Dan maar bellen met telefoon van de campingbaas Justitie zwijgt over Halt saatu moord op politicus Wiels handje helpen 4 BINNENLAND sportclubs een zoover Roze Maandag trok honderdduizenden naar Tilburg. Er waren minder drag queens. „Maar hun rol is wel belangrijk." inclusieftouringcar Maar nu KPN-klanten die in Frankrijk zijn, al drie dagen am per iets met hun mobieltje kun nen doen, zou de cel zomaar weer als noodoplossing dienst kunnen doen. „We zijn zo gewend geraakt aan even snel je mobieltje pakken", zegt Van der Vlies. „Een camping- gast sms'te me zondag op de te rugweg van het strand om een brood te bestellen. Hij was bang dat hij te laat bij onze receptie zou aankomen. Dat sms-je is nooit bij mij aangekomen, maar die mogelijkheid was helemaal niet bij hem opgekomen." KPN-klanten op vakantie in Frankrijk moeten creatief zijn. Ze bellen met de telefoon van vrienden of kennissen met een an dere provider. Of ze zoeken bij voorbeeld vaste telefoons op in tankstations om het thuisfront te bellen. „Het is wel lastig", zegt La- rissa Bos, mede-eigenaar van cam ping Domaine au Piet, nabij Tou louse. „Ze komen allemaal om mijn telefoon vragen en dat is er een met een Frans netwerk. Maar ik snap dat ze even willen laten weten dat alles in orde is." KPN werkt sinds zaterdag aan pro blemen met het zogenoemde sig- naleringsverkeer. Zodra een vakantieganger de grens oversteekt, zoekt zijn mo bieltje contact met een provider in het buitenland. Die legt auto matisch contact met in dit geval KPN. Maar bij het tot stand ko men van deze verbinding, gaat iets fout. Waar het technische pro bleem precies zit, kan Patrice Hijs- terberg van KPN niet zeggen. En ook niet waarom Tele2 een gelij kend probleem in het afgelopen weekend al wel oploste. Tele2-klanten in het buitenland hadden opeens evenmin bereik, maar zondagavond waren de laat ste klanten weer in de lucht. Het wil niet zeggen dat de oorzaak hetzelfde als bij KPN was, stelt woordvoerder Jan Willem te Gus- sinklo van Tele2. „We onderzoe ken nog wat er precies speelde." De reacties van vakantiegangers variëren van boosheid omdat ze niet op Facebook kunnen tot 'lek ker rustig zo'. Het zou helpen als iedereen in Frankrijk zijn mobiel tje een poosje zou uitzetten, zegt Hijsterberg van KPN. „De men sen laten hun telefoon aanstaan om te zien of ze alsnog verbin ding krijgen. Maar daardoor blij ven al die mobieltjes zich aanmel den. Als dit in november was ge beurd, was er waarschijnlijk niks aan de hand geweest. Maar dit is de drukste vakantieweek in vakan tieland nummer 1." Veel camping, hotels en restau rants hebben wifi. Met zo'n draad loze internetverbinding kunnen wel mailtjes of whatsapp-bericht- jes worden gestuurd. Een deel van de KPN-klanten, in Franse ste den en aan de Cote d'Azur, kan in tussen ook bellen via de kleine Frajise provider Free. Noodnummers als 112 zijn bereik baar, stelt KPN, omdat die altijd voorrang krijgen. Vakantiegan gers weten ook de ANWB te berei ken, zegt woordvoerder Ad Vonk. „Maar de hulp in gang zetten, gaat moeizamer. We moeten men sen via-via terugbellen en dat is lastiger. Zeker nu het topdrukte is voor onze alarmcentrale." Minister-president Ivar Asjes stel de zaterdag tijdens een toespraak dat hij zich bedreigd voelt door uitlatingen van een broer van Robbie dos Santos op Facebook. Dat gebeurde nadat Asjes vorige week donderdag de beslissing nam om gokken via sms te verbie den. Gokbaas Robbie dos Santos is de monopolist op sms-gokken op Curasao en Sint Maarten. Ge ruchten dat andere politici op het eiland op de hoogte zijn van de moord die op 5 mei van dit jaar werd gepleegd, doen al langer de ronde. Partijgenoot van Wiels, oud-justitieminister Elmer Wil- soe, werd eerder tijdens een pers conferentie naar zijn betrokken heid gevraagd. Volgens Wilsoe is zijn geweten brandschoon. Schot- te sprak na de dood van Wiels zijn afschuw uit over de moord en noemde de man met wie hij eind vorig jaar ernstig gebrouil leerd raakte 'een groot leider'. De politie heeft naar eigen zeggen een goed zicht op de moorde naars. Zo is één man in het vizier als moordverdachte, maar nog niet gearresteerd. den haag - Stichting Halt gaat be kijken of het sportclubs kan hel pen. De komende tijd wordt bij drie voetbalverenigingen bekeken of de kennis van Halt bij het te rugdringen van geweld en agres sie door groepen jongeren kan worden gebruikt om sportvereni gingen te helpen. Minister Ronald Plasterk (Binnen landse Zaken) heeft maandag 30.000 euro vrijgemaakt zodat Halt de veiligheid bij de drie clubs in kaart kan brengen om uit- eindelijkte zorgen voor een veili ger sportklimaat. Het gaat om clubs in de regio Tilburg, Arnhem en Amsterdam. Als de aanpak aan slaat, zal die ook breder worden