Italiaans restaurant aan Veerse Kaai WALCHEREN 25 Cafetaria Lammers opent tweede filiaal Wandeling door park Welgelegen IVN Walcheren houdt woensdag een wandeling door park Welgelegen in Serooskerke in combinatie met een deel van het Omme tje Serooskerke. Een gids be geleidt de wandelaars. Aan melding vooraf niet nodig. Start om 19.00 uur bij de parkingang met de pilaren. Melkveekeuring Rundvee Stichting De Zeeuwse Rundvee Stich ting houdt woensdag een melkveekeuring in Aagteker- ke. Deze dag zullen zo'n twintig melkveehouders on geveer honderd dieren ter keuring aanbieden. Daarnaast is er een voor- brengwedstrijd met kleine kalveren voor de jeugd. Fietspuzzeltocht door Walcheren De werkgroep Zeeland van Stichting Bonisa houdt van daag een fïets/puzzeltocht voor het hele gezin op Wal cheren. Start 9 30 uur vanaf camping Duinzicht, in Kou- dekerke, Landwinkel West- strate in Middelburg, of cam ping De Koehoorn, in Marie- kerke. Kosten 3,50 euro per persoon, met een maximum van vijftien euro per gezin. Middeleeuws festijn Terra Maris Terra Maris houdt vandaag, 30 juli en 6 augustus het middeleeuws festijn 'Spelen en spijzen' in de landschaps tuin. Alle activiteiten zijn rondom het Mottekasteel. Het festijn begint om 16.30 uur en duurt tot 19.30 uur. Kosten: entreeprijs voor het museum, volwassenen zes euro en kinderen drie euro. MIDDELBURG - Cafetaria Lammers opent vanaf 3 september een tweede filiaal in winkelcentrum Veersche Poort in Middelburg. De cafetaria zal een kopie zijn van het huidige filiaal aan de Ban- ckertstraat. De vergunningen zijn inmiddels geregeld. „De burgemeester gaat de ope ning officieel verrichten middels het doorknippen van een lintje. We leggen ook een rode loper neer", vertelt mede-eigenaar Tom mie de Bont. „We zitten sinds 1965 in het pand aan de Banckert- straat. Dus het zal voor ons ook wel even wennen zijn om naar de nieuwe stek te gaan." Het nieuwe filiaal is niet de eerste cafetaria in de Veersche Poort. Zo zaten eerder Cafetaria Family en New York Pizza in het winkelcen trum. Ook cafetaria Kwalitaria was er enige tijd gevestigd. Het restaurant biedt plaats aan vijfentwintig gasten. Daarnaast komt er een terras aan de Kaai. „Naast het terras van In den Struyskelder. Er kunnen straks vijftig man zitten. We hebben ook een tuinterras met veertig plaatsen", zegt eigenaar Hans Vo gels. „Het terras past in het beleid van de gemeente Veere. De Markt, Kaai en Oranjeplein wor den daarbij opnieuw ingericht." Boven het restaurant komt een klein hotel met zes luxe kamers met uitzicht over Veere en/of het Veerse meer. De kamers zijn inge richt in een romantische stijl. Het hotel zal zijn deuren pas van af november openen. Het restau rant heet T611', vernoemd naar het bouwjaar. Het hotel krijgt de naam 'De Heeren'. De kamers in het hotel krijgen de namen van verschillende stadshe ren van Veere. Die staan in beeld vorm in museum De Schotse Hui zen. In de winter wil Vogels sa men met het museum verschillen de workshops gaan geven. „We willen drie ruimtes vrijmaken om onder meer schilder-, kook- en misschien ook muziekwork shops aan te bieden. Daarmee wil len we de mensen naar Veere lok ken." De combinatie hotel/restau- rant gaat zich vestigen in de twee panden naast restaurant In den Struyskelder. Het restaurant is in de zomermaanden alle dagen geo pend. BUITEN TERRAS DINSDAG 23 JULI 2013 r,maar wel uit Tilburg I De vierjarige Lieke Janssen uit Vlissingen steekt een ring tijdens het Zeeuws Kampioenschap Ringlopen dat voor de vierde keer door de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging werd gehouden, foto's Lex de Meester SEROOSKERKE AAGTEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE door Jelle Kempe VEERE - Op de Kaai in Veere is sinds vorige week een nieuw res taurant met Italiaanse specialitei ten geopend. Het restaurant is ge vestigd naast restaurant In den Struyskelder. Met dezelfde eige naar, maar een andere menukaart. Restaurant 1611 in Veere is sinds vorige week open. Op de foto chef-kok Wilfred Lubbers en bedrijfleidster Karin Houmes. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25