T0©S PZC 2 IN HET NIEUWS KONINKLIJKE BABY COLOFON Na weken van babyhysterie in Groot-Brittannië kwam gisteren het verlossende woord: een zoon. Druk op de knop: weg babynieuws Maak iemand abonnee! PAUL KUSTERS toosenhenk.nl OB TIPS VOOR &E ZOMERVAKANTIE DENK AAN FOOI IN SOMMISE LANDEN LONDON - Om half zes 's ochtends ging Kate Middleton, de vrouw van de Britse kroonprins Willi am, het St. Mary's-ziekenhuis in om te bevallen van een kind. Na een dag vol spanning en hysterie kwam om half tien 's avonds het verlossende woord: een zoon. De bevalling is in Groot-Brittan nië en de rest van de wereld niet onopgemerkt voorbijgegaan. Hon derden journalisten en fotografen stonden gisterochtend al Kate en William bij het St. Mary's-zieken huis op te wachten. Via een bericht op de Twitterpagi- na van Clarence House, het kan toor van prins Charles, trapte Groot-Brittannië de week af met een hysterische babygekte. Gehol pen door het mooie zomerweer, besloten duizenden Londenaren spontaan een dag vrij te nemen. Nog voor het middaguur had zich al een grote menigte verzameld voor Buckingham Palace en iets verderop, bij het ziekenhuis in Paddington, stonden honderden mensen Kate aan te moedigen. J>ush, push, push", riepen ze in koor. Carol, een geboren en geto gen Londense, was met haar twee kleinzonen naar het ziekenhuis gekomen. „Dit is een fantastische dag, we zijn onderdeel van de ge schiedenis", zei ze verrukt. „Ook al snappen m'n kleine jongens de ze gekte niet goed, de baby wordt straks wel hun koning, ze zijn van dezelfde generatie." David Cameron, de Britse pre mier, heeft de bevolking verze kerd dat deze baby inderdaad de volgende vorst van Groot-Brittan nië zal worden, ook als het een dochter was geweest. Cameron is van plan bestaande wetgeving aan te passen. Die maakt het na melijk onmogelijk voor een doch ter om de troon te bestijgen als ze een jongere broer heeft. Voortaan zal de eerstgeborene, ongeacht het geslacht, zijn ouder opvolgen als het staatshoofd van Groot-Brit tannië, Australië, Canada en nog dertien landen. De zoon van Kate verdringt Harry in de lijn van troonsopvolging. Prins Charles maakt als eerste aan- LONDEN - Britten die de stort vloed aan media-aandacht voor de 'royal baby" graag mijden, kun nen op de website van de Britse krant The Guardian terecht Met één druk op de speciale knop 'Re publican?' verdwijnt al het nieuws over de baby van prins William en hertogin Kate uit beeld. Wie zich bedenkt, kan nog terug door op de knop 'Royalist?' te klik ken. De reguliere nieuwsberich ten van het linksliberale medium maken dan weer plaats voor ach tergrondverhalen over onder meer de gynaecoloog die de beval ling begeleidde, de lijn van troons opvolging en een uitgebreide (fo toreportage. spraak op de Britse troon, dan zijn zoon William, gevolgd door zijn eerste kind. Voor het eerst in de geschiedenis van de Britse ko ninklijke familie zijn drie troon opvolgers tegelijkertijd in leven. Dit betekent niet dat de Britten kunnen rekenen op een snelle machtswisseling. Koningin Eliza beth mag dan maar liefst twaalf jaar ouder zijn dan de onlangs ge pensioneerde prinses Beatrix, de - Britse vorstin zal koningin blijven tot haar dood, stelt Joe Little, hoofdredacteur van het populaire maandelijkse tijdschrift Majesty. Sterker nog, 'troonsafstand is een scheldwoord op Buckingham Pal ace'. „Wat Beatrix in Nederland deed, wordt door Buckingham Pa lace afgekeurd. Er wordt zelfs een beetje op neergekeken." Zelfs als Elizabeths gezondheid haar in de steek zou laten en open bare optredens en plechtigheden niet meer mogelijk zijn, zal ze nog steeds het Britse staatshoofd blijven. „Zolang Elizabeth ademt, zal ze koningin zijn", zegt Little stellig. Met de bevalling van Kate, die in het Verenigd Koninkrijk bekend staat als de Hertogin van Cam bridge, komt er een einde aan maanden van speculatie en gok ken. Bookmakers door het hele land kijken terug op een bijzon der goede tijd. Honderdduizen den mensen waagden het afgelo pen halfjaar een gokje, bijvoor beeld op de naam of het geslacht van de nieuwe baby. De meeste Britten verwachtten dat het een meisje zou worden, en een enke ling was er zelfs van overtuigd dat Kate's eerste kindje meer op Har ry dan op William zal lijken. „We kijken terug op een paar schitte rende weken", zegt een woord voerster van William Hill, 's lands grootste keten van bookies. ,Je merkte dat de 'baby-gekte' leefde. Van mij mag Kate zo weer zwan ger worden", zegt ze lachend. In de Amsterdamse wijk IJburg verdronk een 5-jarig jongetje in het water bij een strandje. In een natuurgebied bij Leeuwarden raakte een 17-jarige jongen op het water in problemen. Hij overleed later in een ziekenhuis. Een 33-ja- rige zwemmer is maandagavond op Terschelling overleden nadat hij in de zee in de problemen was geraakt. De kans op een hittegolf neemt el ke dag toe. Weerbureaus Meteo- consult en Weeronline meldden dat de hittegolf donderdag rond het middaguur een feit kan zijn. In het Brabantse Gilze-Rijen werd het maandag al 34,5 graden. Bij Schiedam viel gisteren een trein stil. De tweehonderd passa giers zaten zo'n anderhalf uur in de warme trein. Doordat de airco niet meer werkte, werden acht mensen onwel. De Twentse Rolstoelvierdaagse die dinsdag van start zou gaan in Delden, is afgelast vanwege de hit te. De organisatie van de Drentse Fiets4Daagse, die dinsdag begint, neemt extra maatregelen. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu waarschuwde voor matige smog in vooral het midden en zuiden van het land. Smog kan vooral bij kinderen en mensen met gevoelige luchtwe gen problemen veroorzaken. Moslims in Nederland hebben het extra zwaar tijdens de vasten maand Ramadan. Ze zijn hoge temperaturen in hun land van herkomst gewend, maar makke lijk is het niet. zegt Yassin Elforka- ni van het Contactorgaan Mos lims en Overheid (CMO). In Ne derland duurt de dag tijdens het vasten met 19 uur erg lang. Neder land staat daarmee wereldwijd op de derde plek. EN IK VONt> OIE TAXIRIT AL ZO OUUR I Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonne ment Toets 3: informatie over abonneevoor deel Maandag-vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl Hoera, het is een jongen! door onze correspondent Michiel Willems En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee •Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. (L) www.pzc.nl/abonneewerftabonnee Hitte eist zware tol RIJSWIJK - Drie mensen die maan dag verkoeling zochten in het wa ter, zijn door verdrinking om het le ven gekomen. pagina 22 en 23: Gymmen is er even niet bij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2