toegepast. Het project is onderdeel van de plannen die zijn gemaakt na de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen. TILBURG - Roze Maandag draagt 'absoluut!' bij aan de acceptatie van homoseksuelen. Emile Baars uit Amsterdam staat met een vriendenclub bij de snackbar. Voor 'het zoveelste jaar' is hij in Tilburg. Hij leerde er zijn vriend kennen, acht jaar geleden. „We zijn een 'gewoon' stel." Slechts een klein beetje roze vro lijkheid op het hoofd in de vorm van twee hoorntjes. „Maar de ex travagante drag queens hebben een belangrijke functie", zegt Emi le, als antwoord op de vraag of die exposure niet over the top is in deze tijd. „Zij zijn de voorhoede in de strijd tegen de homofobie. Door de drag queens kunnen wij, gewone ho mo's, hier nu in de luwte hand in hand over straat." Twee dames lopen hand in hand. Het blijken zussen. Karlijn en Ma rieke Roest, respectievelijk uit Bre da en Tilburg. „Geen stel dus", lacht Karlijn, maar ze is zelf wel 'van de vrouwen', vult ze snel aan. „Zeker, Roze Maandag is no dig, maar ik geloof niet dat het echt bijdraagt aan een beter be grip of verdere integratie van ho mo's. Daarvoor zou je bijvoor beeld veel meer aandacht uit de multiculturele hoek moeten krij- gen." Voor de twee zussen is de kermis- maandag een mooi feestje. „Zo iets als carnaval." Marieke: „Wij Nederlanders lijken wel ruimdenkend, maar het valt ons nog steeds op als twee mannen of vrouwen op straat elkaar zoenen. Zo normaal vinden we dat dus blijkbaar nog niet." Karlijn: „Als ik op straat loop, wil ik geen aanstoot geven, dus zoen ik mijn vriendin niet overal. Ik ben nog steeds terughoudend." Het zuiden van Nederland is ver der dan het gebied 'boven de rivie ren', zeggen Elkan Moses en diens vriend Robin Dorrepaal. Elkan Moses: „We gaan in Rotter dam, waar ik woon, of in Amster dam niet hand in hand over straat. Dan krijg je geheid proble men." Robin komt uit Groningen. „Daar is het ook wat relaxter dan in de Randstad. We kunnen hier ons zelf zijn. Dat kan lang niet overal in Nederland." De mannen merken in Tilburg dat het aantal extravagante types in de middag nog achterloopt bij andere jaren. Naud van de Wijngaart, voor het tweede jaar voorzitter van Stich ting Roze Maandag, constateert dat rond 16.30 uur ook. De organisatie is niet ontevreden over de opkomst tijdens deze Ro ze Maandag, zeker gezien de enor me hitte overdag. Van de Wijn- gaart: „Of er nou uiteindelijk 300.000 of 350.000 mensen ko men, ach, het gaat niet om de re cords. Als het maar een mooi feest is - en dat is het. Dit is pri ma." De vrienden Theo Coester uit Roosendaal en René Paes uit Bre da hebben geen moeite met 'al het moois' om hen heen. „Ik heb wel de indruk dat het dit jaar alle maal wat braafjes is geworden. Veel minder extreem", meent Paes. Twee heren zien vanachter een biertje op een terras de vrolijke meute aan zich voorbijtrekken. „Toch denk ik dat die travestieten niet echt bijdragen aan de integra tie van homo's", zegt de oudste van de twee. „Stel dat een jongen uit de kast wil komen en zijn ouders zijn net die dag naar Roze Maandag geweest. Volgens mij heeft hij dan een moeilijk verhaal te vertellen." Boek nu: www.effeweg.nl aflauuon nl of bel 0529 469667 CI C «Mftf Bezoekers van Roze Maandag in door Wilma de Cort TOULOUSE - Vlakbij zijn camping Le Rotja in de Pyreneeën staat nog al tijd een ouderwetse telefooncel. „Sinds bellen met je mobieltje van uit het buitenland goedkoper is ge worden, staat er nooit meer ie mand in", zegt eigenaar Wim van der Vlies van camping Le Rotja waar veel Nederlanders zitten. Vakantiegangers reageren soms boos. Anderen zeggen: 'Het is lekker rustig zo' Noodnummers als 112 zijn bereikbaar, stelt KPN, omdat die altijd voorrang krijgen door onze correspondent Oscar van Dam WILLEMSTAD - Justitie op Curasao gaat niet in op de speculaties over de moord op politicus Helmin Wiels die gisteren naar voren zijn gebracht door NRC Handelsblad. Volgens de krant zijn er sterke aan wijzingen dat enkele Cura^aose po litici op de hoogte waren van de moordplannen en speelt gokbaas Robbie dos Santos een rol in de zaak. Dos Santos is een belangrijke geldschieter van de partij van oud-premier Gerrit Schotte. Vertrek: 18, 27, 30 juli, 5, 8, 11, 14,17, 20, 23, 26 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Een stadstour voert u langs de Reichstag, de Brandenburger Tor, Alexanderplatz, de Gedachtniskirche en Unter den Linden. Maak een lichttour door Berlijn en een boottocht over de Spree! Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Londen Praag Kopenhagen Antwerpen 'Hier kunnen we door Hans Rube Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. J3 4£&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4