Voor het eerst sinds jaren hittegolf Levenslang voor psychopathische moordenaar 'Nieuwe site stookt in huwelijk' Lodewijk de eerste BINNENLAND 5 Lokaal zijn de verschillen in tem peratuur overigens groot. Zo haal den delen van Zeeland, heel Gro ningen, Friesland en Noord-Hol land de richtlijnen nog niet. Voor een landelijke hittegolf is de gemeten temperatuur in De Bilt echter bepalend. Het moet daar voor op vijf aaneengesloten dagen 25 graden of. meer zijn geweest, met daar binnen minimaal drie dagen van 30 graden of meer. Het is nog maar zeer de vraag of de noordelijke provincies dat de ko mende dagen nog halen. Als de temperatuur onder de 24 graden zakt, begint het tellen van voren af aan. Maandag en dinsdag wor den tijdelijke temperatuurdips voorspeld. Niet dat het nu gedaan is met het warme weer, voor de lange termijn gaan de temperatu ren waarschijnlijk weer richting 30 graden. De laatste landelijke Het komt zelden voor dat een hittegolf zoveel jaar op zich laat wachten. De laatste was in 2006 hittegolf vond plaats in 2006. Dat jaar telde zelfs twee hittegolven. Tlissen 1994 en 2006 beleefden we in totaal tien hittegolven. Dat het zo lang heeft geduurd is opvallend, zeggen meteorologen. Vooral de regenzomers van 2008, 2010, 2011 en 2012 waren er debet aan. Sinds 1901 werden 38 hittegolven geregistreerd, gemiddeld eens per drie jaar. TLissen 1950 en 1975 werd geen enkele hittegolf geno teerd. Dat betekent niet dat Neder land 25 jaar lang koude zomers had. „Het heeft te maken met de manier waarop gemeten wordt. Als er te weinig hete dagen achter elkaar zijn, is geen sprake van een hittegolf', zegt woordvoerder Marthijn Tabak van Weeronline. HITTEGOLVEN SINDS 1950 VRIJDAG 26 JULI 2013 In 2010 beroofde en vermoordde S. de 21-jarige Farida Zargar en de 43-jarige Nanda Kerklaan in Spij- kenisse. Ook is hij schuldig aan poging tot moord op een Pool. „Volstrekt willekeurige slachtof fers", zei de rechter, die vreest dat S. opnieuw de fout in gaat als hij vrij komt: „S. heeft nooit spijt be tuigd, is zelfs trots op zijn daden." In augustus 2010 sloeg S. toe in een bos in Spijkenisse. Hij zat klaar om iemand te beroven, als een 'roofdier', zoals hij later in de gevangenis tegen zijn zus zou ver klaren. Zijn oog viel op de 21-jari- ge Farida, die van haar werk naar huis fietste. Op het moment dat S. haar probeerde te beroven, be gon Farida te gillen. Daarop stak hij de vrouw met een mes en wurgde haar. Pas een jaar later werd het lichaam van Farida te ruggevonden, begraven in het bos. Haar linkervoet was afge zaagd. Die werd gevonden in een glazen pot, onder de schuur van S. Later verklaarde S. dat Farida 'op de verkeerde plaats was, op het verkeerde moment'. Datzelfde gold voor Nanda Kerk laan, die in januari 2010 zwaarge wond werd gevonden in een be vroren sloot langs een dijk in Spij kenisse. Ze overleed een paar da gen later in het ziekenhuis. Lange tijd ging de politie uit van een fietsongeval, later bleek dat de vrouw meerdere keren op haar hoofd was geslagen met een pijp. De buit van de roof: een paar hon derd euro en een kettinkje van nepgoud. Ook in maart 2011 sloeg S. zijn slachtoffer met een ijzeren staaf de hersens in. De man, van Poolse komaf, werd in Spijkenisse be roofd en voor dood achtergelaten. Hij overleefde de aanval ternau wernood. De rechtbank verweet S. gisteren dat hij nauwelijks heeft meege werkt aan psychologisch onder zoek. Toch