Summerparty met After Dance op Markt Binnenstad klaagt over campers Oranjekwartier wil er stukje natuurtuin bij \\W\Pttift 24 ZEEUWS-VLAANDEREN INFORMATIEBUS SLECHTZIENDEN De DJ-party is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een festijn, waar aan ook de horeca meewerkt. De Markt staat vol terrassen. Van drie tot negen draait DJ Farre zomerhits en aansluitend, op de After Dance Party, staan onder an deren DJ Marco de Waal, Hans Sephyr en andermaal DJ Farre ach ter de draaitafels. Met de Sum mer- en After Danceparty ontwik kelt Terneuzen zich meer en meer als muziekstad-naar-el- ke-smaak, van dance tot klassiek. Deze zomer zijn er ook zaterdag middagconcerten op het Arsenaal plein, met op 3 augustus Hidden Charms en op 17 augustus Sweet Lord Animals. Zaterdag 10 augustus swingt de Markt met de Big Band van mu ziekschool Toonbeeld. In het laat ste weekend van augustus klin ken in het hele centrum de zee mansliederen van shantykoren. Binnenstadsbewoner Bert Kaiser heeft de problemen namens een groep medebewoners aangekaart bij de gemeente, maar die is nog niet in actie gekomen. Kaiser: „We vinden dat er een bord moet komen waarop de regels staan, waaraan de mensen zich moeten houden. Dan kan er ook makkelij ker worden opgetreden door bij zondere opsporingsambtenaren van de gemeente." Volgens Kaiser is het vreemd dat de campereige naren kunnen doen en laten wat ze willen, en bovendien nog gra tis ook. „Iedere toerist die Terneu zen bezoekt, betaalt een euro per uur, maar die campers staan daar gratis. Terwijl het opruimen van de troep de gemeente handenvol geld kost. Vreemd." Wethouder Co van Schaik (parke ren) kent de klachten niet. „Maar als het klopt, dan besteden we er zeker aandacht aan. Een bord neerzetten lijkt me niet de eerste oplossing. We kunnen wel over leg plegen met de organisatie van campereigenaren. Tja, uiteindelijk is het een kwestie van gedrag. Ie dereen weet dat je er geen rom meltje van moet maken." Volgens Kaiser staan er soms acht tot tien campers op het terrein aan de Binnenvaartweg. Ze staan daar legaal. Van Schaik: „Eerst stonden ze bij Scheldorado aan de Churchilllaan, maar toen de flat bewoners daar klaagden over over last, hebben we besloten ze voortaan aan de Binnenvaartweg te laten parkeren. Dat is toch wat verder weg van de bebouwing." Concert Wybracke op De Woeste Kop houdt carillon van belfort Erpelkapper-wedstrijd Het carillon van het belfort in Sluis wordt woensdagavond be speeld door gastbeiaardier Do minique Wybracke uit Ronse. Hij studeerde onder meer aan de conservatoria in Gent en Me- chelen. Hij speelt woensdag avond met echtgenote Els van den Borre twee werken vier handig. Het concert begint om 19.00 uur en duurt een uur. Golfvereniging De Woeste Kop in Axel houdt zaterdag 3 augustus op het golfterrein aan de Justaas- weg de jaarlijkse wedstrijd De Er- pelkapper. Dit jaar staat de wed strijd, waaraan ook niet-leden kunnen meedoen, in het teken Axel 800. Inschrijven kan nu al via de web site van De Woeste Kop. Deelna me kost 37,50 euro. Udo van de Zaaidijk kampioen hengst Udo van de Zaaidijk van André van der Heijden uit Veghel is kampioen bij de hengsten ge worden tijdens de Internationa le Trekpaardenkeuring in Ijzen - dijke. Kampioen merrie werd Agri-Laure van Luchteren van Stal Van Doorselaere uit het Vlaamse Drongen. IJzendijke- naar Robert Jan Calon werd kampioen met zijn vierspan. Dat is te danken aan tal van ver nieuwingen, zoals speeltoestellen geschikt maken voor kinderen met een beperking. Om de groei vast te