Door goed weer een last minute vakantie naar Zeeland I ll en ]*iet 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN EP Wie: Piet (59) en Marian (59) Woonplaats: Deventer Waar: Oostkapelle Piet en Marian uit Deventer zitten voor hun caravan een krantje te lezen en vol op te genieten van het weer. Ze zijn voor vijftien dagen op vakantie in Zee land. Het paar is eerder in Zeeland op vakantie geweest en heeft zich toen prima vermaakt. Dit was alleen niet de reden dat ze dit jaar terug keerden. Waarom wel? „Het lekkere weer is de reden dat we hier zijn", vertelt Marian ons. De twee besluiten altijd op het laatste moment waar ze heen gaan en door de goede weersvoorspel ling besloten ze in Nederland te blijven. „Eerst wil den we eigenlijk meer richting het zuiden gaan, Frankrijk bijvoorbeeld. Maar voor het weer hoefde dat dus helemaal niet", legt ze uit. Piet en Marian hebben al veel verschillende dingen ondernomen op vakantie. „We zijn naar het strand geweest, een dagje naar Middelburg en ook nog naar Domburg." Het bevalt ze allemaal erg goed. „Het is heerlijk ontspannen hier", meent het stel. In de ko mende dagen willen ze nog meer van de omgeving zien. „Een boottocht zouden we ook nog graag wil len maken." Of ze volgend jaar weer naar Zeeland komen? „Dat weten we nog niet. Dat beslissen we gewoon weer vijf minuten voordat we weggaan", lacht Piet. Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomerd>pzc.nl Een wit schelpenstrand, een mediterraans aandoen de blauwe zee en met een beetje geluk zelfs wat opspringende bruinvissen. Annuleer de vliegtickets naar Spanje, cancel de Franse campingplaatsen: zee kajakken kun je ook gewoon op de Oosterschelde. Nu jullie je wet- suits aan hebben, ga ik eerst even een en ander uit leggen. Zoals wat je moet doen als je omslaat." Met de introductie van gids Guido Krijger zit de sfeer er gelijk lekker in. Op het asfalt bij De Schelp- hoek, ter hoogte van Zierikzee, laat hij alles stap voor stap zien. Zeekajakken mag dan een relaxte bezigheid lijken, het is zeker niet ongevaarlijk. Tegenover Guido staan, stevig ingesnoerd in een zwemvest, Willy Oorthuijsen en zijn vriendin Madelien van Has selt. Willy kajakt vaker, Madelien gaat vandaag voor het eerst mee. Ook Kees Dekker en Jim Dekker nemen Guido's instructies aan dachtig in zich op. Zij hebben eer der al eens gekanood. Kajakken is voor hen de afsluiter van een vijf daagse vader-zoon-vakantie in Zeeland. Als zesde en laatste deel nemer uw verslaggever, die tot dusver nog nooit een peddel heeft vastgehouden. De eerste meters in het water voe len vooral instabiel. Met de knie ën tegen de randen van de kajak geklemd, in een poging één te worden met de boot, blijkt varen in de gewenste richting lastiger dan gedacht. „We hebben nu stro ming mee", zegt Guido. „Dan ligt de boot minder stabiel in het wa ter dan wanneer je tegen de stroom in vaart." En Guido kan het weten: jaren lang was hij buitensportinstruc teur en bergwandelgids. In 2004 begon hij Outdoor Inspiration, waarmee hij trainingen voor ma nagers verzorgt met titels als 'ziel en zakelijkheid' en 'de brug van droom naar daad'. Met deze activi teiten poogt hij 'de bewustwor ding van onze relatie met de na tuur te vergroten'. De kajaktocht van vandaag is ech ter puur recreatief. Het is er prach tig weer voor: niet teveel wind en een stralende zon. Na de eerste wankele meters, als de kust uit het zicht is verdwenen, komen de metaforen als vanzelf. Je kunt de golven niet stoppen, maar je kunt wel leren hoe ze te gebruiken. Of, in navolging van de voormalige Chinese leider Mao Zedong: leren is tegen de stroom in roeien; wie niet leert, drijft af. Het zeekajak ken is een haast therapeutische er varing - en je leert jezelf nog ken nen ook. „Jij doet alles rationeel", zegt Guido. „Je denkt na bij elke handeling, in plaats van dat je het op gevoel doet." Na een uur peddelen doemt een vage bult op. Het is de bovenkant van een enorme berg witte schel pen, die een heus eilandje vormt in het midden van de Oosterschel de. Als de kajakken op de kant ge trokken zijn en iedereen zich voor even van de strakke water- sportkleding heeft bevrijd, pakt Guido zijn bagage uit de kajak. „Zo, wie wil er cappuccino? Of een verse muntthee?" Er wordt wat lacherig gereageerd, maar Gui do blijkt serieus: hij tovert de berg oogverblindend witte schel pen om tot pop-up-restaurant. Willy pakt zijn fotocamera, Made lien en Guido raken in gesprek over de complexiteit van het le ven op aarde en Jim en zijn vader Kees lopen wat langs de water kant. Iedereen geniet op zijn ei gen manier van de buitenlands mooi aandoende omgeving. Als de spieren weer uitgerust zijn, is het tijd om de kajaks terug het water in te slepen. De terug weg is zwaarder dan de heenweg: er is meer stroming en de golven zijn hoger. De zeehonden en bruinvissen, die je tijdens zo'n tocht tegen kunt komen, lijken het waer ook te onstuimig te vin den en laten zich niet zien. De groep valt wat uit elkaar: iedereen worstelt zich in eigen tempo de Oosterschelde over, verzonken in gedachten over het leven, of juist denkend aan helemaal niets. Het kan allebei. Zoals de metaforische conclusie van de dag luidt: als je gewoon door blijft peddelen, komt alles goed. ZELF KAJAKKEN? EF door Kristy Evers Door blijven peddelen, dan komt alles goed Guido Krijger legt uit wat je moet doen als je omslaat foto Ronald, den Dekker door Simone Maas In verband met het mooie weer en het aantal aanvragen zijn er de komende periode extra zeekajak- tochten ingelast. Op www.outdoorinspiration.nl vind je meer informatie en een ac tuele kalenderpagina. Met vrienden een tocht aanvra gen kan ook: bel dan naar 0031 (0) 118 63 75 79, of mail naar info@outdoorinspiration.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38