Honderdtachtig kledingstukken van Goesenaren in galerie ïi Dancetour voor de negende keer in Goes I I I 1 t 4- 1 4 P 1 1 A t t 28 BEVELANDEN en THOLEN VLIEGVELD f 11 S t i t A Vliegveld Midden-Zeeland krijgt meer helikoptervluchten, een harde baan en een iets andere vliegroute. Radiostation krijgt subsidie van Reimerswaal EF Het is een kunstproject: De Jonge studeert aan de Willem De Kooning kunstacademie in Rotter dam. Ze wilde het project aanvan kelijk in Rotterdam doen, maar koos toch voor Goes, omdat ze de stad kent en omdat die overzichte lijk is. Het inzamelen van de kle ding was onderdeel van het kunst werk. „Ik heb mezelf één restric tie gegeven. Ik had een uur om aan te bellen. Ik ben midden in de wijk begonnen bij een huis dat me aansprak." „Ik ben langs de deuren gegaan en dat ging vanaf het begin eigen lijk goed. Bij de eerste twintig hui zen waar ik aanbelde, deden er al achttien mensen mee. Uiteinde lijk zijn het er 180 geworden." Niet iedereen wilde meewerken en er ging ook wel eens iets mis. „Van één meisje ben ik het kle dingstuk kwijtgeraakt, ik denk al in haar voortuin. Ik heb haar nog gemaild, maar ze heeft niet geant woord. Nu heb ik haar hemdje maar getekend." Ze heeft elk kledingstuk gefoto grafeerd, in een 'pose' die past bij de drager of bij het kledingstuk. „Ik probeer de kleding een beetje karakter mee te geven", zegt ze. Bij sommige foto's hangen gele briefjes: dat zijn de verhalen van de mensen die de kledingstukken hebben ingeleverd. De longe heeft ze gevraagd om hun verhaal op te schrijven en erbij te plak ken. „Met dit kledingstuk heb ik in brand gestaan", heeft een man bij zijn fleecetrui geschreven. „Deze jurk heb ik op de middelba re school helemaal op gedragen", vertelt een dame. En een ander: „Het was mijn lievelingsjurk, lek ker koel. Ik droeg haar altijd als het kon. Helaas is hij nu te klein." Een man heeft een hartekreet on der zijn streepjesshirt gekalkt: „Ik mis je!" Aan de wand hangen de kleding stukken in een kleurverloop, zo dat het een zelfstandig beeld wordt. „Ik heb de wijkstructuur expres los gelaten. Nu hangt ieder een bij elkaar." Laagdrempeligheid staat centraal bij haar project. „Daarom is het ook leuk dat de expositie hier is, in een pand dat niet bekend staat als galerie. Veel mensen hebben niets met kunst. Ik wilde het per soonlijk maken. Door zelf langs de deur te gaan en door juist om kleding te vragen. Dit gaat over mensen, het gaat over identiteit. Dus kleding is een logische keu ze. Iedereen heeft wel kleding." 1 Vele duizenden bezoekers bezoch ten vorig jaar dit evenement. In to taal zeven dj's treden dit jaar op. De jonge dj D'Fault begint om 13.00 uur. Een uurtje later is het de beurt aan Mauvadi, beter be kend als Maurice van Dijk, de win naar van de Pepsi D) Knock Out. Alvaro, Dyro, Showtek, Franky Ri- zardo en Quintino maken het pro gramma van de negende Goese editie compleet. Presentator is ARNEMUIDEN - Komende winter al kan vliegveld Midden-Zeeland de grasbaan vervangen door een ver harde baan. Deze 'goede hoop' spreekt directeur Rob Gomers- bach uit. „Er gloort licht in de duisternis." Het vliegveld bij Arnemuiden koestert de wens van een harde baan al vele jaren. Maar zonder een nieuw luchthavenbesluit waarin die baan wordt toege staan, is het moeilijk geldschie ters te vinden; en zonder geld schieters komt er zeker geen har de baan. Sinds donderdag ligt een ontwerp-luchthavenbesluit inclu sief de toestemming voor een har de baan ter inzage. Zorgen over veel meer vliegtui gen en veel grotere en zwaardere vliegtuigen zijn volgens Gomers- bach, de provincie Zeeland en de gemeente Middelburg niet nodig. Vliegveld Midden-Zeeland mag straks op die harde baan niet meer dan ze nu al mag op de gras- baan. En meer vliegen dan nu in de praktijk gebeurt, kan op de grasbaan ook al. Dus nee, beamen ze onafhankelijk van elkaar: Arne muiden wordt geen Charleroi. Go- mersbach: „Absoluut niet!" Het maximale gewicht van de vliegtuigen blijft zesduizend kilo. Er mag nu ook al 365 dagen per jaar gevlogen worden. En ook het totale aantal toegestane starts en