ZEELAND Keukens Honderd mensen minder in de WW; jeugdwerkloosheid lager dan een maand geleden. Zeeuwse cijfers beste van 't land. Grote Markt in Goes is één groot restaurant almanak Risicokaart laat nog te wensen over Alles over Vogelbescherming Nederland houdt vast aan ontpolderen Video: Krokodil pakt hoofd van man ving en de risicogebieden bij een overstroming. De actualisatie kan worden verbeterd door elk kwets baar object minimaal één keer per jaar te controleren, meent de pro vincie. „Het komende jaar zal daarom opnieuw de nodige inzet en aandacht worden gevraagd om de kwaliteit op niveau te houden en waar mogelijk te verbeteren." Ook de gebruiksvriendelijkheid van het systeem kan beter. www.pzcwonen.nl middelburg - Het aantal Zeeuw en met een werkloosheidsuitke ring is in een maand tijd met hon derd geslonken. In mei waren het er nog 6800, nu 6700. Het grote aanbod van seizoens- werk kan ertoe bijdragen dat er minder mensen in de WW zitten dan een maand geleden. Dezelfde trend is te zien bij alle geregis treerde werkzoekenden. Dat zijn er 150 minder dan in mei. De tel ler staat nu op 9508. Zeeland steekt nog steeds gunstig af bij de rest van Nederland. De werkloosheid is hier verreweg het laagst. Met de lichte daling is de si tuatie op de Zeeuwse arbeids markt er overigens niet veel roos kleuriger op geworden. Een jaar geleden was het aantal geregis treerde werkzoekenden een stuk lager. Toen zochten 7140 Zeeuw en een baan. Het aantal WW-uit- keringen bedroeg medio 20t2 nog 5400 tegen 6700 nu. Het UWV houdt er rekening mee dat Zeeland dit jaar de kaap van 10.000 werkzoekenden nadert. In bijna alle sectoren krimpt de werkgelegenheid. Pas in 2014, waarin een opleving van de econo mie wordt voorspeld, verwacht het UWV licht herstel. De meeste Zeeuwse werkzoeken den zijn te vinden in de gemeen te Terneuzen (1595), gevolgd door Vlissingen (1493), Middelburg (1197) en Goes (1147)- Hulst (709) staat op plek vijf. Noord-Beveland heeft 223 haanlozen op 7533 inwo ners relatief veel werkzoekenden. Zorg is er over de groeiende jeugd werkloosheid. In een jaar tijd is die met eenderde toegenomen. In juni vorig jaar waren er 840 gere gistreerde werkzoekenden onder de 27 jaar. Vorige maand stonden er 1189 ingeschreven bij uitke ringsinstantie UWV. Dat zijn er overigens wel bedui dend minder dan in mei, toen er 1341 Zeeuwse jongeren naar een baan zochten. Waarschijnlijk doet een aantal nu seizoenswerk. Na de zomer, als de seizoensbanen worden opgeheven, loopt de (jeugd)werkloosheid doorgaans weer op. De dertien Zeeuwse gemeenten willen opnieuw een actieplan ma ken om meer jongeren aan werk te helpen. Ze hebben het ministe rie van Sociale Zaken en Werkge legenheid om een bijdrage van 4t4.ooo euro gevraagd. Het minis terie heeft extra geld vrijgemaakt omdat het aantal jeugdwerklozen landelijk hard oploopt. De dertien gemeenten willen met het actie plan het aantal jeugdwerklozen minstens terugdringen tot 1000. GOES - Vier restaurants presenteer den zich donderdag op de Grote Markt aan een groot publiek. Sa men waren ze voor één dag een megazaak. Het is de derde keer dat de Culi fair in Goes wordt gehouden en vandaag gaat het nog even door, maar dan met een Zuid-Ameri kaans tintje: op de Culifiësta wor den allerlei kleiner Zuid-Ameri kaanse gerechten gepresenteerd: Surinaamse nasi, enchiladas uit Mexico of een Latin cocktail. De restaurants kookten niet alle maal een heel menu, maar ieder één of twee gangen. Zo was er krab en garnaal van Katseveer, moquela de peixe, Braziliaan se vissoep, van Amuz, kalfssuka- demet pata negra van het Bin nenhof en witte chocoladecrème met eetbare aarde van de Stads- schuur. Schouwen-Duiveland is een eiland. Nou ja, eigenlijk al sinds 1965 een schiereiland, met andere Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden verbonden door brug, dammen en stormvloed kering. Een eiland dat in de zomer groeit van 35.000 naar 150.000 in woners. Eén van die tijdelijke inwo ners - want daar gaat het over - was neergestreken op een camping in Scharendijke en wendde zich met een prangende vraag tot de man achter de bar op de camping. De re creant wilde graag die avond gaan stappen in Renesse en probeerde het vervoer daarheen te regelen. Of de barman misschien wist wanneer de boot naar Renesse voer. En of die boot er net zo lang over deed als de boot naar Terschelling. De risicokaart is via internet te raadplegen voor burgers en profes sionele hulpverleners. Het biedt een gedetailleerd overzicht van al le kwetsbare objecten in de omge- ZEELAND O Ga verder wp Werkloosheid Zeeland daalt iets door Frank Balkenende Koks werken aan het dessert op de Culifair. foto Mechteld Jansen Tip? redactie@pzc.nl FZC VRIJDAG 26 juli 2013 MIDDELBURG - De risicokaart van Zeeland moet beter, vindt de pro vincie. Met name het actualiseren van de gegevens door de gemeen ten kan actiever, staat in de be stuurlijke jaarrapportage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25