Goes doet deel van kunstcollectie weg Herstel wallen niet in de ijskast Nu supervoordelige maandbundels met Telfort Prepaid prepaid BEVELANDEN en THOLEN 25 r 300 min belplezier Daarom doet de gemeente een op roep aan de kunstenaars om zich te melden. Een deel van de ge meentelijke kunstcollectie hangt in het stadskantoor, een deel is op geslagen en een deel is voor tien jaar in bruikleen gegeven aan een museum in Groningen. De werkgroep Kunst in de Open bare Ruimte heeft een selectie ge maakt. Alle werken die waardevol of representatief zijn voor de ge meente, of historische waarde hebben, blijven in gemeentelijk bezit. De rest gaat weg. Het liefst wilde de gemeente alle kunstenaars persoonlijk benade ren, zodat zij hun eigen werk kun nen ophalen, maar van zestien van de achttien kunstenaars heeft men geen gegevens, afgezien van de naam en in sommige gevallen de toenmalige woonplaats. Alle kunstwerken die weg moeten, staan op de website van de ge meente Goes. De historische wallen zijn opge deeld in drie gebieden. Het meest noordelijke stukje, bij het Schut tershof en de Vossemeersepoort, zal een heel ander uiterlijk krij gen. Het huidige hoogste punt in dat gebied is vrijwel gelijk aan de oorspronkelijke hoogte, maar de rest is behoorlijk afgevlakt. Daar wordt iets aan gedaan. De vesting structuur van rond 1800 moet weer zichtbaar worden. Op het bastion bij het Schuttershof ligt nu nog De Veste, een school voor speciaal basisonderwijs, maar die zal op termijn verkassen. Dat biedt mogelijkheden. De bomen aan de rand van het bastion zul len worden gerooid en in het mid den, de plek waar nu de school staat, komt nieuw groen. Het is de bedoeling dat op dit bastion het oorlogsmonument een promi nente plaats krijgt, met veel ruim te voor mensen die de jaarlijkse herdenking bijwonen. Een grote vlaggenmast moet de entree van Tholen accentueren. Het westelijk gelegen middenge bied van de wallen - pak 'm beet tussen De Veste en de Oesterput ten - wordt grotendeels onge moeid gelaten. Het herstel zal zich hier vooral richten op het wegwerken van achterstallig on derhoud en het gefaseerd rooien en herplanten van bomen. De hui dige structuur van wandelpaden blijft bestaan. In het zuidelijke deel, bij de Oes terputten, zal de wal aan de bui tenzijde iets strakker worden ge trokken. Verder wordt een verde digingsmuur, die nu onder de grond ligt, misschien weer deels zichtbaar gemaakt. Er is ook ruim te voor een educatief speelele- ment. Het plan om het water te rug te brengen op de voormalige putten maakt geen onderdeel uit van het herstel van de vestingwal len, maar is zeker niet van de baan. De mogelijkheden worden onderzocht en in het schetsplan wordt rekening gehouden met de terugkeer van het water. Het oplossen van de waterover last in de Bosstraat en omgeving maakt wel onderdeel uit van het herstelplan voor de wallen. Het is de bedoeling dat het overtollige water in de toekomst via zogehe ten wadi's wordt afgevoerd naar de Veste. Hoewel het herstelplan door de raad is uitgesteld tot na 2017 wil het college dit onderdeel naar voren halen, zo liet wethou der Jan Oudesluijs onlangs weten. Volgens hem kan de gemeente het richting de bewoners die last hebben van het water niet maken om nog langer te wachten. Het op lossen van de overlast kost 40.000 euro. Het totale budget voor de wallen is door de raad met tien procent verlaagd. Er is nog ruim 1,1 miljoen euro beschikbaar. Ondernemers verenigen zich Ondernemers in Kruinin- gen hebben de Kruse Onder nemersvereniging Kruinin- gen (KOK) opgericht De ver eniging heeft al zestien le den en zal zich tijdens de braderie op 7 september voor het eerst presenteren met een gezamenlijke actie. Vrachtwagens in de sloot na botsing Op de Energieweg in Tho len zijn maandagmiddag iets na half drie twee vracht wagens in de sloot gereden nadat ze tegen elkaar bots ten. Eén persoon zat be kneld en raakte gewond. Het is nog niet duidelijk hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren. Melkveekeuring Rundvee Stichting De Zeeuwse Rundvee Stich ting houdt woensdag een melkveekeuring in Aagteker- ke. Zo'n twintig melkvee houders zullen ongeveer honderd dieren ter keuring aanbieden. Daarnaast is er een wedstrijd voor de jeugd. De kerk van de gereformeerde gemeente in Waarde is in de krant van maandag abusieve lijk de Abdullamkerk genoemd. Dat moet uiteraard Adullamkerk zijn. •s a 3 DINSDAG 23 JULI 2013 markt aan de Fruitlaan in Goes. Marsaki ruilt van kantoor met Driekleur Verzekerin- door Nadia Berkelder GOES - De gemeentelijke kunst collectie van Goes is te groot en daardoor te duur. 118 van de 261 werken gaan de deur uit, maar op het stadskantoor weet men niet meer waar de kunstenaars te vin den zijn. door Rob Paardekam THOLEN - Het herstel van de ves tingwallen in Tholen mag dan zijn uitgesteld tot na 2017, de gemeen te legt het plan zeker niet in de ijs kast. Om in aanmerking te kunnen komen voor een Europese subsi die, gaan de voorbereidingen door. Onlangs is het schetsontwerp voor het gebied goedgekeurd door bur gemeester en wethouders. KRUININGEN THOLEN AAGTEKERKE 9- Je betaalt de bundel gemakkelijk uitje prepaid tegoed. Lees hier meer over op telfort.nl/maandbundels rr\ r— 8 00 M 1 telfort.nl 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51