L PZC Bodem economische crisis is PZC SLUITING SEKSBOTEN 2 IN HET NIEUWS COLOFON Voor het eerst in 70 jaar heeft Utrecht geen raamprostitutie meer. De dames zelf balen. Maak iemand abonnee! UTRECHT - Ze doet het naar eigen zeggen allemaal uit vrije wil: seks met wildvreemden tegen beta ling. En ze zou niet weten welk ander beroep ze zou moeten uit oefenen. Wie 'ze' is? Daar gaat 'Alex' over. De 42-jarige Thaise tikt hem aan. „Mag ik dat zeg gen?", vraagt ze. „Geef maar je werknaam", reageert de man met opgeschoren kapsel, gouden ket ting en trainingspak. „Schrijf maar op: ze heet Patty. Ja, want er heerst nog een taboe op dit werk hè", aldus de Utrechter, die onder tussen ook nog in gesprek is met een cameraploeg. Hij heeft het raampje van zijn ACTIE IN ROSSE BUURTEN snelle bolide opengedraaid om vragen van journalisten te beant woorden. Die zijn massaal aanwe zig op het Utrechtse Zandpad om het vertrek van de laatste prosti tuees die daar op de seksboten werkten vast te leggen. De stilte op de kade langs de Vecht is ongekend. Het Zandpad is al 70 jaar wat de Wallen voor Amsterdam zijn. Waar het straat beeld hier jarenlang werd bepaald door hoerenbezoekers die al vanaf 's ochtends in file langs de boten reden, waggelt nu alleen een groep ganzen voorbij. Achter vrij wel alle ramen van de 115 werk plekken hangen witte vellen met daarop het woord 'gesloten'. De meeste vrouwen hebben de boten al in de nacht van woens dag op donderdag verlaten. Dat was enkele uren nadat de recht bank had beslist dat het Zandpad terecht door de gemeente is gesloten vanwege sterke aanwij zingen over mensenhandel op die locatie. Halfin het Nederlands, halfin het Engels foetert Patty dat de sluiting van het Zandpad haar en haar collega's in gevaar brengt. „Ik heb hier acht jaar gewerkt. Het is veel veiliger dan welke werkplek ook. Kijk, er hangen ca mera's en er is een alarmknop voor als je lastig wordt gevallen. Toch worden we hier weggehaald. Nu moeten we van de gemeente dus maar weer gaan tippelen." Alex, 'echtgenoot van Patty', claimt dat de gemeente een spelle tje heeft gespeeld. „Als hier echt sprake is van mensenhandel, waarom wachten ze dan vijf we ken voor de boel gesloten wordt? Ik weet wel wat hier speelt. Er zijn al jaren plannen voor nieuw bouw en dan zit je natuurlijk niet te wachten op seksboten en files voor de deur. Nu staat projectont wikkelaars niets meer in de weg." Patty en Alex rijden verder naar het 'kantoor' vanwaaruit de Thai se de afgelopen jaren werkte. Sa men met medewerkers van de ei gen reinigingsdienst van het Zandpad draagt Alex een magne tron, kastjes en koffer met kleren naar buiten. Wat ze nu gaan doen? „Naar het stadhuis. Proteste ren." Dat doet een deel van de ove rige Zandpad-werkneemsters T: 088-0139995 TAÜQ PAULKUSTERS toosenhenk.nl U0 I TIPS VOOR &E 20MERVAKANTIE NEEM MUC3SENOLIE MEE. NIET BEWE0EN IK HEB HEM „Ik pak alles aan, werk het liefst bij zo veel mogelijk bedrijven. Die afwisseling vind ik nergens an ders. Met de onzekerheid valt het mee. Soms wordt me een vast con tract aangeboden. Voorlopig ben ik niet van plan daarop in te gaan." Hoewel nog lang niet alle lichten op groen staan, verwacht uitzend organisatie Randstad dat de bo dem van de economische crisis in Europa bereikt is. Bij de presenta tie van de halfjaarcijfers, gisteren, zei financiële topman Robert-Jan van de Kraats dat Randstad in Duitsland, Engeland, Zwitserland en zelfs in Portugal en Spanje een plus heeft gescoord. In Neder land, België en Frankrijk gingen de zaken echter minder goed. „De trendlijn is verbeterd", zegt ook topman Ben Noteboom. „Natuur lijk moet het bevestigd worden, maar we zijn ver van 2008/2009, toen we soms per maand ruim een kwart minder omzet boek ten", aldus Van de Kraats. Randstad realiseerde in het twee de kwartaal een lagere omzet in vergelijking met 2012:4,1 miljard euro tegen 4,3 miljard, een daling met 4 procent. De winst groeide echter fors tot 63 miljoen. Dat had te maken met de afslankoperatie die vorig jaar werd aangekondigd. In plaats van de 70 tot 100 mil joen besparing is er al 142 miljoen gevonden. Randstad kwam on langs nog in het nieuws omdat de Franse justitie een onderzoek be gon naar vermeende kartelvor- Stoelendans om door Niki van der Naald Utrecht is de eerste gemeente waar rigoureus is besloten om alle seksboten te sluiten. Dat de stad momenteel geen ros se buurt heeft, komt vooral door de monopoliepositie van de exploi tant. Omdat die alle boten be heert en geen vergunning meer heeft, staan gelijk meer dan twee honderd prostituees op straat. Ook elders in het land is de afgelo pen jaren flink ingegrepen in rosse buurten en op tippelzones. Zo zijn de tippelzones van Eindhoven en Heerlen gesloten. Op de Amsterdamse Wallen moe ten zeker 186 ramen dicht, maar dat is pas bij de helft gelukt De rosse buurt in Alkmaar is wel al voor een deel gesloten. Het Spijkerkwartier in Arnhem was in 2006 een van de eerste ros se buurten die volledig gesaneerd werd. Ook in kleinere plaatsen, zoals De venter, zijn bijna alle prostitutiera- men verdwenen. De seksboten langs het Zandpad in Utrecht werden gisteren op last van de rechter allemaal verlaten. foto Michael Kooren/ANP Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 914330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonne ment of abonneevoordeel Toets 3: informatie over onze digitale producten Maandag-vrijdag: 07.00 - 17.00 uur Zaterdag: 07.30 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl door Wilko Voordouw DIEMEN - „Hier in de Randstad is werk genoeg", zegt Henk Koster (48) die sinds 2008 onafgebroken werkt voor uitzendorganisatie Randstad in en rond Badhoeve dorp. Op dit moment is Koster, af komstig uit Spakenburg, werkzaam ais bagage-afhandelaar op Schip hol. Maar hij was ook al vorkhef truckchauffeur bij diverse bedrij ven, werkte bij de stadsreiniging of als postbode. r c www.pzc.nl/abonneewerftabonnee En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee •Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2