we niet wor den", grinnikte een bezoeker.' Het programma van vandaag start om 12.00 uur. Zondag begint het kinderfestival Brewport Love ook om 12.00 uur. Om 16.00 uur treedt Mega Mindy op. Schoon gaat er van uit dat dan de horeca- vergunning wel in orde is. door Piet Kleemans BURCH-HAAMSTEDE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft ten on rechte geweigerd bouwvergunning te verlenen voor een overkapping op het erf van Simon Blom aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede. Dat oordeelt de commissie bezwaar schriften. -' van ot PiAiyy H tfHlfl ALTIJD RENESSE - Jarenlang moesten liefhebbers van snelle attracties, kramen met snoep en oliebollen en een kakafonie van bonte geluiden, felle kleuren en knipperende lichtjes wachten tot de klok 18.00 sloeg. Dit jaar begon de ker mis in Renesse echter al om 15.00 uur 's middags. Een tegemoetkoming voor de exploitanten, die tevergeefs aandrongen op een zondagse openstelling. De kermis staat nog tot woensdagavond laat in Renesse. foto Ronald den Dekker Kleurige strijd door Piet Kleemans André Slootmaker www.bloeiendbedrijf.nl I André Slootmaker is een van de drie Schouwen-Duivelandse deel nemers aan project Bloeiend Be drijf. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting I Rond de vijftig mensen kwamen vrijdagavond kijken naar de internationaal befaamde zangeres Lillian Boutté in Brouwershaven, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 78