landingen blijft gelijk: 46.558. Wel mag daarbinnen meer ge schoven worden met vliegtuigen, gyroplanes, helikopters en militai re toestellen. Maar: meer van de één betekent minder van de an der. Het aantal helikoptervluch ten mag verdubbelen naar acht honderd, zodat politie- en trauma- helikopters er altijd terecht kun nen. Bovendien mogen deze he li's ook zestig keer per jaar 's nachts naar Arnemuiden komen, tussen 23.00 en 07.00 uur. Dan veroorzaken ze wel meer overlast voor de omgeving, maar het maat schappelijk belang is groter, vin den provincie en gemeente. De vliegroute voor vliegtuigen die vanaf Midden-Zeeland ver trekken verschuift een klein beet je. Tot nu toe ging die over het voormalige Surfhotel aan het Veerse Meer. Voortaan moeten pi loten tussen dat hotel en camping De Witte Raaf door. „Dat is veili ger voor omgeving, en voor de pi loten zelfs iets gemakkelijker", zegt Gomersbach. Veiliger, stiller en dus prettiger voor de omge ving geldt ook voor de harde baan, stelt Gomersbach. „Vliegtui gen zijn eerder los van de grond, eerder op hoogte en veroorzaken dus minder geluidsoverlast." De provincie Zeeland is daar ook van overtuigd. De gemeente Mid delburg eigenlijk ook, al verlangt die straks wel een rapport waarin wetenschappelijk wordt onder- MC Mitch Crown. De Dancetour is een rondreizend circus. Dit jaar worden twaalf steden aangedaan. Volgens de organisatie worden de evenementen bezocht door in to taal 175.000 mensen. De Dance tour heeft een bereik van ander half miljoen online. Dancetour staat voor 'Bringing people together' en geeft hier dus invulling aan door twaalf 'events' in twaalf provincies. Behalve gevestigde namen geeft de organisatie ook plaatselijk ta lent een podium. Dancetour Goes is dit jaar van 13.00 tot 22.00 uur. OOK TIJDENS DE VAKANTIE STAAN WIJ VOOR U KLAAR IN ONZE SHOWROOM EN BOUWSHOP bouwd dat de overlast voor de om geving niet erger wordt zodra de harde baan ook echt wordt aange legd. „Wij willen dit goed aan on ze burgers kunnen uitleggen", zegt wethouder Johan Aalberts. „Ik wil niet dat ze mij op mijn groene ogen moeten geloven." Anderzijds deelt Aalberts de visie van Gomersbach dat een harde baan noodzakelijk is voor de toe komst van het vliegveld, vooral vanwege het economisch belang. Niet zozeer voor zakenvluchten of lijnvluchten naar vliegvelden in Europa, maar voor de bedrijven die nu al op Midden-Zeeland zit ten en de tientallen mensen die daar hun brood verdienen in bij voorbeeld onderhoudswerk. „Het gaat om de continuïteit van het werk en de werkgelegenheid." rilland - Radio Reimerswaal krijgt tienduizend euro subsidie van de gemeente. Dat is het be drag dat de omroep had aange vraagd, maar minder dan wette lijk mogelijk is. „We wilden de ge meente niet het vel over de neus trekken", zegt omroepvoorzitter Erik Bestman. Gemeenten moe ten omroepen eigenlijk 1,30 euro per inwoner betalen. De omroep wil half augustus met uitzendingen op de kabel begin nen, er wordt nog geld opgehaald om een zender te kunnen aan schaffen. Als die er is, kunnen luisteraars ook via de ether naar Radio Reimerswaal luisteren. EF door Nadia Berkelder GOES - Honderdtachtig kledingstuk ken van mensen uit verschillende wijken in Goes zijn vandaag en morgen te.zien in een tijdelijke ga lerie. Eveline de Jonge, afkomstig uit Goes, zamelde de kleding in, maakte er foto's van en groepeer de die foto's aan de wand. Een Goese Garderobe is vandaag en morgen te zien in een winkelpand aan de Koningstraat 2. Eveline de Jonge bij haar wand vol gefotografeerde kledingstukken. foto Mechteld Jansen. door Frank van Cooten GOES - De Dancetour is zondag voor de negende keer op de Grote Markt in Goes. Arnemuiden wordt geen Charleroi door Maurits Sep www.dancetour.nl Openingstijden van 12 juli t/m 3 augustus 2013 Bouwshop en magazijn: maandag t/m vrijdag I 08.00 - 16.00 uur zaterdag I gesloten Showroom: maandag I gesloten dinsdag t/m vrijdag I 09.00 - 17.00 uur zaterdag I 09.00 - 16.00 uur Raab Karcher Middelburg Waldammeweg 2 4338 PJ Tel. 0118-625 055

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54