Transfers van Mertens en Chadli hadden AGOVV kunnen redden Drie hardloopwedstrijden in vier dagen in Zeeland m- 30 SPORT FC Tvvente presenteert zich vanavond aan het publiek. Maar dat gebeurt zonder hoofdrolspelers. StOreS Rondje GoStores? «Asij! Kerkhove stijgt met stip op ranking Tennisster Lesley Kerkhove is maandag voor het eerst de top driehonderd van de wereld binnen gekomen. De 21-jarige Zierikzeese steeg naar de 297e plaats op de ran king. Ze kwam van plek 331. Eerder reikte ze al wel eens tot de 313e plek. Met Kerkhove, die haar sprong dankt aan haar goe de optreden in Bastad, heeft Zeeland nu twee vrouwen in de top driehonderd. An- gelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke staat 236e plaats. Zege Middelkamp in Tour du Jour De strijd op de rollerbank in het RTL-televisieprogram- ma Tour du Jour is gewon nen door het ZRTC Theo Middelkamp-vijftal Thijs de Lange, Eloy Raas, Pieter Vet te, Michiel Jumelet en John van de Vreede. De wielren ners moesten virtueel de Mont Ventoux opfietsen. Zij wonnen een Vip-arrange ment met oud-renner Henk Lubberding in de Eneco Tour die op woensdag 14 au gustus ook Zeeland aandoet. Waterpolosters kunnen niet stunten De Nederlandse waterpolos ters hebben in hun eerste wedstrijd op het WK in Bar celona niet kunnen stunten. Tegen gastland - en topfavo riet - Spanje gingen de vrou wen met 14-12 (2-4,5-1,3-3, 4-4) onderuit. Oranje kende met een snelle 0-3-voorsprong een storm achtig begin tegen de win naar van olympisch zilver in Londen. Daarna zakte Neder land weg en kon de goede start geen vervolg krijgen. ENSCHEDE - Presentatiewedstrij den hoeven niet meteen het beste van een ploeg al naar boven te brengen. Maar het zijn wel duels die symbool moeten staan voor nieuwe hoop, voor prikkels en glansvolle verwachtingen bij de nieuwsgierige achterban. Bij FC Twente staan de zaken er in de aanloop naar het seizoen dit keer heel anders voor. De selectie die zich tegen het Spaanse Osasuna voor de eerste keer laat zien aan de achterban, is een gezelschap waarin de beoogde hoofdrolspe lers door verschillende omstandig heden (nog?) ontbreken. Of het elftal van vanavond ook de ploeg is die tegen RKC aan de af trap staat? Geen mens die het weet. Over anderhalve week be gint de competitie al, maar in En schede regeren de twijfels en vraagtekens na de verdere uithol ling van de selectie en het uitblij ven van de aankleding. Dat Leroy Fer en Nacer Chadli zouden vertrekken was ingecalcu leerd, maar dat de club zelf nog geen enkele actie heeft onderno men om de selectie weer enigs zins op sterkte te brengen is opval lend. Een linksback, een spits en een creatieve aanvaller: het ver langlijstje ligt er al tijden, maar na bijna vijf weken voorbereiding is er nog steeds geen nieuwe spe ler gepresenteerd. En dus is er nog geen enkele keer gewerkt met de ploeg die het nieuwe ge zicht moet gaan vormen. Vorig jaar meldde voorzitter Joop Munsterman aan de vooravond van de oefencampagne vol trots dat Twente al klaar was met de se lectie. Maar twaalf maanden later is dat beleid door financiële beper kingen noodgedwongen alweer losgelaten. Toen Fer vorige week werd ver kocht aan Norwich City zei Mun sterman dat dat geld nodig was om de gaten mee te vullen. Twen te moest nou eenmaal eerst verko pen om te kunnen kopen. Maar toen afgelopen zondag Nacer Chadli ook voor miljoenen de deur uitging, herhaalde Munster man tot verbazing van velen die woorden nog eens: ook het geld van Chadli was nodig om gaten te dichten. Over welke gaten en hoe die zijn veroorzaakt, liet de preses zich verder niet uit, maar het voedde wel de twijfels over het ge voerde beleid van de laatste jaren. De wankele financiële situatie en de vele blessures van bepalende spelers zorgen er voor dat er een selectie staat, die nog lang niet in evenwicht is. Niet in de kwaliteit, maar ook niet in de kwantiteit. Dat een veelbelovende middenvel der als Shadrach Eghan in de laat ste oefenduels links voorin begon, was veelzeggend. Quincy Promes vult aan de andere kant, op rechts, goed in, maar eigenlijk is hij een aanvallende middenvel der. Goed beschouwd is Luc Cas- taignos op dit moment de enige aanvaller in de selectie. De alternatieven zijn er nog steeds