Singlereizen CURACAO 1§P? rsz&zzr*" MENINGEN 13 KRAS NL brieven Bonnetjes Minima Circus Hitte Troonswisseling Waarde Waarde (2) Miljonairs journalistiek Zeeuws elftal DUKW Fietsers Hard rijden BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Oproep aan Roep, burgemeester van Vlissingen. Betaal al het te veel gegraaide en uitgegeven geld aan privé-uitgaven zoals wasma chine, lampenverzameling, tapijt etc. terug. Logisch dat Vlissingen een arme gemeente is. Vaak uit eten en dure drankjes drinken op rekening van de burgers is dik doen van andermans geld! Schan dalig!" Goed gezegd door de heer Ooster man, minima word je niet zo maar. Als je als jonge weduwe in de minima valt daar vraag je niet om. En ter informatie, de vakan tie moet wel degelijk betaald wor den. Die wordt niet gratis aange boden. N.a.v. het artikel in de zomerbijla- ge van 20 juli de volgende reactie: Tot mijn werkelijk stomme verba zing loopt er nog een circusdirec teur rond die beweert dat onder meer tijgers thuishoren in een rondtrekkend circus. Of deze me neer heeft de afgelopen decennia op een onbewoond eiland geleefd (misschien wel met zijn tijgers], of er staan alleen eurotekens in zijn ogen. Circusdieren, en dan zeker wilde dieren hebben dan ook hele maal niets te maken met dieren welzijn. Het druist volkomen in te gen alle gedragskenmerken die de ze dieren daar nooit zullen kun nen vertonen. Een circusdirecteur die het tegendeel benoemt, daarbij nog even slinks opmerkende dat de dieren altijd op de eerste plaats komen, houdt zichzelf en alle an deren voor de gek. De kassa rin kelt en de dieren worden gek van de stress. Hitteplan voor ouderen kopte de krant afgelopen maandag. Kwetsba re ouderen en kinderen moeten worden beschermd. Helemaal mee eens. Wel frustrerend dat een heel grote, ook kwetsbare groep, verge ten wordt. Namelijk de dieren. Zij zijn eigenlijk de meest kwetsbaren onder ons. Zij zijn afhankelijk, heb ben geen stem zitten opgesloten, op elkaar gepropt in hete stallen. Sommige staan buiten in de ver zengende hitte zonder enige vorm van schaduw. Weer anderen staan aan een ketting of in een veewa gen te wachten tot ze hun kunstje mogen vertonen in het circus. Ik denk ook aan de paarden die nu in een aantal steden toeristen moe ten rondsjouwen in een paarden tram. Een hitteplan voor dieren, hoog tijd dat dat er komt. Dieren hebben namelijk dezelfde wensen als mensen, alleen wordt daar ab soluut geen rekening mee gehou den. Na een aantal erg negatieve, eenzij dige en vooral partijdige artikelen over het Belgische koningshuis en met name over Filip had ik einde lijk een positief verhaal verwacht over het verloop van de dag. Niets was minder waar. Terwijl er hon derden enthousiaste Belgen de nieuwe koning stonden toe te jui chen konden jullie net die mensen eruit pikken die helemaal niet ko ningsgezind zijn maar toch geko men waren?!? Het was een sobere, serene plechtigheid het land waar dig. Zondag heeft koning Filip ie dereen verrast door zijn open en ontspannen houding maar nog blijft de berichtgeving negatief. Je moet niet mee joelen en koekhap- pen om een goede koning en ko ningin te zijn. Koningin Mathilde is een erg discrete, vriendelijke vrouw die Maxima niet nodig heeft om te weten hoe ze zich moet gedragen. Daar bovenop stond ook vermeld dat Mathilde de handelsmissies gaat leiden ter wijl prinses Astrid dit gaat doen. 'Angst voor reformatorisch bol werk?' 