Voor Marcel Kittel is er maar een team Sprinters Kittel, Greipel en Cavendish in World Ports Classic Guus Hiddink stapt op bij Anzji I A mwm CRITERIUM DAAGS NA DE TOUR 'Bau en Lau' kunnen niet meer kapot. Ze worden in Boxmeer als heuse volkshelden behandeld. Feyenoord kan Ryo vergeten Op de vraag welke andere teams zich hadden gemeld voor de ren ner die vier etappes won in de voorbije Tour, was hij duidelijk: „Voor mij is er maar één team." Kittel voelde zich maandagavond in Boxmeer een beetje een Neder landse held. De parkeerplaats voor sportcentrum 't Hoogkoor stroomde vol met honderden mensen toen de vriendelijke 'sprintbom' arriveerde. Minuten lang gaf de trekpleister van Daags na de Tour interviews en deelde hij handtekeningen uit. Daarna trok hij zich terug in de kleedka mer tot de wedstrijd van start ging. Na veertig rondjes van twee kilometer om de kerk drukte hij als eerste van het peloton zijn band over de streep. Een paar se conden voor hem waren Bauke Mollema (eerste) en Wout Poels al de finish gepasseerd. Zij bleven over van een kopgroep met Lau rens ten Dam en Johnny Hooger- land. Of in zijn eigen land ook de Kittel- gekte is uitgebroken, durfde de Duitser nog niet te zeggen. „Ik ben nog niet thuis geweest en tij dens de Tour leef je in je eigen we reld. Koersen, eten, masseren, sla pen. Ik heb geen idee of er in Duitsland zoveel mensen op mij wachten. We hebben in ieder ge val niet van dit soort wedstrijden en op het vliegveld verwacht ik geen mensen, want ik ga lekker met de auto naar huis." De World Ports Classic wordt ver reden tussen Antwerpen en Rot terdam. Tom Boonen won vorig jaar de wedstrijd. Eerder al wer den achttien teams door Amaury Sport Organisation geselecteerd voor de World Ports Classic. De helft daarvan komt uit de gastlan den België en Nederland: Lot- to-Belisol, Omega Pharma-Quick Step, Accent Jobs -Wanty, Cre- lan-Euphony Topsport Vlaande- ren-Mercator en Color Code Bio- wanze uit België en uiteraard ver schijnen ook de drie belangrijkste Nederlandse profploegen Belkin Pro Cycling, Team Argos-Shima no en Vacansoleil-DCM aan de start in Antwerpen. Daarnaast ne men ook renners van de World Tour-teams Katusha, Gar- min-Sharp en Saxo deel aan de wedstrijd die op vrijdag 30 augu- tus grotendeels door Brabant en een dag later door Zeeland trekt. BOXMEER - Na drie weken bikke len in Frankrijk werden de Bel- kin-kopmannen Bauke Mollema en Laurens ten Dam, de num mers zes en dertien in het eind klassement van de honderdste Tour de France, maandagavond als ware volkshelden onthaald in Boxmeer. 'Bau en Lau' moesten zich eerst door een horde journa listen en handtekeningjagers wor stelen alvorens zij eindelijk het verzamelpunt wisten te bereiken. „In al die jaren heb ik het hier nog nooit zo druk gezien. Hope lijk ben ik op tijd voor de start", grapte Ten Dam. De 26-jarige Mollema bezocht Boxmeer voor het eerst, hij was duidelijk niet voorbereid op de drukte. Het kostte hem zeker twintig minuten om vanaf de par keerplaats de sporthal te berei ken. Zoals altijd stond de stoïcijn se Groninger rustig de toege stroomde pers en supporters te woord. „Het is mooi om te zien wat wij als ploeg hier teweeg heb ben gebracht. Het is leuk dat de mensen die de koers op televisie hebben gevolgd, de renners nu van dichtbij kunnen zien", zei Mollema, die maandag het crite rium in Boxmeer won door in de sprint Wout Poels te verslaan. Ten Dam had het iets slimmer aangepakt, hij parkeerde zijn fiets vlak voor de ingang. „Het is erg druk en hectisch hier, maar het blijft leuk met al die enthousiaste kinderen. Waar Mollema zich in de Tour al 'dik tevreden' toonde met het eindresultaat, baalde de 32-jarige Ten Dam aanvankelijk nog van het missen van de top tien. De ontvangst in Boxmeer deed hem duidelijk goed en gaf hem een opkikker. „Het goede gevoel begint te ko men. Als je de kranten leest, besef je wat voor prestatie je hebt neer gezet", aldus Ten Dam. De kranten had Mollema nog niet bekeken, hij was direct naar Box meer gereden. „Op internet zag ik wel veel positieve reacties. Ik ben