Militaire vleugel Hezbollah in de ban Cleveland moet volgende horrorzaak verwerken Trappes is opgeknapt, I Noorse mag weg uit Dubai 'Gestage verbetering' in situatie van Nelson Mandela 6 BUITENLAND VERKRACHTINGSZAAK De moslimbeweging geldt als steunpilaar van de machthebbers in het buurland Syrië De ministers van Buitenlandse Za ken van de EU hakten gisteren in Brussel de knoop door, bevestig den diplomaten tegenover het Franse persbureau AFP. Hezbol lah zou achter de dodelijke aan slag van een jaar geleden op Israë lische toeristen in de EU-lidstaat Bulgarije zitten. De militante mos limbeweging geldt als steunpilaar van-de machthebbers in het buur land Syrië, waar een burgeroorlog woedt. Nederland beschouwt de hele Hezbollah al jaren als terreurorga nisatie en pleitte al langere tijd voor plaatsing op de zwarte lijst. Minister Frans Timmermans, die zich in Brussel liet vertegenwoor digen, ziet het besluit van giste ren als een belangrijke stap. Door de militaire vleugel van Hez bollah aan te pakken, de tegoeden van de club te bevriezen en zijn fondsenwerving te belemmeren, wordt de slagkracht van de terreurorganisatie beperkt. De maatregelen tegen uitsluitend de militaire tak van Hezbollah ble ken het enige haalbare compro mis. Enkele EU-landen vinden dat Hezbollah in Libanon, waar het in de regering zit en een ster ke positie heeft, nog voor enige stabiliteit zorgt. Zij willen in ie der geval de mogelijkheid voor overleg met de politieke tak open houden. Het nieuws werd met in stemming begroet in Israël waar werd gesteld dat het besluit van de EU aantoont dat Hezbollah geen politieke partij is maar een terroristische organisatie. De slachtoffers zijn zwarte vrou wen die zes tot tien dagen gele den zouden zijn vermoord, maar die mogelijk langer vermist wa ren. Rechercheteams doorzochten gisteren leegstaande woningen in het arme en door de crisis zwaar getroffen Cleveland. De politie krijgt meer en meer getuigenis sen van andere jonge vrouwen die te maken hadden met de ver- De slachtoffers zijn zwarte vrouwen die zes tot tien dagen geleden zouden zijn vermoord moedelijke dader, een 35-jarige man die geregistreerd staat als ze dendelinquent. Ze zouden ook bij hem thuis zijn geweest maar wis ten te ontsnappen. Twee van de drie slachtoffers wer den gevonden na aanwijzingen van de verdachte. Het eerste lijk werd gevonden nadat omwonen den over stank hadden geklaagd. Volgens burgemeester Norton had de moordenaar zich mogelijk laten inspireren door seriemoorde naar Anthony Sowell bijgenaamd de Cleveland Strangler. In diens huis werden in 2009 elf vrouwen lijken gevonden. Sowell werd daarvoor in 2011 ter dood veroor deeld, maar zijn hoger beroep loopt nog. Opmerkelijk is dat het opnieuw de stad Cleveland is die met een horrorzaak wordt gecon fronteerd. Eerder dit jaar werden drie vrouwen bevrijd die als meis jes waren ontvoerd en langer dan tien jaar waren gevangen gehou den, gemarteld en verkracht door de voormalige buschauffeur Ariel Castro. Hij staat binnenkort te recht. De gezondheid van de Zuid- Afrikaanse oud-president Nelson Mandela 'gaat gestaag vooruit, maar hij blijft in een kritieke toestand'. Dat heeft de regering van Zuid-Afrika giste ren bekendgemaakt. De verklaring volgt op een be zoek van president Jacob Zuma aan de befaamde 95-jarige anti- apartheidsstrijder gisteren. Hij bezocht hem in het ziekenhuis in Pretoria, waar Mandela sinds 8 juni ligt Hij werd opge nomen met een longinfectie. Ook Mandeia's kleinzoon Mandia