'Onbehagen in Waarde over 'sche ve verhoudingen?' Deze vlag dekt de lading niet: de (onder-) titel van het artikel is sug gestief en geeft niet de kern van het verhaal weer. Ook schetst" het artikel, naar mijn mening, een te eenzijdig en te negatief beeld over de verhoudingen in Waarde. Iedereen in Waarde (en omge ving) weet dat dit beeld (gelukkig) niet klopt met de werkelijkheid. Het onbehagen dat er is over 'sche ve verhoudingen' in Waarde, zal ook te maken hebben met het slui ten van de openbare school. Hier ligt natuurlijk een pijnpunt. Ik ver plaats mij even in de buitenkerke lijke mensen of diegenen die qua kerk verder afstaan van de 'Ger. Gem.' school. Ik kan hun angst be grijpen maar angst is niet altijd de beste raadgever. Zelf heb ik ook op een reformatorische lagere school gezeten. Op deze school zaten ook enkele leerlingen met niet christe lijke ouders. Het verbaasde mij. De reden dat deze ouders hun kinde ren naar deze school durfden te doen, was niet omdat er in het dorp geen openbare school was. De reden was dat deze ouders von den dat men goed onderwijs gaf en waarde en normen bij bracht waar men wat aan heeft. De basis van goed onderwijs veronderstelt, behalve leerling gericht onderwijs, ook gezag dat gefundeerd is. Van de toename van dollar miljo nairs mag je je terecht afvragen of dit een positieve trend is. Ten eerst; voor elke nieuwe miljonair zullen er zeker 2000 verliezers zijn per verdiende miljoen Ten tweede wordt de dollar goedkoper waar door onze euro producten nog meer onder druk komen te staan. Tot slot, met het bankroet van de USA in het vooruitzicht zal de dol lar zo snel vallen dat in Nederland de gemiddelde bijstandontvanger zich euromiljonair mag gaan noe men. 'Software kan soms werk van jour nalisten overnemen' (krant 24 juli). Software filtert Twitter om snel nieuws te traceren. Nieuws is zo 'hot', dat het in enkele uren op brandt. Serieus nieuws komt van nationale en internationale persbu reaus. Blijft over lokaal nieuws, dat hapklaar consumeren is geworden. Echte onderzoeksjournalistiek is zeldzaam en blijkbaar justitieel risi covol. Jammer, want Zeeland is een goudmijn voor onderzoeks journalistiek. Van het versjoeme- len van stemmen bij Statenverkie zingen door grote partijen tot het niet traceerbaar subsidiespel van Middelburg. Van het negeren van democratie bij ontpoldering, ge rommel met een buitenlandse in vesteerder door de Westerschelde- tunnel N.V., het continueren van bewijsbaar mislukte subsidievehi kels, tot het eigengereid commer cieel beheer van Zeeuwse nutsbe drijven, waar honderden miljoe nen verdampen. Blijven over de verontruste burgers, die als een Don Quichot tevergeefs tegen be stuurlijke 'windmolens' vechten. Onderzoeksjournalistiek zou wel eens belangrijker kunnen worden voor de komende Statenverkiezin gen in 2015 dan de onbetrouwbaar gebleken beloften van de grote po litieke partijen. Over de wedstrijd Zeeuws elftal tegen FC Twente. Mijn kleinzoon ging voor Chadli, de andere jonge re voetballertjes kwamen alle maal voor de bekende spelers (in ternationals) onder anderen Fer, maar geen van allen waren er. Er zullen zeker argumenten zijn waarom bepaalde spelers niet aan wezig waren, maar bijna een heel team, dat is onbegrijpelijk. Voor de promotie van het Zeeuw se voetbal en misschien in de toe komst een Betaald Voetbal Organi satie, is deze wedstrijd een grote teleurstellking. Een mening die door veel toeschouwers wordt ge dragen. Voor het bedrag dat be taald is zie je een B-team. De organisatie ter promotie van het Zeeuwse voetbal (elftal) zal in de toekomst heel goede afspraken moeten maken met een grote club, wat betreft welke spelers wel of niet aanwezig zijn. Dan blijf je geloofwaardig. Een leuk verhaaltje in de zomer- krant van 24 juli over de DUKW. Een echt verbaaltje een school krant waardig, maar dan wel een van een kleuteropvang. 