WD'er wil herinrichting Havenpark heroverwegen na petitie bewoner Nieuw bedrijventerrein speelt in op toekomstige vraag van visser Nu supervoordelige maandbundels met Telfort Prepaid prepaid Rotary Zierikzee maakt havenbodem schoon 24 SCHOUWEN-DUIVELAND STRANDVERTIER 300 min belplezier „Als mensen het niet zien zitten dat hun eigen leefomgeving wordt veranderd, dan mag je dat best serieus nemen", stelt raads lid Dick Meulblok. Voor hem is de petitie van Geschiere aanlei ding om de zaak te bespreken in zijn fractie. Zeker als de petitie breed wordt gesteund door ande re aanwonenden, vindt Meulblok het bespreekbaar om het plan aan te passen. „We hebben ingestemd met een integraal plan voor het Havenplein, het Havenpark en een deel van de Oude Haven. Waarom zou je daar geen knip in kunnen maken?" Geschiere voert actie met drie strijdkreten. 'Stop de verstening', 'Stop de ontgroening' en 'Stop de verspilling'. Wat het laatste punt betreft zijn er volgens Meulblok ook andere zaken te bedenken waar de gemeente geld aan uit kan geven. „Maar iets bij het oude laten betekent niet dat het niets kost", tekent hij aan. Zo zijn er ook kosten verbonden aan het ver vangen van de huidige, verouder de bestrating. Eerder brak CDA- fractievoorzitter Daniël Joppe al een lans voor het behoud van het huidige uiterlijk van het Haven park. Volgens het huidige plan wordt het plantsoen veranderd in een (groen) geulenpatroon. „Het Havenpark is als een oud schilde rij. Dat restaureer je, maar daar voeg je niets aan toe", zei hij toen. De motie die Joppe enkele weken geleden indiende om af te zien van de herinrichting, kreeg echter alleen steun van GroenLinks en Alert!. Als de WD zich inderdaad in het kamp van de tegenstanders schaart, dan is in de huidige sa menstelling van de raad precies de helft tegen de herinrichting van het Havenpark. Al de nodige tijd worstelen de mosselvissers met opslagproble men voor de mzi's (mosselzaad- invanginstallaties). Deze installa ties van netten, touwen en drij vers vragen nogal wat ruimte. De vissers zochten allerlei mogelijk heden, sommigen op plekken waar het eigenlijk niet mocht vol gens het bestemmingsplan. Dat plan is binnenkort aangepast. Daarmee komt een eind aan de il legale opslag en is het huidige te kort nagenoeg opgelost. Door nu een nieuw terrein aan te wijzen, hoopt wethouder Ad Verseput ook in de toekomst te kunnen vol doen aan de vraag, al komt het nieuwe terrein wel aan de late kant. „Ja, misschien in eerste in stantie toch wel een onderschat ting van de problematiek", geeft Verseput ruiterlijk toe. „Het 8 fL Si E 0^- speelt pas twee jaar en niemand wist hoeveel ruimtebeslag dat met zich mee zou brengen." Traditioneel werd mosselzaad al tijd vanaf de bodem gevist, maar in 2008 is door vissers, overheden en natuurorganisaties afgespro ken stapsgewijs over te stappen tot het invangen van zaad vanuit het water. Dat is minder belas tend voor de natuur in de Wad denzee. Het onderzoek naar een geschikte locatie voor een nieuw terrein start in september. Daarna duurt en nog enkele jaren voor het ter rein een feit is. „De duikers halen het afval van de bodem, twee boten van de red dingsbrigade zorgen voor de vei ligheid en onze leden staan op de kant om alles wat uit het water komt af te spoelen en te scheiden. Glas bij glas, fietsen bij fietsen en plastic bij plastic, zodat het afval netjes kan worden afgevoerd", ver telt Johan Paauwe van de Rotary. Een aantal 'Rotarians' bemant ook een kraampje. „Doel is om contact te maken met de samenle ving. We willen laten zien wat we doen en willen van mensen ideeën horen over welke lokale doelen we kunnen steunen." Voor zover Paauwe weet, is de bo dem van de Nieuwe Haven de laatste jaren niet schoongemaakt. De locatie is gekozen in samen spraak met de havenmeester, die het initiatief toejuicht. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - WD'er Dick Meulblok zet de deur op een kier voor be zorgde bewoners van het Haven park in Zierikzee. Een deel van hen, aangevoerd door oud-onder- wijzer Jacques Geschiere, ziet de geplande herinrichting van het park helemaal niet zitten. door Melita Lanting BRUINISSE - Bruinisse krijgt een nieuw bedrijventerrein. Daarmee speelt de gemeente in op de groeiende behoefte van met name mosselvissers aan opslagruimte. Waar het terrein voor 'watergerela- teerde bedrijvigheid' moet komen, is nog onduidelijk. 9.- E op "O Je betaalt de bundel gemakkelijk uitje prepaid tegoed. Lees hier meer over op telfort.nl/maandbundels telfort.nl 08001707 Telfort winkels Het kan I „Wij komen hier al een halve eeuw en zijn blij met dit strandje van Borren- damme", laten deze vrouwen weten. I Het talud van de dijk is ingezaaid met nieuw gras, maar voordat dit gaat groeien zal er eerste flink wat regen moeten vallen. a door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De leden van de Rotary E Zierikzee steken de handen uit de mouwen om de bodem van de 5 Nieuwe Haven schoon te maken. Zaterdag 21 september gaan de le den van de serviceclub samen met zo'n vijftig duikers van duikschool Buddy Fish in Scharendijke en le den van de reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland aan de slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46