blij dat we als ploeg zo goed heb ben gefietst", zei de Groninger over de zogeheten 'Mollemania'. Beide renners waren duidelijk ge tekend door de felle strijd in de Tour, ze snakten dan ook naar de terugkeer in Nederland. „Het is lekker om weer terug te zijn, nu is het tijd voor wat ontspanning. Ik ben vrij moe, vanavond ga ik lekker slapen", zei Mollema. Ten Dam was het volmondig met hem eens. „Dinsdag ga ik lang uit slapen, dan sta ik er 's avonds in Stiphout wel weer." Ook Molle ma zal daar aan de start staan. Na de criteriums werken de Bel- kin-coureurs toe naar de Vuelta. De deelname van Ten Dam was al bekend, maandag deelde ook Mol lema mee dat hij start in Spanje. „Al is mijn rol nog niet helemaal duidelijk", besloot Mollema. Hiddink leidde de ambitieuze for matie uit Dagestan afgelopen sei zoen naar de derde plaats, de hoogste positie ooit in de clubhis torie. Anzji beleefde dit seizoen echter een mindere start, met slechts één punt uit de eerste twee wedstrijden. De clubleiding heeft René Meulensteen als nieu we hoofdtrainer aangesteld. De oud-assistent van Alex Ferguson bij Manchester United was sinds het begin van dit seizoen al assis tent van Hiddink. Hiddink, die afgelopen week nog negatief in het nieuws kwam om dat hij tijdens een competitiewed strijd de vierde man een duw had gegeven, spreekt van een moeilij ke beslissing. „Maar ik heb altijd gezegd dat mijn missie eindigt als de club verder kan groeien zon der mijn hulp. Die tijd is nu geko men. Ik ben ervan overtuigd dat Anzji een geweldige toekomst te- gemoetgaat en ik ben blij dat ik deel heb mogen uitmaken van dit project." Anzji is vol lof over het werk van de Achterhoeker. „Hid dink was één van de belangrijkste factoren in de ontwikkeling van de moderne geschiedenis en het imago van Anzji in Rusland." -J& ROTTERDAM - Feyenoord lijkt een rentree van de snelle Japanse vleu gelspits Ryo Miyaichi te kunnen vergeten. Arsène Wenger, de coach van zijn huidige club Ar senal, liet zich maandag op de website van de Gunners lovend uit over de twintigjarige Aziaat. Hij sloot zijn lofrede af met de veelzeggende woorden: „Daarom heb ik besloten om hem te behou den." Feyenoord zoekt nog naar versterking in de aanval. Ryo, die in het seizoen 2010-2011 een uit stekende indruk maakte tijdens een huurperiode van een klein halfjaar in De Kuip, staat bij tech nisch directeur Martin van Geel op het verlanglijstje. Na de uit spraak van Wenger zal de topman van Feyenoord zijn aandacht op andere kandidaten moeten gaan richten. Oussama Assaidi (Liver pool, ex-Heerenveen) zou ook een optie kunnen zijn voor Van Geel. en koi sta we wa pio de na jaai De re, aan glai die DINSDAG 23 JULI 2013 door Rosse Stegman BOXMEER - Zondagavond ging het gerucht al de ronde dat Marcel Kit tel zijn contract bij Argos-Shimano had verlengd. Een dag later beves tigde de Duitse topsprinter het nieuws, nadat hij aankwam in Box meer voor het criterium Daags na de Tour. De Nederlandse wielerfor- matie kan tot 2016 genieten van de snelste man ter wereld op een fiets. MIDDELBURG - De drie beste sprin ters uit de Tour de France verschij nen eind augustus aan de start van de tweede editie van de World Ports Classic, een wielerkoers die ook Zeeland aan doet. Naast de Duitse winnaar van liefst vier Tour etappes Marcel Kittel (Argos-Shi mano) staan ook de namen van de nummers twee en drie van de sprint op de Champs-Elyseés op de startlijst: André Greipel (Lotto-Beli- sol) en Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step). Als held onthaald jH» -VJi.' I Guus Hiddink vertrekt bij Anzji. De oefenmeester bood zelf zijn ontslag aan en dat is door de clubleiding geaccepteerd, foto Bas Czerwinski/ANP MACHATSJKALA - Guus Hiddink is opgestapt als trainer van Anzji Machatsjkala. Dat heeft de Russi sche voetbalclub maandag op de ei gen website gemeld. De 66-jarige oefenmeester bood zelf zijn ont slag aan en dat is door de clublei ding geaccepteerd. I Bauke Mollema geeft het tempo aan op kop het he do< ooi oly Z01 OU( lijk zijr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28