Blij als we een paar hoofdstukken hebben gelezen Geschiedenis van Westkapelle Restaureren van oude schepen li/lauta, Jewejt ett Lea ZOMERKRANT 3 WAT ZIT ER IN DE KOFFER? Op minicamping 't Hommeltje brengt het jonge gezin uit Duiven vredig haar vakantie door. Marita en Jeroen zitten omgeven door verschillende waslijnen. „We hebben gekozen voor een mini-camping om dat we de kinderen dan lekker vrij kunnen laten spelen", vertelt Marita. Kleine Noor ligt te slapen in haar box terwijl de twee tussendoor graag een boek lezen. „Je hebt hier ook een bibliotheek met oude boeken", vertelt Jeroen. „Die lees ik echt al leen op vakantie." De familie heeft de elektronica thuis gelaten. „We hebben wel een radio meege nomen maar die heeft nog niet aangestaan." Marita en Jeroen zien veel overeenkomsten tus sen Zeeland en de Achterhoek. „In allebei de stre ken zijn de mensen vrij nuchter en vriendelijk. Ook proberen ze allebei wat geld te verdienen. In de Achterhoek zie je ook dat er dingen aan de weg worden verkocht. Daar gaat het meer om groente en fruit, hier worden er bijvoorbeeld ook oude boeken verkocht." Naast lezen is het stel ook druk bezig met de kids. Op het gras liggen met schelpen beplakte fotolijstjes „Deze vind ik het mooist", zegt Lea. De twee lachen. „We zijn blij zijn als we aan het einde van de dag een hoofdstuk hebben gelezen." Welk museum: Het Polderhuis. Wat is er te zien? Het museum vertelt de geschiedenis van West kapelle en daarmee haar eeuwige gevecht tegen het water. Deze rij ke geschiedenis is vertaald naar een tijdlijn die door het gebouw heen loopt. Van de vikingen tot de Westkapelse dijkwerkers. Een groot deel van het museum wordt gewijd aan de tweede oorlog. De dijken bij Westkapelle werden bij de belangrijke slag om de Schelde gebombardeerd en hebben een grote impact gemaakt op het dorp. Dit wordt breed uitgelicht doormiddel van persoonlijke ver halen en spullen van dorpelingen. Wat is er te doen? Naast rondlei dingen en speurtochten voor jong en oud geeft het polderhuis lezin gen en zangavonden. Ook geeft het per kwartaal het Polderhuis blad uit. Daarbij vormt het polder huis het centrum voor de activitei ten die in Westkapelle worden ge organiseerd. Wat is er bijzonder? Behalve een museum voor elke belangstellen de, is het Poldershuis vooral voor en door Westkapellenaren. Locatie: Zuidstraat 154-156. Prijs: Volwassenen 5,50 euro, kind t/m 12 jaar: 1 euro, 12 t/m 18 jaar: 3,50 euro, t/m 6 jaar: gratis. Openingstijden: In de zomer elke dag van 10.00 tot 17.00 uur. www.polderhuiswestkapelle.nl Welk museum: Museumhaven Zeeland Wat is er te zien? Het museum heeft twee locaties. De binnenlo catie van het museum is een scheepswerf waar ze oude sche pen restaureren. Op het moment zijn ze een boeier aan het restaure ren. Deze werd vroeger als doua ne schip gebruikt. In de Oude Ha ven worden de gerestaureerde schepen te water gelaten. Wat is er te doen? De vrijwilli gers die bij het museum werken kunnen je een rondleiding geven. Ook zijn er allerlei educatieve spelletjes voor kinderen in de werf. In de haven is er een bootje waarin je een rondje kunt varen als daar genoeg vraag naar is. Ook wordt er in een klipper gevaren. Wat is er bijzonder? Wanneer je het museum bezoekt, kun je het restauratie proces vaak in wer king zien. Verder zijn de verschei dene, historische schepen op zich zelf natuurlijk een bijzondere be zienswaardigheid. Locatie: Vissersdijk 2 en Oude Ha ven, Zierikzee. Prijs: Gratis. Openingstijden: Dinsdag tot en met zaterdag (13.00-16.30). Of op afspraak voor groepen. Voor meer informatie te bereiken op 06-52166621. www.museumhavenzeeland.nl MUSEA OVER WATER VRIJDAG 26 JULI 2013 In deze rubriek nemen we een kijkje in de koffer van vakantiegangers. Vandaag: Maipta (39), Jeroen (43), Lea (5), Huub (3) en Noor (8 maanden) uit Duiven. door Adriënne van der Werf ie verhalen Directeur van het Polderhuis, Ivo van Beekhuizen. Op de binnenlocatie, de scheepsrestauratiewerf, wordt op het moment een boeier gerestaureerd, foto Kristy Evers Bezoekerscentrum Saeftinghe, Em- madorp. www.hetzeeuwselandschap.nl Brouws museum, Brouwershaven. www.brouwsmuseum.nl Brusea, Bruinisse www.brusea.nl Historische Scheepswerf CA Meerman, Arnemuiden www.werfarnemuiden.nl Museum Arnemuiden. www.museumarnemuiden.nl MuZEEum, Vlissingen. www.muzeeum.nl Terra Maris, Oostkapelle. www.terramaris.nl Visserijmuseum, Breskens. www.museumbreskens.nl Watersnoodmuseum, Ouwerkerk. www.watersnoodmuseum.nl Voor een overzicht van alle musea in Zeeland ga naar: www.zeelandmuseumland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43