'Van der Velde en De Haan terug' SPORT 31 Jeugdploeg Oranje uitgeschakeld op EK De Nederlandse voetballers hebben zich op het EK on der negentien jaar niet we ten te plaatsen voor de halve finales. Oranje moest vrij dag in het Litouwse Alytus met enkele doelpunten ver schil winnen van Spanje om de groepsfase te overleven, maar verloor met 2-3. Clint Leemans en Anass Achahbar (strafschop) zorgden voor de goals van de equipe van coach Wim van Zwam. Raül pleit voor winter-WK Qatar Als ervaringsdeskundige weet de Spaanse voetbalve dette Raül dat het in de zo mermaanden bloedheet is in Qatar. De 36-jarige spits van Al-Sadd, de kampioen van Qatar, pleit er daarom voor om het WK van 2022 in de winter te houden. „Dat is beter voor de fans en de spe lers. De prestaties zullen na melijk lijden onder de extre me temperaturen in de zo mer", zei Raül. Haase vecht zich naar halve finale Tennisser Robin Haase heeft zich vrijdag geplaatst voor de halve finales van het ATP-toernooi van Gstaad. De Hagenaar klopte op het Zwitserse gravel de Span jaard Marcel Granollers: 5-7 6-3 7-6 (5)- De 26-jarige Haase had bijna tweeënhalf uur nodig om de Spanjaard van zich af te slaan. Hij treft in de halve eindstrijd de als vijfde gerangschikte Span jaard Feliciano Lopez. Licht op groen voor verspringer Gaisah Verspringer Ignisious Gai sah heeft van de internatio nale atletiekfederatie LAAF toestemming gekregen om per direct in internationaal verband voor Nederland uit te komen. De in Ghana gebo ren Gaisah (30) is sinds be gin juli in bezit van een Ne derlands paspoort. De we reldkampioen indoor van 2006 mag door het besluit volgende maand namens Ne derland meedoen aan de WK atletiek in Moskou. Koen de Kort in race voor hattrick Koen de Kort rijdt dit jaar mogelijk drie grote rondes. De renner van Argos-Shima- no is opgenomen in de voor lopige selectie voor de Ron de van Spanje, zo maakte de ploeg vrijdag bekend. De Kort startte eerder dit jaar in de Ronde van Italië en be hoorde tot de succesvolle ploeg die met Marcel Kittel vier etappezeges behaalde in de Ronde van Frankrijk. De Ronde van Spanje begint op 24 augustus. „In de functie van directeur heb ben beide directieleden ernstig ge faald", staat in het vrijdag gepre senteerde rapport. „De conclusie moet daarom zijn: er is voor hen geen draagvlak aanwezig binnen de organisatie." Het stichtingsbestuur van Heeren veen besloot begin juni onder zoek te laten doen naar de oorza ken van de voortdurende onrust binnen de Friese club. Vooral in en rond de directie rommelde het de laatste maanden flink. Zo bots ten voorzitter Veenstra en tech nisch directeur Hansma met ere voorzitter Riemer van der Velde en clubicoon Foppe de Haan, die beiden hun functies bij Heeren veen al dan niet gedwongen neer legden. Onder grote druk van on der meer de supportersverenigin gen van Heerenveen besloot Veenstra, die een 'Noord-Kore- aans schrikbewind' werd verwe ten, vorige maand op te stappen, gevolgd door de voltallige raad van commissarissen. Volgens de onderzoekers heeft Heerenveen behoefte aan een an dere bestuurlijke structuur, met een breed stichtingsbestuur waar in alle relevante partijen (onder meer supporters, sponsoren en vrijwilligers) worden vertegen woordigd. Vaessen en Koopmans adviseren ook om Van der Velde een plek in dat bestuur te geven en De Haan weer bij de club te be trekken. De onderzoekscommissie stelt eveneens voor over te gaan op een zogeheten 'one-tier board', met vier toezichthoudende leden (waaronder de voorzitter) en drie uitvoerende leden met als porte feuilles algemene zaken/ financi ën, technische/voetbalzaken en commerciële aangelegenheden. In een terugblik op de periode on der Veenstra, die sinds 2010 flink moest saneren, komen Vaessen en Koopmans tot een harde con clusie. „Er heerste een sfeer van angst en intimidatie." Bovendien vinden ze het bruto salaris van 600.000 voor de voltallige direc tie te hoog. Het driekoppige stichtingsbe stuur van sc Heerenveen trok vrij dag direct zijn conclusies na de presentatie van het onderzoeks rapport. Bauke Koopmans, Mark Noordhoff en Anton Postma heb ben hun zetels per direct ter be schikking gesteld. In het rapport staat dat er weinig tot geen draag vlak is voor het stichtingsbestuur. ZATERDAG 27 JULI 2013 ALYTUS DÜSSELDORF GSTAAD PAPENDAL RIJSWIJK Ajax-trainer Frank de Boer (links) en AZ-collega Gertjan Verbeek komen gezamenlijk aan voor de traditionele persconferentie voorafgaand aan de Johan Cruijff Schaal, foto Koen van Weel/ANP door Jaco Kaijen HEERENVEEN - In navolging van Ro bert Veenstra zouden ook de direc tieleden Johan Hansma (technische zaken) en Joost Steppé (commer cie) moeten vertrekken bij sc Hee renveen. Dat is de voornaamste conclusie van het onafhankelijke onderzoeksrapport dat is opge steld door Jos Vaessen en Lense Koopmans. Robert Veenstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31