Geruzie bedreigt kwaliteit van zorg Zoon william en Kate heet Ceor§e III PZC <4% Dertig opvarenden ongedeerd gered door kustwacht. DONDERDAG 25 juli 2013 Zonnig Het strand ligt vol peuken en plastic GroenLinks-leider Bram van Ojik heeft veel geleerd Het schip, dat Vlissingen als thuis haven heeft, behoort tot de rede rij Horizon Sailing in Kamper land. Eigenaar Pieter de Kam is de kapitein, zijn vrouw Ineke de kok. Volgens De Kam waren er twee Zeeuwse meisjes aan boord, van wie er één uit Veere komt. Het schip was op weg van Oyster- haven Bay naar Kinsale, aan de zuidkust van Ierland. Motorpech bracht de Astrid in moeilijkhe den. Door de harde wind en de hoge golven liep het vervolgens op de kust. Het schip brak en zonk. De opvarenden konden nog op tijd van boord worden gehaald en in Kinsale aan land worden ge bracht. Zij waren niet gewond, maar hadden wel last van lichte onderkoeling. Dat concludeert de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) in het evaluatierapport 'Met het oog op de patiënt' over de verwikkelin gen in het VU Medisch Centrum in Amsterdam, waar de laatste ja ren een angstcultuur heerste en artsen elkaar tegenwerkten. De Inspectie stelt dat wat er in het ziekenhuis van de Vrije Uni versiteit gebeurde, ook elders voorkomt. Daarom wordt het in spectierapport als algehele leer stof voor de gehele zorgsector aan geboden. In Amsterdam-Buitenveldert heer ste jarenlang een sfeer waarin pro fessionele communicatie onmoge lijk was geworden, met name op de afdelingen intensive care, heel kunde en longgeneeskunde. Spe cialisten hadden te weinig onder ling overleg, afdelingshoofden functioneerden niet, en perso neelsleden die onveilige situaties of zelfs calamiteiten wilden mel den, durfden dat niet. Toen die constateringen naar buiten kwa men, greep de inspectie in met het oog op de 'hoge risico's voor de kwaliteit van de zorg en de pa tiëntveiligheid'. Het ziekenhuis werd in augustus vorig jaar onder 'verscherpt toe zicht' van de Inspectie gesteld. Het verscherpte toezicht is in maart opgeheven, maar tal van maatregelen en aanbevelingen wachten nog op uitwerking. In Nederland zijn negentig alge mene ziekenhuizen en veertigdui zend zorginstellingen. In de zorg werken 1,3 miljoen mensen. Voor een branche met die om vang en met zo'n belangrijke taak, is een goed werkend meldin gensysteem voor incidenten en ca lamiteiten van groot belang, stelt de inspectie. LONDEN - Het kind van prins Wil liam en hertogin Kate heet George Alexander Louis. Dat heeft Ken sington Palace, waar het echtpaar woont, woensdagavond meege deeld. Onder bookmakers golden George en James als favoriete na- DE STELLING UW MENING 454 reacties Ik was een appel voor ik 'm opeet men. Het kind is de derde in de lijn van troonopvolging, na groot vader Charles en vader William. De laatste koning die George heet te, was George VI, die regeerde van eind 1936 tot begin 1952. Hij was de vader van koningin Elizabeth. Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren -j 8 71 161 5553 editie: Walcheren 255e jaargang nr. 173 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 ZOMERKRANT ZEELAND PIp! VERDIEPING Zeeuws schip zinkt bij Ierland door Maurits Sep OYSTERHAVEN BAY - Het Zeeuwse tall ship Astrid heeft woensdag schipbreuk geleden op de kust van Ierland. De dertig opvarenden, on der wie drie Zeeuwen, zijn allemaal ongedeerd van boord gehaald door Ierse reddingsboten. Ook werden reddingshelikopters ingezet. pagina 18 en 19: ledereen is veilig, dat is het belangrijkste I Het tall ship Astrid verdwijnt in de golven voor de Ierse kust. foto Kevin Kiely door Paulus Smits AMSTERDAM - De strijd om de macht en ruzies tussen medisch specialisten, resulterend in het ont breken van overleg, vormen een di recte bedreiging voor de veiligheid van patiënten in ziekenhuizen. O pagina 2 en 3: Hommeles in het hospitaal VUmc nog niet genezen ik ben dol op mosselen Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 19 ONEENS 24% r II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1