4 augustus 11 augustus 25 augustus 28 jul 1 september 18 augustus KIJKTIP Eindelijk... de bal rolt weer serieus Wellicht vroegen zijn voorgangers zich wel eens af hoé ze drie uur zendtijd volkregen. Voor Zomergastenpresentator Wilfried de Jong, bekend van 24 uur met.., moet dat toch een makkie zijn. ZATERDAG 19.30 UUR om historische verhalen en debuteerde in 1987 met Tine of De dalen waar het leven woont, een geromantiseerde biografie over de vrouw van schrijver Multatuli. Daarna volgde nog een hele rits romans, essays en columns. Over het schrijverschap kunnen ze ook hebben. De gastheer heeft zelf ook een reeks sportboeken op zijn naam. Beatrice de Graafs kèuzefilm is het Russi sche Syostry (Sisters). Een obscure speel film over twee zusjes die gegijzeld worden omdat hun vader in het criminele circuit zit. Klinkt ongezellig, maar dat zijn dé the ma's waar de hoogleraar in gespecialiseerd is: misdaad en terrorisme. Ze schreef Mili tante vrouwen, over van het pad geraakte terroristische vrouwen. De fascinatie voor ontspoorde zielen deelt De Jong ook enigs zins. Ooit volgde hij een opleiding aan de Sociale Academie en werkte een tijd als welzijnswerker met probleemjongeren. Kenners vinden Johan Simons de beste re gisseur van Europa. Hoewel hij met zijn 67 jaar allang pensioengerechtigd is, staat zijn agenda tot ver in 2015 vol. Dan maakt de re gisseur de overstap van de Münchner Kam- merspiele naar theatergezelschap NTGent, waar hij al eerder vijf jaar lang de scepter zwaaide. Hij staat bekend om zijn lef en was bijvoorbeeld de eerste Nederlander die in Avignon, Salzburg en in Parijs Opera re gisseerde. Met theater als gezamenlijke pas sie, moet het voor De Jong een makkie zijn smeuïge anekdotes los te peuteren. Als minister van Financiën en vicepremier werd zijn rol in de aanpak van de krediet crisis geroemd. Wouter Bos is nu baas van het VU Medisch Centrum in Amsterdam. Hij mag flink puinruimen, het was de afge lopen tijd een chaos in het ziekenhuis. Bei de heren doen dus iets nieuws waarbij ie dereen op je let. Dat schept een band. Bos oefent trouwens ook op interviewen. On langs schoof hij aan als gastpresentator bij Knevel en Van den Brink. Daan Roosegaarde staat aan het hoofd van Studio Roosegaarde, een 'social design lab' met vestigingen in Shanghai en Waddinx- veen. Hij is het brein achter een slimme dansvloer die dansenergie omzet in elektri citeit. De kunstenaar is zeer geïnteresseerd in de verbinding kunst en technologie en bekend om Dune, een interactief koren veldlandschap dat bestaat uit honderden led-lampen. De installatie stond onder meer in London, Rotterdam, Tokio en Hongkong en nu tot 1 september 2013 in het Stedelijk Museum. Een ding lijkt zeker: ongemakke lijke stiltes zullen er bij Zomer gasten niet vallen. Wilfried de Jong heeft met iedere gast wel raakvlakken. Drie van hen heb ben een speciale band met zijn geliefde Rotterdam en ze zijn al lemaal duizendpoten, net als hij. Het spant erom of Hans Teeuwen op een roze wolk bij De Jong aanschuift. Zijn vriendin staat namelijk op het punt van be vallen. Interviewer en gast kunnen in elk geval vaderlijke tips uitwisselen. Daarna kunnen ze vloeiend overschakelen op caba ret, een gezamenlijke passie. Teeuwen be gon zijn loopbaan als grofgebekte solograp penmaker, De Jong werd bekend als helft van het absurdistisch duo met Martin van Waardenberg. Teeuwen blinkt uit in veel zijdigheid. Hij is vooral cabaretier, maar ook acteur, componist, jazz-zanger, pianist, scenarist én radiomaker. Rotterdam is de plek waar interviewer en gast het levenslicht zagen. De stad waar het altijd waait, wordt zeker onderwerp van gesprek. Niet te lang uitweiden, want dan doet de presentator Noordervliet te kort. Ze heeft een snelle pen, waar het gaat ■foto's Maaike Engels en Merlijn Doomernik Gezamenlijke passies genoeg 11 augustus - prof. dr. Beatrice de Graaf 18 augustus - Johan Simons 25 augustus - Wouter Bos 1 september - Daan Roosegaarde Zomergasten. Vanaf morgen (zondag 28 juli) op Nederland 2, 20.20 uur. door Jasmijn Masius 28 juli - Hans Teeuwen 4 augustus - Nelleke Noordervliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69