De 23e Supercross in Aagtekerke biedt traditiegetrouw motorsport voor alle niveaus en categorieën. AAGTEKERKE - Respect is de kurk waarop de Supercross in Aagteker ke drijft. Met name richting de vrijwilligers die er wederom aan bijdroegen dat de 23e editie van het grootschalige motorcrosseve nement in Aagtekerke een succes werd. Maar zeker ook tussen de rijders onderling. En dat ontbrak er eventjes aan na een forse val partij en het verlenen van eerste hulp in de eerste manche van de klasse MX1-3. In plaats van eventjes gas terug te nemen, werd er na het zwaaien van de gele vlag volle bak doorge reden. Vandaar dat speaker en voorzitter van Motorclub De Peke- linge Leo Francke de deelnemers in felle bewoordingen tot de orde riep. „Er is te weinig respect voor de mensen van het Rode Kruis en de baancommissarissen. Dat kun nen we niet hebben. Een volgen de keer halen we crossers die de regels overtreden onherroepelijk uit de wedstrijd", schalde het door de microfoon. Die oproep sorteerde effect. Even later was er weer een kwinkslag. Aangezien de reeksen vertraging opliepen, werd een lange pauze geschrapt. „De regie van het stuur hebben we niet in handen, maar de regie van het wedstrijdschema natuurlijk wel", aldus Francke. Het tekende de gemoedelijke sfeer op en langs het drukbezoch te tijdelijke circuit in een weiland langs de Pekelingseweg. De kaart jesverkoopsters Jolijn Vermue, Ca roline Wondergem en Roby Hou- mes waren traditiegetrouw van de partij. En niet eens omdat ze motorcross zo interessant vinden. „Alleen al hieraan meewerken is geweldig. Het maakt me trots. En daarom help ik dit jaar weer mee" vertelde Wondergem. Een fikse regenbui in de ochtend zorgde ervoor dat het circuit er piekfijn bijlag. Stofhappen was nauwelijks aan de orde. En zoals gebruikelijk kwam zowat alles en iedereen die op twee (gemotori seerde) wielen uit de voeten kon, aan bod. Jonge en oudere crossers, Local Heroes, veteranen, brom mers, pitbikes en ook fietscros- sers. De achtjarige Mart van de Alleen al hieraan meewerken is geweldig. Het maakt me trots. Weg maakte een memorabel de buut in de socc. Nota bene op een geleende Yamaha omdat zijn ei gen minimotor was afgekeurd. Er zat te veel speling op de voorvork. „Gelukkig was er een meneer die me een motor wilde lenen", toon de de bezwete Mart zich dank baar na afloop van zijn manche. Zijn eerste rondjes, na amper vijf trainingen, op een echt circuit vie len hem voor het oog van 'heel veel publiek' alleszins mee. „Ik ben maar twee keer gevallen. En in de derde ronde ging ik veel har der dan in het eerste rondje. Vol gens mij ging ik op die hoge hel ling nog eventjes door de lucht", vertelde de jeugdige Domburger over zijn ervaringen. Tot een ereplaats kwam Mart niet, maar dat hij 'los' is, stond vast. „Volgende keer doe ik zeker weer mee", blikte hij al vooruit op de 24e Supercross. In de klassen MX 1-3 en MX 2 gin gen de zeges naar Zeeuwse cros sers. Jordi van de Wiele (Sint Jan steen) was oppermachtig in de MX 2, Hij schreef niet de alleen de finale, maar ook beide man ches op overtuigende wijze op zijn naam. Kevin-Spruijt (Melis- kerke) en Rik Pijnen (Ossend- recht) eindigden als tweede en derde. Mark Boot (Burgh-Haam- stede) was in de MX 1-3 eveneens goed voor drie eerste plaatsen. In de finale zat het niet tegen toen Micha Boy de Waal (Wijk- en Aal burg) in de laatste ronde in leiden de positie onderuit ging en met de tweede plaats genoegen moest nemen. De derde plaats was voor Casper Ovaa (Oost-Souburg). In de Superfinale ging de zege naar Micha Boy de Waal voor Mark Boot en Rik Pijnen. IEMAITRE Lars Boom wint criterium Heerlen Wielrenner Lars Boom heeft vrijdag het criterium van Heerlen op zijn naam ge schreven. De Belkin-cou- reur was in de sprint zijn medevluchters Tom Dumou- lin en Koen de Kort, beiden van Argos-Shimano, te snel af. De Britse Tour-winnaar Chris Froome schreef in Bel gië het criterium van Sint-Niklaas op zijn naam. Joaquim Rodriguez werd tweede. De Graaf nieuwe trainer Borssele Het bestuur van de W Bors sele heeft voor het nieuwe seizoen André de Graaf aan gesteld als trainer/coach. Andres de Visser zal zijn as sistent worden bij de trainin gen en wedstrijden. De Graaf, afkomstig uit Melis- kerke, heeft hij in het verle den diverse teams getraind bij onder meer Middelburg, De Meeuwen en Oostkapel- le. Vorig seizoen was hij trai ner bij Volharding. Club Brugge opent seizoen met winst Club Brugge heeft de openings wedstrijd van het nieuwe Bel gische voetbalseizoen