houden, wordt ook nog een natuurtuin aangelegd. Voor zitter Ronald Roelands wijst naar een stuk grond net achter het hek van de speeltuin, op de hoek van de Leeuwenlaan en de Koningin- nelaan. „Het is een beetje een ver loren hoekje. Daar willen we de natuurtuin maken, met ook een stukje moestuin." Het speeltuin- bestuur heeft bij de gemeente Ter- neuzen gevraagd het stuk grond over te mogen nemen, voor een symbolisch (laag) bedrag. Roe lands: „Voor de gemeente is dat ook voordelig. Onderhoud hoeft er niet meer te worden gedaan." Kinderen in aanraking brengen met de natuur en laten zien hoe vruchten als aardbeien groeien, is het idee. Roelands: „Veel kinde ren weten dat helemaal niet." Terneuzen heeft vlakbij de kinder boerderij aan de Rooseveltlaan al een natuurspeeltuin. Oranjekwar tier wil die niet in de wielen rij den. „We zijn én blijven speel tuin", stelt Roelands resoluut. Met de uitbreiding is 40.000 euro gemoeid, is de inschatting. Roe lands spreekt van een vijfjaren plan. „Maar eind volgend jaar wil len we het hek al verplaatsen en een aantal notenbomen planten." De natuur- annex moestuin moet daarna langzaam groeien, met de aanplant van onder meer vlinder struiken, bramenstruiken en aard- beienplanten. Kinderen mogen meehelpen. „Ze vinden dat leuk, denken wij, én ze leren daar het meeste van." Met de steun van de gemeente (de grond), de goedgeefsheid van sponsors (bomen en struiken schenken) en de inzet van zo'n tachtig vrijwilligers moet het luk ken de uitbreiding van de grond te tillen, verwacht het speeltuin- bestuur. Roelands is vol vertrou wen. Hij heeft zelf een groot hart voor de speeltuin Oranjekwartier. „Ik ben ermee opgegroeid. Ik ben 55 jaar en de speeltuin ook. Mijn vader was jarenlang vrijwilliger, tot zijn overlijden. Ik ben nu ook alweer jaren voorzitter en beheer der. Het is dan leuk om te zien dat de groei erin blijft." De populariteit van Oranjekwar tier is mede te danken aan specia le activiteiten. Zo staat komende vrijdag de Springdag op het pro gramma. Een luchtkussen van Het Feest uit Hulst staat dan van 13.00 tot 16.00 uur opgesteld. De speeltuin gaat vrijdag om 10.00 uur al open en sluit om 17.00 uur. Normale is de speeltuin deze zo mervakantie alle dagen open van 13.00 tot 17.00 uur. Vrijdag is de entree ook gratis, ter wijl een los kaartje anders één eu ro per kind kost. „Geen geld", vindt Roelands. „Ga eens naar zwembad Scheldorado bijvoor beeld... Veel ouders laten hun kin deren hier graag komen, zeker in deze krappe tijden." )-• even jn belie Nnnvr. VJVi\1.ViS\0.0t| Anita Landewé bij de informatiebus van Visio. „We gaan naar de mensen toe." foto's Peter Nicolai Drukte in speeltuin Oranjekwartier Terneuzen, waar komende vrijdag een gratis toegankelijke springkussendag is. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Op de Markt in Ter- neuzen wordt zaterdag een Sum merparty met After Dance gehou den. Van 's middags tot 's avonds laat draaien DJ's uit eigen stad swin gende muziek. door Wout Bareman TERNEUZEN - Bewoners van de bin nenstad van Terneuzen klagen over de overlast die wordt veroorzaakt door de eigenaren van campers die parkeren aan de Binnenvaartweg. Ze laten veel rommel achter en ge bruiken de bosjes als openlucht toilet. SLUIS AXEL IJZENDIJKE wil door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het aantal bezoekers van speeltuin Oranjekwartier aan de Leeuwenlaan in Terneuzen is de laatste jaren enorm gegroeid: van 17.000 in 2008 tot 22.000 vorig jaar. Visio graag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58