'Een enor me tank', lees ik en vervolgens: 'Jorrit heeft de zogeheten DUKW omgebouwd tot boot' Een DUKW was in WO 2 een door GM in een productie van over 20.000 exemplaren gefabriceerd voertuig. Uitgaande van de zes- wielaangedreven GMC truck werd hierop een waterdichte car rosserie gebouwd met een roer en aandrijfschroef zodat het voertuig zowel rijden als varen kon, dit als voorbereiding op een amfibische aanval. Het voertuig had geen en kele bepantsering en diende hoofdzakelijk voor manschappen- vervoer. Een gebruikelijke .50 mi trailleur was al dan niet van toe passing als zelfverdediging. Tijdens de inundatie van Walche ren werden DUKW 's gebruikt voor personenvervoer tussen dor pen en steden. Dit als reactie op de ingezonden brieven over de onveiligheid van de fietspaden. Mede door de cam pagne fietsen naar je werk is het fietsverkeer tijdens de spits be hoorlijk toegenomen In Zeeuws- Vlaanderen wordt er door de 'race fietsers' bijna geen gebruik ge maakt van de fietspaden. Daar wij beschikken over een uitgebreid netwerk aan polderwegen. Ook het rijden door fietsers op polderwegen heeft zijn irritaties, vooral voor de automobilisten, we zitten uiteindelijk op hun race baan. Misschien moeten we het snelver keer ook de toegang maar weige ren in de polder net als het voor stel om de fietsers te weren van fietspaden. Heb jaren in een groep gereden zonder een enkel incident door dat de eerste en laatste een sig naal gaven wanneer er een mede weggebruiker naderde. Een beetje meer tolerantie tussen fietser en automobilist zal het aan tal ongevallen zeker doen dalen. In Vlissingen is een fietser ge dood bij een aanrijding. Burgers in de Rooseveltlaan en de Boule vards melden de onveiligheid al lange tijd bij de gemeente. Die doet alsof er niets aan de hand is, er mag immers niet harder dan 50 of 30 gereden worden! Rijdende discotheken, auto's, motoren en scooters met open uitlaten bepa len het verkeer op de boulevards. Met zoveel afleiding en herrie is er geen aandacht meer voor de omgeving met fatale gevolgen, zo als nu op de Rooseveltlaan. Con trole en hard ingrijpen is nodig, bij figuren die bewijzen levensge vaarlijk te zijn. Gemeente en poli tie kom nu eens eindelijk in actie. Zon, zee, strand en inclusief vele activiteiten f boekje bij kras NL- ZATERDAG 27 JULI 2013 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC - Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl A.v.d.Boogaard Koudekerkseweg 2/14, Vlissingen H Houmes 't Zanddorp 117, Middelburg Cees Cosijn Burgemeester Geillstraat 21, Terneuzen Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse. F. Franse Koningin Julianastraat 20, Kloetinge G. van Veldhuisen Coolhofflaan 28, Waarde Hans Reinders Prins Willemstraat 22, Waarde Abko Paauwe 's-H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Hans Pollemans Singel 10, Biervliet William Debbaut Overloperhof 19, Middelburg Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Fons Warrens Hof te Zandeplein 23, Kloosterzande P.L.Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen. daëen 9 of 16 DAGEN CURACAO Een singlereis naar het Caribische eiland Curacao! We verblijven in het uitstekende 4-sterren hotel Lions Dive Beach Resort Zoals de naam al doet vermoeden ligt deze accommodatie direct aan een prachtig wit zandstrand dat scherp afsteekt tegen de glasheldere en azuurblauwe zee. Tel hier nog de wuivende palmbomen bij op en het plaatje van een heerlijke tropische vakantie is compleet. Naast het resort ligt waarom zou je meer betalen aan de ene kant het populaire Mambo Beach, waar altijd wel iets leuks te beleven valt en dan de andere kant de Dolphin Academy met het Seaquarium. Bovendien ligt het centrum van Willemstad met winkeltjes, eetcafés en leuke barretjes op slechts ca. 4,5 km. En alsof dat nog allemaal niet genoeg is, zijn er óók nog eens diverse verrassende excursies inbegrepen! Tijdens deze excursies trekken we er samen opuit om het eiland op een bijzondere manier te verkennen. Z/ l i 1 stekend hotel 'ncfusief ontbijt Zie www.kras.nl/12471 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusiet reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13