inwege dopingleugen Ook verregaande gevolgen voor Olano en O'Grady SPORT 33 toen was heel anders dan nu. Het was ook een heel rare tijd. Geef mij de tijd van nu maar. Dit is een goede tijd." Blijlevens zegt thuis tegen zijn vrouw altijd open te zijn geweest over zijn dopinggebruik. „Ik kreeg genoeg weerstand van haar, maar deed het toch. Omdat ik vond dat het moest. Ik was er trots op profwielrenner te zijn ge worden en dat wilde ik blijven." De spurter won vier ritten in de Tour (waarvan er twee schoon) en pakte ook zijn etappes mee in Giro en Vuelta. In de Giro droeg hij enkele dagen de roze leider strui. Na het barsten van de bom rond Armstrong werd het Blijlevens alsnog heet onder de voeten. Ra- bo stopte met het sponsoren van zijn nieuwe ploeg en mede als ge volg daarvan kwam het eerder aangehaalde dopingconvenant met de bewuste vragenlijst er. „Ik moet toegeven dat ik het laatste half jaar mezelf niet meer was", zegt hij. „Ik had eindelijk wat me nu is afgenomen. Via hard wer ken bij de vrouwen was ik ploeg leider geworden bij de mannen. Daar lag mijn ambitie. Dat geeft je niet graag op. Je hebt ook een gezin te onderhouden. Ik heb een zoontje dat fietst. Toegeven dat je doping hebt gebruikt, zou het ook voor hem lastig maken, dacht ik." Kan het zijn dat hij dopingge bruik al die tijd heeft gezien als iets dat er bijhoort? „Dat denk ik niet. Het voelde toch altijd aan als iets stiekems, wat niet mocht. Daarom geef ook niet graag toe dat je het hebt gebruikt. Ik had lie ver gefietst zonder doping. Echt waar." ir MADRID - De Spaanse oud-wielren ner Abraham Olano (43) is niet langer in dienst als technisch di recteur van de Ronde van Spanje. Volgens diverse Spaanse media heeft Vuelta-organisator Unipu- blic het sinds 2004 lopende con tract met de voormalige wereld kampioen ontbonden. Woensdag werd bekend dat Ola no bij een hertest van urinestalen uit de Tour van 1998 alsnog was betrapt op het gebruik van epo. Een Franse senaatscommissie pre senteerde de resultaten van deze retrocontroles. De Spanjaard rea geerde verrast, omdat hij nooit po sitief werd getest. „Ik vind mezelf niet schuldig." Stuart O'Grady moet zijn plek in de atletencommissie van het Au stralisch Olympisch Comité opge ven. Het bestuur heeft de 39-jari- ge Australiër verzocht zijn functie direct neer te leggen. O'Grady, die zondag op de Champs-Elysées zijn laatste rondjes als profwiel renner reed, bekende woensdag dat hij tijdens de Tour van 1998 epo heeft gebruikt. De wielrenner werd vorig jaar ge kozen in de Australische atleten- commissie. „De leden van ons olympisch team uit Londen die Stuart hebben gekozen, hebben het recht om boos te zijn. Zij we ten nu dat ze iemand steunden die de boel heeft bedrogen", zei AOC-voorzitter John Coates in een verklaring. „De leden van de atletencommissie zijn gekozen op basis van hun integriteit en leider schap. Door zijn bekentenis ver dient Stuart het niet langer lid te zijn van deze groep." O'Grady moet mogelijk ook af stand doen van de olympische me dailles die hij op de baan verover de in 1992 (zilver), 1996 (twee keer brons) en 2004 (goud). Haase veegt vloer aan met Tipsarevic Tennisser Robin Haase heeft zich bij het ATP-toer- nooi in het Zwitserse Gstaad geplaatst voor de kwartfinales. De 26-jarige Hagenaar veegde in de twee de ronde in een uur de vloer aan met de als derde ge plaatste Serviër Janko Tipsa revic: 6-2 6-2. Tipsarevic, vorig jaar nog de nummer acht van de we reld, won in januari nog het toernooi van Chennai maar verkeert sindsdien in drama tische vorm. Hij staat nu achttiende. Imponerende race Van Rhijn op WK Marlou van Rhijn heeft donderdag de titel voor zich opgeëist op de 100 meter bij het WK atletiek voor gehan dicapten in Lyon. 'Blade Ba be' bleef met 13,02 seconden de Franse paralympisch kampioene Marie-Amélie Le Fur (13,29) en de Amerikaan se April Holmes (13,60) voor. Ze was maar 0,06 langzamer dan haar eigen wereldre cord. Hoogerland wint profcriterium Johnny Hoogerland heeft donderdagavond het profcri terium van Wateringen ge wonnen. De Nederlands kampioen uit Langeweegje was net iets sneller dan Lau rens ten Dam. De Duitse sprinter Marcel Kittel, goed voor vier etappezeges in de Ronde van Franrkijk, werd derde. De organisatie sprak van de drukstbezochte editie ooit Er kwamen tussen de 40.000 en 42.000 mensen kijken. Brands drie jaar langer bij PSV Marcel Brands heeft zijn contract bij PSV met drie jaar verlengd, waardoor hij tot medio 2017 technisch manager is in Eindhoven. Al gemeen directeur Tiny San ders liet donderdag weten dat hij Brands, met goed keuring van de raad van commissarissen, al twee maanden geleden langer voor de club wist te be houden. ING stopt bij marathon New York ING stopt na dit jaar met de sponsoring van de mara thon van New York. Dat heeft de bank en verzeke raar donderdag laten weten. De Amerikaanse tak gaat binnenkort zelfstandig ver der en heeft besloten geen sponsorgeld meer in de langeafstandswedstrijden binnen de atletiek te stop pen. VRIJDAG 26 JULI 2013 Voor de jonge bezoekers van de Open Dag van Ajax waren de handtekeningen van hun helden het belangrijkst, foto Koen van Weel/ANP GSTAAD LYON WATERINGEN EINDHOVEN NEW YORK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33