meldde in een e-mail aan de media dat zijn opa 'elke dag sterker en sterker wordt". De afge lopen weken werd zijn situatie kritiek genoemd. Onlangs werd al bekendgemaakt dat de medische behandeling aansloeg. Mandela zat 27 jaar gevangen vanwege zijn strijd tegen de apartheid, waar van 18 jaar op Robbeneiland. Daar liep hij een longaandoening op. Oud-president Mandela won in 1993 de Nobelprijs voor de Vrede en trad afin 1999. Het verblijf in het ziekenhuis is het vierde en langste sinds december. Zwemmer dood door drukte kijklustigen In het Duitse Troisdorf moest de politie een deel van een strand ontruimen om een po ging tot redding van een dren keling mogelijk te maken. Honderden kijklustigen ston den in de weg, waardoor brand weer en ambulance niet bij het water konden komen. De dren keling heeft het incident bij een meer bij Keulen niet over leefd. Honderden kijklustigen filmden de reddings- en reani matiepogingen met hun mo bieltjes. Ouders hielden hun kinderen omhoog zodat die konden kijken. Tal van foto's zijn op sociale media gezet Na twee gewelddadige nachten - waarbij auto's in brand werden ge stoken en veel straatmeubilair werd vernield - lijkt de rust terug gekeerd in Trappes. De reltrap- pers eisten de vrijlating van een buurtbewoner die vorige week werd opgepakt toen hij met zijn volledig gesluierde vrouw over straat liep. De Russisch-Algerijn- se man had ruzie gekregen met twee agenten, nadat die zijn vrouw, een tot de islam bekeerde Antilliaanse, om een identiteitsbe wijs hadden gevraagd. Het dragen van een niqaab, een gezichtsbe dekkende sluier die alleen de ogen vrijlaat is in Frankrijk verbo den. De man verzette zich tegen de controle en zou een van de agen ten in het gezicht hebben gesla gen en vervolgens hebben ge tracht hem te wurgen. Althans, dat is de lezing van de agenten. De vrouw weerspreekt die versie. Ze zegt dat agenten haar en haar man zonder reden agressief bena derden. Toen haar man zich daar tegen verzette werd hij ingere kend. De versie van de vrouw is inmiddels overgenomen door het "Til BRUSSEL - Na maanden onenigheid heeft de Europese Unie de militaire tak van de Libanese Hezbollah-be- weging op haar terreurlijst gezet. Zo worden onder meer de Europe se tegoeden van de militaire vleu gel bevroren en komt er een ban op het uitgeven van visa aan Hez- bollah-militanten. EAST CLEVELAND - „We hebben te maken met een ziek individu en re den aan te nemen dat er meer slachtoffers zijn." Burgemeester Ga ry Norton van East Cleveland in de Amerikaanse staat Ohio bereidt zich voor op meer slachtoffers na dat vrijdag en zaterdag drie in plas tic zakken gewikkelde vrouwenlij ken werden gevonden. DUBAI - De Noorse Marte Deborah Dalelv is gisteren vrij gelaten in Dubai en mag het land verlaten. Dalelv werd na dat ze aangifte deed van verkrachting zelf tot 16 maan den cel veroordeeld wegens buitenechtelijke seks, het drinken van alcohol en meineed. De kwestie veroorzaakte veel ophef en leidde tot boze reacties van mensenrechten organisaties en de Noorse autoriteiten. De verkrachter kreeg 13 maanden cel wegens seks buiten het huwelijk en alcoholgebruik. Hij heeft ook gratie gekregen. foto Ali Haider/EPA JOHANNESBURG TROISDORF door onze redactie buitenland TRAPPES - De Franse Ombudsman gaat een onderzoek doen naar het afschieten van rubberen kogels door de politie tijdens de recente rellen in de Parijse voorstad Trap pes. Een jongen verloor daarbij een oog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6