Experiment in Ronde van Polen V Samantha Miltenburg verrast gevestige orde op Jumpin' de Weel Cadée net naast Londens podium 32 SPORT Bod op Suarez afgewezen MOTORCROSS O RIJSWIJK - Voor de zeventigste edi tie van de Ronde van Polen heeft de organisatie in samenwerking met de internationale wielren- unie UCI een aantal bijzondere uitdagingen bedacht. Zo is de start dit weekeinde in Italië met twee ritten met aankomst bergop en zijn er onderweg bonuspun- ten te verdienen die tijdwinst op leveren voor het algemeen klasse ment. De slotrit is een individuele tijdrit over 37 kilometer. Aan de start verschijnen onder anderen de Italiaanse Girowinnaar Vincen- zo Nibali, de Brit Bradley Wig gins en de Zwitser Fabian Cancel- lara. De teams bestaan uit slechts zes renners. Het is een experi ment, bedacht door de UCI met als doel wedstrijden minder con troleerbaar en daarmee aantrekke lijker te maken. De internationale wielerbond in troduceert daarnaast een systeem van tussensprints op vlakke we gen of boven op bergen waarbij bonuspunten kunnen worden be haald. De renners die op een dag de meeste van die punten beha len, krijgen daarvoor bonificatiese conden voor het klassement. Na de twee bergritten in Italië volgt een verplaatsing naar Polen per vliegtuig waar de ronde dins dag verdergaat. BANGKOK - Liverpool heeft ook het tweede bod van Arsenal op aanvaller Luis Suarez afgewezen. Directeur Ian Ayre heeft dit vrij dag tijdens het trainingskamp in Bangkok gezegd. Volgens Engelse media heeft Arsenal in de tweede poging omgerekend 46 miljoen euro voor de oud-Ajacied gebo den. „Het is nooit onze intentie geweest om Suarez te verkopen", liet Ayre weten. 4 Het verhaal dat er voor de ama teur op Jumping' de Weel slechts een bijrol is weggelegd, verwees Samantha Miltenburg met de ruin Benz Z resoluut naar het rijk der fabelen. Dennis Schalekamp stuurde de ruin Denver in groep één van de klasse L in 35,82 secon den foutloos door de tweede fase van het parkoers. Daarmee leek de prof uit Dordrecht verzekerd van de overwinning. Maar men had buiten Samantha Miltenburg gerekend. Met een instelling van de dood of de gladiolen vloog de amazone met de Balou du Rouet-zoon over het parkoers. Het werden de gladiolen. De com binatie uit Ritthem toonde zich eenhonderdste seconde sneller dan Schalekamp. Met een fraaie achtste plaats droeg Nadine Doosjen uit Vogel waarde met de Plydox-zoon Azzu- ro haar steentje bij aan het succes van de amateurs. Kim Huige gooide met de merrie Belle Bijou in groep drie van L meteen de lont in het kruitvat. Op het erf van haar ouders stuur de de amazone uit Nisse de Lari- no-dochter in de beslissende fase in 31,41 seconden als een raket naar de finish. Naar later bleek gooide de thuisclubcombinatie de deur daarmee in het slot voor haar veertig achtervolgers. Monique van Sabben uit 's-Heer Arendskerke was met de Quasi modo Z-zoon Klaasje met de vier de plaats de beste amateur in dit sterke gezelschap. Kim Huige: „Dit had ik niet verwacht. Ik rij dit paard nog niet zo lang. Ik rij haar voor Rilana Ruissen. Zij is zwanger. Het paard is zes jaar en het heeft al in de klasse L gelo pen. Ik heb een andere stijl van rij den dan Rilana. In het begin is het dan even zoeken en compro missen sluiten voordat ze luistert naar wat jij wil. Maar dat lijkt aar dig te gaan lukken. Want ze pakte vandaag weer goed aan. Ze wilde geen fout maken." Het podium werd gecompleteerd door de Duitser Martin Wierig (tweede met 66,60) en Gerd Kan ter uit Estland (derde met 66,29). Cadée kwam in zijn tweede worp tot 65,37, bijna net zo ver als zon dag bij de NK in Amsterdam. In het vervolg van de wedstrijd wist hij zich echter niet meer te verbe teren. Churandy Martina kon zich niet mengen in de strijd om de po diumplaatsen op de 200 meter. De houder van het Nederlands re cord eindigde als zesde in 20,49 se conden. De Jamaicaanse sprinter Warren Weir zegevierde in 19,89, voor landgenoot Jason Young (19,99) en de Amerikaan Wallace Spearmon (20,18). De 100 meter werd gewonnen door Usain Bolt. De Jamaicaanse gigant liep 9,85 seconden. Michael Rodgers en Nesta Carter werden tweede en derde. Beiden liep ook onder de tien seconden. Susan Kuijken moest op de 1500 meter genoegen nemen met de twaalfde plaats (4.11,28). I Cian Scheele uit Zaamslagveer (links) is in de klasse MX 2 van de Supercross in Aagtekerke in een felle strijd verwikkeld met Kevin Spruijt (Meliskerke). In zet: Mart van de Weg. foto Lex de Meester door Lucien Roelandt NISSE - Een hevig onweer, gepaard met veel regen, leek vrijdag op Jumpin' de Weel de spelbreker te worden. Maar de massa vrijwilli gers en deelnemers liet zich er niet door uit het veld slaan. Na een kor te onderbreking ging het feest voor heer en boer in Nisse gewoon weer verder. Met de overwinning in L groep één zorgde Samanta Mil tenburg meteen na de hervatting voor Zeeuws succes. Met de zege in groep drie gaf Kim Huige dit suc ces een vervolg. door Jaco Kaijen LONDEN - Discuswerper Erik Cadée heeft vrijdag in een volgepakt Olympisch Stadion van Londen net naast het podium gegrepen. De 29-jarige Brabander eindigde bij de wedstrijd uit de Diamond League als vierde, met een afstand van 65,37 meter. Het goud ging naar de Pool Piotr Malachowski, die de discus 67,35 meter ver wierp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32