Wij zijn blij Poetin ziet dat we hard werken. Daarom heeft hij ons beloond met het WK-voetbal E4J SPECTRUM 11 standplaats Groot-Brittannië Michiel Willems FIFA 2018 b CapaHCue! Xepap flenapflbe cra/i nocnoM MopftOBHM b FIFA Ik ben deze week verheven tot pluralis majes- tatis, de majesteitelijke meervoud. Want Wij hebben deze week de zoon van kroonprins William en zijn Kate Middleton in de armen gesloten. Wij, de Britten, iedereen die op de ze eilanden woont en ik dus ook, zijn lyrisch over het jongetje. Wij raken maar niet uitgepraat over wat voor leven de prins van Cambridge zal gaan krij gen en hoe hij moet worden opgevoed, zo lees en hoor ik overal. Wij zijn collectief dolgelukkig met deze blijde gebeurtenis. Wij vinden van alles van de nieuwste royal, zeggen de internationale media. Uit enquêtes blijkt bijvoorbeeld dat Wij vinden dat de toekomstige koning, net als zijn vader, een gewone baan moet hebben. Dat wil zeggen: voordat hij het koningschap aanvaardt. Wij vinden ook dat hij voor al een ster in de liefdadigheidssector moet worden, een beetje zoals wijlen zijn grootmoeder. Toch grappig hoe je bij nationale gebeurtenissen deel wordt van het blije collectief Het hele eiland als één blije onder daan waar de wereld jaloers op is. Wij mogen hier dus van alles vinden over andermans grut. Nou is dat laat ste in Groot-Brittannië best opmerke lijk. Want als het niet om een kroon prinsenkind gaat, moeten Wij eigen lijk niets hebben van interesse voor andere, kleine Britjes. Zulke belang stelling is onderhand wat verdacht geworden. Soms denk ik dat er op dit moment een generatie Britten opgroeit die om te beginnen argwanend en achterdochtig reageert op iedereen die ook maar kijkt naar een ander kind. Dat vertrou wen Wij niet. Want wie zegt dat de op het oog vriendelijke belangstelling niet de valse taal is van een kinderlokker of erger? Gezegd moet worden dat dit eiland de nodige gruwelijke kindermoorden en -verkrachtingen voor de kiezen heeft gekregen, die in detail werden uitgemeten in de tabloids. Eerder dit jaar haalde Mark Bridger zo wekenlang alle voor pagina's toen hij veroordeeld werd voor de moord op de 5-jarige April Jones. En Stuart Hazell, die afge lopen zomer de 12-jarige Tia Sharp om het leven bracht, krijgt meer aandacht dan de gemiddelde Britse soapster gedurende zijn hele carrière. Volwassenen in samenzijn van kinderen zijn ver dacht. Zelfs ouders als ze foto's nemen van hun ei gen spruiten. Kevin Geragty-Shewan (50) werd staande gehouden in Sunderland omdat hij kiekjes nam van zijn eigen zoontje Ben (6). „U zou wel eens een pedofiel kunnen zijn", snauwde een agent hem toe in winkelcentrum Bridges. Op een basisschool in de West Midlands, de Blackheath Primary School, waarschuwden docen ten ouders die kwamen opdraven om hun eigen kin deren te zien optreden in een toneelstuk vooraf na drukkelijk dat er absoluut geen foto's van de kinde ren gemaakt mochten worden. Je wist maar nooit op wat voor website die plaatjes konden belanden, ledereen is verdacht, dus. Die overdaad aan arg waan heeft zich in Britse achterhoofden genesteld. Belangstelling voor andermans kind geeft een ge voel van ongemak. Behalve bij William en Kate, na tuurlijk. Want dan zijn Wij heel erg blij, maar dat wist u al. wordt langs Sjisjkina's woning een nieuwe weg aangelegd. Haar huis gaat net als omringende woningen tegen de vlakte. Ze kan momenteel nergens heen. Sjisjkina heeft een vergoeding gekregen, maar dat is een schijntje in vergelijking met de werkelijke waarde van de grond. De grond gaat nu op een goedkope manier naar de broer van Merkoesjkin, meent Sergej Ser- brjakov (58), lid van oppositiepartij Ja- bloko ('appel') en advocaat van de be woners die uit hun huis zijn gezet. Hij ziet de grondverkoop als een nieu we overwinning voor het Merkoesj- kin-imperium. „Ze verdienen goud geld aan de door Moskou gefinancier de bouwprojecten. In ruil daarvoor zorgt Mordovië voor hoge verkiezings resultaten. Nikolaj Merkoesjkin heeft zijn kiescommissie de opdracht gege ven voor een hoge uitslag te zorgen." Aan de rand van het centrum staat de woning van de Franse acteur Gérard Depardieu. Hij woont er niet. Om ringd door huisraad voelt Sjisjkina zich gepasseerd. „Depardieu mag zich Mordoviër noemen. Ik ben een zwer ver." Maar voor internetredacteur Na zorov vormt Depardieu de bekroning van het Mordovische sprookje. Met Moskou als donor. „Poetin ziet dat we hard werken. Hij heeft ons beloond met het WK. We zijn een voorbeeld voor Rusland en Depardieu zet Mordovië op de wereldkaart." *rm ZATERDAG 27 JULI 2013 Internetredacteur Vladimir Nazorov ÏV reageren? v spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59