Monument voor Mandela op berg 66 In omringende landen is het veel gebruikelijker dat kinderen weken op kamp gaan 6 BINNENLAND In de vakantie naar de buitenschoolse opvang? Helemaal niet zielig. Op de camping is het prima uit te houden. «9S1 'ïw' fff/: vinkel - Een rode emmer vol mi ni-kikkertjes is de oogst van An neke (9) en Nicole (10). Vanmor gen gevangen op het veldje hier achter, wijzen de stoere meiden trots. Hier, dat is op de camping van het Dierenbos, een groot recreatie park in Vinkel, vlakbij Den Bosch. De zusjes zijn er vandaag de hele dag, samen met dertien andere kinderen van de buitenschoolse opvang Het Beertje in Geffen. Al een maand lang bestaat het on derkomen van de bso uit een wit te partytent, wat kussens en kleedjes, een koelbox, een water koker en een berg speelgoed. Meer is er niet nodig, want het zwembad is dichtbij, net zoals de natuurspeeltuin en de échte na tuur. „Perfect toch?", zegt eigenares van Het Beertje - en leidster - Hannelieke van der Santen. „Op onze vaste locatie is het nu snik heet. Hier zijn we de hele dag bui ten. En de kinderen vinden het fantastisch." Sinds vier jaar slaan ze ieder jaar in de zomer hun tent op in het Dierenbos, het enigszins afgele gen Veld Vos. Andere kampeer ders hebben geen last van de kin derschare die iedere ochtend rond negenen het park opkomt. Ze mogen van alle voorzieningen op het park gebruik maken, maar meestal is het vermaak rond de tent al voldoende voor een leuke dag, weten de leidsters. Er ligt 'sushi' van mos en blaadjes, net was het tijd voor een potje 'le vend kwartetten'. Naar schatting 80 procent van de 303.000 kinderen die in de school periodes naar de bso gaan, zijn daar ook delen van de vakantie te vinden, zegt Saskia Zielhorst van Stichting Kinderopvang Neder land. Niet alleen 's middags, maar de hele dag. „De meeste ouders hebben natuurlijk geen zes of ze ven weken vrij." Saai is het allang niet meer. De va kantieprogramma's worden steeds gevarieerder: naast klassie ke uitjes naar de speeltuin of het pretpark, staan tegenwoordig ook filmmaken, yoga-workshops, graf fitispuiten, beachvolleybal of foto grafie op het menu. Ook Staats bosbeheer heeft aangehaakt. Op veel plekken kunnen kinderen mee met de boswachter, of zijn ze welkom op de Scouting terrei nen om hutten te bouwen en vuurtjes te stoken. „Ik juich dit soort vakantiekamp achtige dingen alleen maar toe", zegt Gjalt Jellesma van ouderorga nisatie BOinK. „Laat ze lekker ra votten en spelen. In omringende landen is het veel gebruikelijker dat je kinderen een paar weken op kamp stuurt. Leuk voor de kin deren, en voor de ouders een rus tige gedachte dat de kinderen zich vermaken." Dat het niet veel hoeft te kosten, is op Veld Vos te zien. Een paar re gendruppels kunnen de pret niet drukken. „Gisteren vielen er twee in de auto op weg terug in slaap", zegt Margot van der Santen, me de-eigenares van Het Beertje. „Ik geniet nog bijna meer dan zij." informatie van het waterschap r V V Het geheel is vergelijkbaar met de hoofden van Amerikaanse presi denten in Mount Rushmore. Het monument moet het Nelson Man dela Centrum vormen, met uit zicht over Kaapstad en Robbenei land. Er is plek voor exposities, een congrescentrum, educatiecen trum en panoramaterras. Het initiatief komt van Aad Bak, van de stichting 'Mandela op de fiets': „Ik was tijdens het WK voetbal in Kaapstad. Terwijl ik er zat uit te rusten op een steen in District 6 met uitzicht op zee en Robbeneiland, kwam ik opeens op dat idee. Ik moest denken aan Mount Rushmore maar ook het Crazy Horse Memorial en de lp-hoes van Deep Purple. Ik wil naar Kaapstad en het plan aanbie den aan de burgemeester." Via in- diegogo.com proberen hij en archi tect Ramon Knoester vooralsnog 100.000 dollar op te halen. De tel ler staat nog op 100 dollar. Bak: „Ik probeer geld te krijgen van Amerikaanse fondsen, zoals the Rockefeller Foundation en het fonds van Oprah Winfrey." Volgens Knoester is zijn ontwerp meer dan alleen een vingeroefe ning. „Het is de bedoeling dat we het realiseren. Ik heb hier al de no dige tijd en energie in gestoken. Het is de vraag hoeveel enthou siasme er is. Zijn 95e verjaardag deze maand was een mooie gele genheid om dit idee naar buiten te brengen en we hopen dat het goed ontvangen wordt." Bak zet duurzaamheid centraal. De buitenkant van het gebouw krijgt een groene gevel van vegeta tie en energie wordt opgewerkt met zonnepanelen. Mocht het grootse plan stranden, dan wil Bak er op kleinere schaal mee aan de slag: „Met Mandeia's hoofd in cement en een educatief centrum erbij. Daar heb je maar 50.000 eu ro voor nodig." In de vakantie naar de BSO allang geen 'moetje' meer door Sandra Donker Gjalt Jellesma, BOinK Op de camping van vakantiepark 'Dierenbos' in Vinkel bivakkeren 's zomers kinderen van bso Het Beertje uit Gef fen. foto Maikel Samuels Het peilbesluit Noord-Beveland Is op 27 juni 2013 door de algemene vergadering van waterschap Scheldestromen vastgesteld. Vanaf 29 juli tot 2 september staat beroep open bij de rechtbank Zeeland-West- Brabant en liggen de stukken ter inzage op beide waterschaps kantoren en het gemeentehuis van de gemeente Noord-Beveland. Voorstraat 31 in Wissenkerke. Deze stukken vindt u ook op www. scheldestromennl pwo. U kunt alleen een beroep instellen indien u eerder een zienswijze heeft ingediend of als u een goede motivatie heeft waarom u eerder geen zienswijze hebt ingediend. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad \V\" Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 1 088-2461000 (lokaal tarief) t info@scheldestromen.nl '•■'«'ScheWestrornen www.scheldestromen.nl door Freke Remmers ROTTERDAM - Het Nederlands archi tectenbureau WHIM heeft een mo nument ter ere van Nelson Mande- la ontworpen. Het is een enorme kopie van het hoofd van de be roemde Zuid-Afrikaan geplaatst te gen één van de lagere bergen rond om de Tafelberg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6