nog niet en dat maakt het lastig werken voor de staf. De trai ners beklagen zich naar buiten toe nergens over, omdat - zo stel len ze - ze wisten waar ze instap ten. Maar dan nog: voor Twente start de werkelijke voorbereiding straks pas als het seizoen al lang en breed, is begonnen. Vers bloed van jonge spelers kan soms aanstekelijk werken. En na twee zesde plaatsen op rij ver wacht niemand dat Twente gaat meedoen om de bovenste plaat sen. Dat realisme heerst in alle ge ledingen. Maar de huidige kaal slag raakt de selectie wel heel erg diep in de ziel. De brutale uitda ger, die met succes een aanval op de traditionele top drie leek te doen en zich bij de beste dertig van Europa wilde scharen, is een club vol zorgen geworden. Een club die moet loeren op een koop je, of op het huren van een speler die ergens anders op een zijspoor is beland. De tijd dat alles kon is voorbij in Enschede. Begin dit jaar vloeiden de tranen toen AGOVV failliet ging. Was dat niet gebeurd, dan zou het de ze zomer groot feest zijn op Sport park Berg Bos. Niet alleen van wege het honderdjarig bestaan, maar vooral door de lucratieve transfers van Mertens en Chadli. In Apeldoorn kwam de carrière van beide Belgische aanvallers tot bloei. Mertens groeide tussen 2006 en 2009 uit tot publiekslieve ling, Chadli veroverde tussen 2007 en 2010 de blauw-witte har ten. De 'Rode Duivels' hebben nu de stap naar-het buitenland ge maakt. Mertens verruilde PSV voor Napoli en Chadli stapte zon dag van FC Twente over naar Tot tenham Hotspur. Voor beiden wordt de transfersom op zo'n ne gen miljoen euro geschat. Als op leidende club had AGOW daar een leuk zakcentje aan kunnen verdienen. „Van deze twee trans fers hadden we de financiën op or de kunnen hebben om door te gaan", aldus Van Beek. „Dan was per speler een paar ton binnenge komen en had AGOVV de schuld bij de belastingdienst in één keer kunnen afbetalen. Dat doet pijn. Als dit een halfjaar eerder was ge beurd, had Apeldoorn nu nog een betaaldvoetbalclub gehad." De afgelopen tien jaar bleek AG OVV voor spelers als Paul Verhae- gh, Klaas-Jan Huntelaar, Gonzalo Garcia, Mertens en Chadli het ide ale opstapje naar een mooie car rière. „Weinig clubs uit de Jupiler League hebben zo veel mooie spe lers voortgebracht als AGOW. Toen Dries en Nacer als tieners binnenkwamen, waren ze nog heel 'bleu' en tenger. Dries liet wel vanaf het begin al meteen ver rassende acties zien op het veld. Bij Nacer duurde het wat langer. Als supporters hadden we wel door dat die jongens flink geld zouden opbrengen", erkent Van Beek. Zowel Mertens als Chadli vertrok uiteindelijk voor ongeveer 400.000 euro uit Apeldoorn. MIDDELBURG - In de zomermaan den kunnen de Zeeuwse hardlo pers volop aan hun trekken ko men. Deze week zijn er maar liefst drie lopen in een tijdsbestek van vier dagen. Het PZC straten- loopcircuit is woensdag toe aan de vijfde wedstrijd. In Burgh- Haamstede wordt voor de dertig ste keer de Hotel Bom Bokaalloop gehouden. De deelnemers lopen drie ronden door het centrum van Haamstede. De afstand is iets meer dan 10 kilometer, de start is om 19.30 uur. In Westkapelle staat vrijdagavond voor de veertigste keer de Noor- mannenloop op het programma. Inschrijven kan in het Kasteel van Batavia en er wordt om 19.30 uur gestart. En vanavond is er in Nieuwvliet de derde Zomerloop. Si GRATIS PARKEREN www.gostoresroosendaal.nl FC Twente vol vraagtekens MIDDELBURG MIDDELBURG BARCELONA door Leon ten Voorde FC Twente oefende begin juli tegen het Zeeuws elftal. Sindsdien zijn er bij de Enschedese formatie alleen maar spe lers vertrokken. Geld voor aankopen is er (vooralsnog) niet. foto Izaak Verkeste APELDOORN - Als de miljoenen deals van Dries Mertens en Nacer Chadli een halfjaar eerder tot stand waren gekomen, had AGOW zeer waarschijnlijk nu nog betaald voetbal gespeeld. Het is een harde en wrange conclusie voor de sup porters van de club uit Apeldoorn. „Natuurlijk zijn we heel trots dat bij AGOW opgeleide jongens voor zulke grote clubs gaan spelen. Maar de keerzijde van de medaille is wel dat het te laat komt voor 'mijn' club", zegt Ton van Beek, voorzitter van supportersvereni ging Blauw Hart. v r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54