kwam in het Pieter Baan Centrum een 'psychopatho logisch beeld' bij hem naar voren. De rechter sprak van een gebrekki ge persoonlijkheid en afwezig heid van empathische gevoelens. Zo zei S. in een gesprek met zijn zus 'niet wakker te liggen van zijn daden'. Het is nog onduidelijk of S. in be roep gaat tegen de uitspraak. AMSTERDAM - De SGP kan haar borst nat maken. Na Second Love, waar de christelijke partij al ver ontwaardigd Kamervragen over stelde, is nu ook Ashley Madison in Nederland actief. Op de inter nationale datingsite kunnen men sen die al een partner hebben, te recht voor een seksueel uitstapje uit de relatie. Actief in 28 landen telt Ashley Madison meer dan twintig miljoen leden, onder meer in de Verenigde Staten, Au stralië, Duitsland en Frankrijk. Daarmee vergeleken is de Neder landse 'vreemdgaansite' Second Love, met ruim 300.000 leden, een kleintje. De SGP kan er niet over uit dat dit soort datingsites getolereerd worden. „Het is sto ken in een goed huwelijk en kin deren worden er de dupe van", reageert de partijwoordvoerder. „Andere partijen hebben ook hun bedenkingen, maar kijken de an dere kant op. Voor hen is de vrij heid van meningsuiting heilig, voor ons zitten daar grenzen aan." De SGP laat het er niet bij zitten en zal na het reces op nieuw aandacht vragen voor de kwestie. De Reclame Code Commissie keurde onlangs een klacht van de SGP-jongeren over de commer cials van Second Love af. door Lilian Dominicus DE BILT - Precies op het middaguur kwam gisteren in De Bilt de tempe ratuur boven de 25 graden uit en daarmee werd de landelijke hitte golf officieel. Voor het eerst sinds jaren beleeft Nederland weer een hittegolf. In Nederland is sprake van een hittegolf als in De Bilt minstens vijf zomerse dagen (25°C) op rij worden geteld, waarvan er zeker drie tropisch zijn (30°C). De laatste hittegolf was in juli 2006. Aantal zomerse dagen Aantal tropische dagen 16 Ou->i£)r-iroO"<ru-ir-^ unr^r-.ooooCTioiCTioi CTiCH010lOlCTiWOlO\ Gemeten t/m donderdag 25 juli door Peter Winterman ROTTERDAM - Een roofdier. Zo om schrijft Patrick S. (35) zichzelf, de man die gisteren door de recht bank in Rotterdam is veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. ZWAARSTE STRAF Rechters leggen steeds vaker levenslange gevangenisstraf op. Sinds de jaren '50 zijn in Neder land 35 mensen, allemaal mannen, onherroepelijk veroordeeld tot le venslang. Bijna de helft van de von nissen is na 2002 uitgesproken. Levenslang is in Nederland ook écht levenslang. Alleen de koning kan gratie verlenen. Dat gebeurt maar zelden. Dit jaar werden ook drie verdach ten in het Passage-liquidatieproces veroordeeld tot levenslang. Het ho ger beroep in deze zaak loopt nog. LANGWEER - Het skütsje van Huizum heeft gisteren een historische zege behaald bij het Friese skütsjesilen. Nadat de boot uit Huizum jarenlang steevast op de laatste plaats was geëindigd, kwam die op de Langweerder Wielen als eerste over de streep. Elke zomer gaan twee weken lang skütsjes uit veertien Friese dorpen en steden de strijd met elkaar aan op de Friese wateren. De competitie heeft dit jaar last van het feit dat er bijna geen wind staat. Twee wedstrijden werden al afgelast Schipper Lodewijk Meeter van Huizum eindigde de afgelopen jaren zo vaak op de laatste, 14e plaats dat hij de bijnaam 'Lodewijk de 14e' kreeg, foto Catrinus van der Veen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5