Gesneuveld door nieuwe regels m De leukste FIETSVAKANTIES... J- BINNENLAND 5 "7— KRAS.NL Verwarde vleermuizen in slaapkamers (ohan Houwers (WD) stapt op als Tweede Kamerlid vanwege onderzoek rijksrecherche naar mogelijke fraude. 1329 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i,„„ DINSDAG 23 JULI 2013 DEN HAAG - WD'er Johan Hou wers vertrekt uit de Tweede Ka mer nu de rijksrecherche onder zoekt of hij bij het afsluiten van een hypotheek onjuiste gegevens heeft verstrekt over zijn inkomen. Er is aangifte gedaan. Het OM ver denkt hem van valsheid in ge schrifte, oplichting en witwassen. Houwers, voormalig makelaar, ontkent, maar hij vindt dat hij vanwege het onderzoek niet meer kan functioneren als volksverte genwoordiger. 'Als je zelf onder werp van onderzoek bent, kun je moeilijk discussies en debatten over anderen en de belangen van anderen voeren', meldt Houwers in een verklaring. Integriteit staat hoog op de agenda binnen de WD vanwege affaires rond WD-politici als Jos van Rey, ex-wethouder in Roermond, en Ton Hooijmaijers, voormalig gede puteerde in Noord-Holland. De VVD kondigde onlangs strengere regels aan die erop neerkomen dat bij twijfel over de integriteit van een WD-vertegenwoordiger die zijn functie moet neerleggen. Houwers volgt nu die lijn. De in Winterswijk woonachtige Houwers (55) zit sinds 2010 voor de VVD in de Kamer. Hij geldt in de 41-koppige WD-fractie als een parlementariër met een klei ne portefeuille en verscheen daar om weinig in de schijnwerpers. Onlangs kwam hij wel volop in het nieuws met zijn waarschu wing in deze krant voor de geva ren van de terugkeer van de wolf in ons land. Houwers opperde zelfs om het dier eventueel af te schieten. WD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra noemt het besluit van Houwers verstandig. Als het onderzoek van de rijksre cherche Houwers vrijpleit, kan die volgens Zijlstra terugkeren in de Kamer. DEN HAAG - Met het vertrek van Tweede Kamerlid Johan Houwers laat de WD zien nu écht werk te willen maken van de aanpak van 'sjoemelaars' binnen de partij. Houwers is de eerste WD'er die het veld moet ruimen nadat de partijtop in mei een pakket integriteitsmaatregelen introdu ceerde om het imago van de partij op te poetsen. Dat was hoogno dig, want door affaires rond ex-po litici Jos van Rey, Wilma Verver en Ton Hooijmaijers is de WD bij sommigen in een 'corrupt dag licht' komen te staan. Johan Hou wers, tegen wie aangifte is gedaan van witwassen en fraude met zijn hypotheek, is nog niet veroor deeld. Zelf ontkent de WD'er dat hij zijn hypotheekverstrekker heeft opgelicht. Hoewel de schuld van Houwers nog niet vaststaat, besloot de Achterhoeker gisteren toch z'n biezen te pakken. Het is maar de vraag of hij dat vóór mei ook gedaan zou hebben. Tijdens het WD-voorjaarscongres werd besloten dat 'bij twijfel over ver trouwen en/of de integriteit een politiek vertegenwoordiger van de WD zijn taken (tijdelijk) zou moeten neerleggen'. Schuldig of niet, iedere schijn van corruptie of machtsmisbruik moet vermeden worden. Het maakt dus niet uit of je - zoals oud-gedeputeerde Hooij maijers - wordt verdacht van het aannemen van vele tonnen aan steekpenningen, of dat je mogelijk hebt geknoeid met je eigen hypo theek. In een schriftelijke verkla ring meldde Houwers gisteren dat hij zich 'conformeert aan de afge sproken denklijn'. Het hoofdbe stuur van de partij wil daarom dat alle WD-bestuurders een integri- teitsverklaring ondertekenen. Ook is er een speciale commissie inge steld die meldingen van corruptie onderzoekt. WD'ers kunnen sinds kort terecht bij vertrouwens personen binnen de partij. Dat Jo han Houwers nu niét zou opstap pen, was geen optie meer. waarom zou je meer betalen DEN HAAG - De afgelopen dagen duiken veel vleermuizen op in Ne derlandse slaap- en woonkamers. De Zoogdierenvereniging kreeg flink wat telefoontjes over de on verwachte bezoeken van de dieren, zo meldde de vereniging op de website natuurbericht.nl. „Dit komt deels doordat de uitgevlogen jongen niet altijd de ingang van hun woonplek, bijvoorbeeld in de spouw, kunnen terugvinden", ver klaart de vereniging. „En in deze tijden van warm weer staan veel ra men open en is een foutje snel ge maakt." Ook volwassen vleermui zen gaan nog wel eens de mist in. De vleermuizen zullen overigens mensen altijd ontwijken. De beest jes zijn dan ook niet gevaarlijk en zullen met een beetje hulp zelf een weg naar buiten vinden. „Doe het licht uit en open alle ramen en deuren. Wacht daarna rustig af." Sailer See Osnabriickerland Beieren Tirol Vertrek: 7/9 - ontbijt en diner Langs de Moezel £89 Langs de Bodensee In en om Berlijn vele data met 100% vertrekgarantie de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding aan alles is gedacht: inclusief Comfort Class busreis, verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en gebruik van uitstekende E-Bike of toerfiets gegarandeerde opstapplaatsen door heel NL o.l.v. een ervaren Nederlandse reisleiding Elfrather See Kastelen langs de Loire Langs de Moezel Sauerland onszelf zijn' WD'er weg na aangifte fraude "Vl^V-V.ViV.V.V. ,V: .V-V- door Michel Reijns ANALYSE INTEGRITEIT door Peter Winterman Tilburg geven elkaar een zoen. foto Marie-Therese Kierkels/PVE WD'er Houwers wordt verdacht van fraude en witwassen, foto ANP Vertrek: 9/9 - ontbijt en diner Laat u meevoeren door de romantiek van de Sailer See en het groene Emsland. Zie www.kras.nl/46020 Fiets langs de meren van de Allgau, Schloss Neuschwanstein en Füssen tijdens deze nieuwe reis! Zie www.kras.nl/46013 5 dgn Vertrek: 29/7, 2/9 en 30/9 - ontbijt en diner Vertrek: 24/8 - ontbijt en diner Fiets door pittoreske wijndorpen en schitterende natuur met Tochten door Duitsland en Zwitserland met een rijke bloemen- bezoek aan Cochem en Koblenz. Ziewww.kras.nl/46008 pracht en een aangenaam klimaat. Ziewww.kras.nl/46051 Vertrek: 7/9 - ontbijt en diner Met unieke stadstour. Een absolute aanrader voor fiets- en stedenliefhebbers! Zie www.kras.nl/46027 Vertrek: 26/8 - ontbijt en diner Beleef fietsplezier langs de Rijn naar o.a. Düsseldorf met verblijf in een 4-sterren hotel. Zie www.kras.nl/46022 Vertrek: 27/7 en 24/8 - ontbijt en diner Schitterende routes naar o.a. de imposante kastelen van Blois, Villandry, Chambord en Amboise. Zie www.kras.nl/46026 Vertrek: 17/8 en 19/10 - ontbijt en diner Het beste van twee groene streken gecombineerd in één mooie fietsreis! Zie www.kras.nl/46009 Puiten zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5