gewon nen. De ploeg van de Spaanse trainer Juan Carlos Garrido ver sloeg Charleroi vrijdagavond in een enerverend duel met 2-0. Beide ploegen kwamen al in de eerste helft met tien man te staan. Bij Club Brugge werd de terug gekeerde routinier Timmy Sim ons (ex-PSV) al na twintig mi- Hoogerland rijdt Ctésica in Spanje Wielrenner Johnny Hooger land staat vandaag namens zijn ploeg Vacansoleil-DCM aan de start van de Clasica San Sebastian. De Neder lands kampioen uit Lange- weegje won donderdaga vond nog het profcriterium van Wateringen. Van de Tour-ploeg van Vacansoleil gaan ook Wout Poels, de Spanjaard Juan Antonio Fle- cha, de Oezbeek Sergei La- goetin en de Belgen Thomas De Gendt en Kris Boeck- mans mee naar de Spaanse, eendaagse koers. nuten met rood van het veld ge stuurd. Charleroi kon niet lang genieten van de overtalsitua- tie. Nog voor rust incasseerde Damien Marcq zijn tweede ge le kaart, waardoor beide ploe gen weer in evenwicht waren. De Chinese aanvaller Shan- gyuan Wang maakte in de 66e minuut het eerste doelpunt van het seizoen, Jonathan Blon- del besliste de wedstrijd in blessuretijd met de 2-0. Rick Jendrusch overtreft zichzelf Freestylewindsurfer Rick Jendrusch is vrijdag bij een wereldbekerwedstrijd op Fuerteventura als dertiende geëindigd. Voor de achttien jarige inwoner van Scharen- dijke was het zijn beste re sultaat op de PWA World - Tour tot nu toe. Naast Jend rusch deed ook de 21-jarige Davy SchefFers uit Zierikzee mee. Hij werd 21e. Voor de beide Schouwenaren is de volgende wereldbekerwed strijd een thuiswedstrijd, in september bij de Brouwers- dam, tijdens DAM7. Jade Ottema wint in Flash-klasse Jade Ottema heeft tijdens het WK in Stellendam de titel vero verd in de Flash-klasse. De 26-jarige zeilster uit Brouwers haven was over vijf zeildagen gezien de beste. Vrijdag was het de laatste zeildag. Donderdag kende Ottema de sterkste dag en legde ze de ba sis voor de overwinning. In de voorgaande dagen zat het deel nemersveld dicht bij elkaar. De laatste races, die vrijdag geva ren zouden worden, werden af geblazen wegens onweers buien. „We zaten al op het wa ter toen een rubberboot langs zij kwam en begon te toeteren, omdat de race werd gestopt. Ik lag weliswaar op dat moment aan kop, maar het kwam me niet heel erg slecht uit, omdat ik toch al aan de leiding ging", zei Ottema. ZATERDAG 27 JULI 2013 SPORT 33 Crosser Mart is helemaal 'los' door René van Stee Caroline Wondergem 6 jtL-1 HEERLEN MIDDELBURG BRUGGE SAN SEBASTIAN FUERTEVENTURA STELLENDAM I Churandy Martina (links) kwam vrijdagavond in Londen niet verder dan een zesde plaats op de 200 meter in de Diamond League-wedstrijd, foto Ben Stansall/AFP UITSLAGEN MOTORSPORT Aagtekerke. Supercross. Superfïnale: 1. Mi cha Boy de Waal (Wijk en Aalburg), 2. Mark Boot (Burgh-Haamstede), 3. Rik Pijnen (Oss- endrecht) MX 2: 1. Jordi van de Wiele (Sint Jansteen), 2. Kevin Spruijt (Meliskerke), 3. Rik Pijnen, 4. Gian Scheele (Zaamslagveer), 5. Ken ny Roelandt (B). MX1-3: 1. Mark Boot, 2. Mi cha Boy de Waal, 3. Casper Ovaa (O-Souburg), 4. Erik Koote (Sommelsdijk), 5. Martin Stroo (O-Souburg). PAARDENSPORT Nisse. Jumpin de Weel springen. Paarden na tionaal 1.30m direct op tijd: 1. Glenn Knoes- ter, Society's Voila (Hoofddorp) 0/0/60.84; 2. Diana Marsa, Oural (Egypte) 0/61.15; 3. Bart Lips, Uzi Lana (Made) 0/63.80. Paarden M2 twee fasen groep 1: 1. Bas Moerings, Ziezo (Roosendaal) 0/0/32.61; 2. Jan Willem Schaap, Woodfield Bella Dona L (Oss) 0/0/33.44; 3. Bas Knijff, Ckippy, (Stad aan het Haringvliet) 0/0/34.33. M groep 2: 1. Glenn Knoester, Bluf (Hoofdorp) 0/0/32.60; 2. 2. Lisa de Graaf, De Paardenplaza's O La La (Oud Gastel) 0/032.74; 3. MichalWawrzkiewicz, Daveau (Made) 0/0/34.31 L2 twee fasen groep 1: 1. Samant- ha Miltenburg, Benz Z (Rithem) 0/0/35.81; 2. Dennis Schalekamp, Denver (Dordrecht) 0/0/35.82; 3. Dominique Verhoeven, Dancing Queen B (Steenderen) 0/0/36.82. L2 groep 2: 1. Dorien Leynen, The Lux Kops (Budel) 0/0/32.26; 2. Daan van Rooy, Roman Boy Z (Lithoijen) 0/0/33.67; 3. Milan Lamers, Win- centino Budel) 0/0/33.67. L groep 3: 1. Kim Huige, Bella Bijou (Nisse) 0/0/31.41; 2. Ruby de Kok, Coupe de Lady (Vught) 0/0/32.25; 3.Sophie Schoonwater, Carizzo (Baexem) 0/0/32.77. VOETBAL Vriendschappelijk. Bathmen: Go Ahead Eag les - Sivasspor (Tur) 1-2 (0-0). Zwolle: PEC Zwolle - Ross County (Sch) 5-1 (2-1). Aber deen: Aberdeen (Sch) - FC Twente 2-0 (0-0). Almelo: Heracles - Getafe (Spa) 1 -0 (0-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33