Afkoeling op glijbaan Speelstad Nu supervoordelige maandbundels met Telfort Prepaid prepaid IvM £1 100 zonnepanelen op Strandhotel Westduin I 24 WALCHEREN Gewonde bij botsing Tholen RINGLOPEN Tbs Souburger met twee jaar verlengd 300 min belplezier Voor de vierde keer hield de Zeeuwse Ringrijders Vereniging het ZK Ringlopen voor kinderen. Oostkapellenaar moet naar Pieter Baancentrum Ondernemersplein vlissincen - Bij de maandag van start gegane Speelstad Vlissingen zijn extra maatregelen genomen om het koel te houden. Zo is er een waterglijbaan, lopen mede werkers met waterpompen om de kinderen nat te spuiten, zijn ver schillende waterpunten om te drinken en hebben de medewer kers zonnebrandcreme bij zich voor de kinderen. Speelstad is op het Arodaveld aan het Baskenburgplein in Vlissin gen en duurt nog tot zaterdag, foto Lex de Meester tholen - Op de Energieweg in Tholen zijn maandagmiddag iets na half drie twee vrachtwagens in de sloot gereden nadat ze tegen el kaar botsten. Eén persoon zat bekneld en raak te gewond. Het is nog niet duide lijk hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren. De kerk van de Gereformeerde Gemeente in Waarde is in de krant van maandag abusieve lijk de Abdullamkerk genoemd. Dat moet uiteraard Adullamkerk zijn. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de tbs met dwangverpleging, die een 42-jarige Oost-Souburger was op gelegd, met twee jaar te verlengd. De Souburger werd in 2008 ver oordeeld tot vijf jaar cel plus tbs. Dit vonnis werd drie jaar later nog eens door het hof in Den Haag bevestigd. De Souburger werd destijds schul dig bevonden aan het zeven jaar lang stelselmatig mishandelen en seksueel misbruiken van zijn stief dochter, het mishandelen van zijn partner en het vervaardigen van (kinder)porno. Het kind was zeven jaar toen het misbruik be gon. Je betaalt de bundel gemakkelijk uitje prepaid tegoed. Lees bier meer over op telfort.nl/maandbundels telfort.nl 08001707 Telfort winkels MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren in een tussenvonnis bepaald dat een 71-jarige inwoner van Oostkapelle eens goed door de deskundigen van het Pieter Baancentrum moet worden onderzocht. Pas daarna zullen zij een uitspraak doen in de zaak. Tegen de man was een celstraf van drie jaar, waarvan zes maan den voorwaardelijk, geëist omdat hij zich had vergrepen aan de twee dochters (13 en 15 jaar) van een gehandicapte eigenaar van een minicamping in dat dorp. Wanneer de rechtbank de zaak te gen de Oostkapellenaar verder be handelt, is nog niet bekend. GRIJPSKERKE - "Rissen de Jobses, Wisses en Koddes staat sinds kort een Van Boxel genoteerd als lid van de Zeeuwse Ringrijders Vere niging. Bram van Boxel om pre cies te zijn, twaalf jaar, geboren noch getogen in Zeeland, woon achtig in Tilburg, maar deson danks ernstig besmet met het ringrijdersvirus. Voor hem was het maandag geen prijsschieten op de Tilburgse Ker mis, maar ringlopen om het Zeeuws Kampioenschap bij Stal de Pagter bij Grijpskerke. Bram zat nog niet op school of hij was op een vakantie in Zoutelan- de niet weg te slaan bij de wed strijd. Een paar jaar geleden zag Bram de film Zeeuwse Ridders, de documentaire van Jacomien Kod de over de ringrijders. „Ik heb toen een brief aan Krijn geschre ven met de vraag of ik lid mocht worden en of hij het mij wilde le ren." Krijn is Krijn Coppoolse, de befaamde ringrijder uit Gapinge. Krijn vond het goed. „We huur den in de buurt een vakantiehuis je en zo kon ik les gaan nemen." Bram heeft uiteraard een eigen lans en thuis in Tilburg oefent hij op een zelfgemaakt baantje. In middels wordt de zomeragenda van de familie Van Boxel bepaald door de ZRV. Elke zomer gaan ze drie weken naar Walcheren. „Het gaat zelfs zo ver dat hij vorig jaar van school vrij kreeg om naar het Zeeuws Kampioenschap in Mid delburg te gaan kijken", zegt va der Hein-Piet. Bram is nu twaalf jaar. Een be langrijke leeftijd, want vanaf het jaar waarin je twaalf wordt, mag je meedoen met de ringrijwed- strijden. Bram maakt op 3 augus tus zijn debuut te paard in Vrou wenpolder. Zover is de vierjarige Lieke Jans sen uit Vlissingen nog niet. Maar hoe klein ze ook is, ringlopen is ook voor haar een serieuze zaak. Net als Bram kan Lieke thuis oefe nen. Met haar tienjarige broer Nick heeft de beschikking over een eigen trainingsbaantje. Voor haar verjaardag kreeg ze een ei gen lansje. Vorig jaar was Lieke ook al van de partij. Als een routi nier rijgt ze de ene na de andere ring aan de lans. „Vanaf ze kon lo pen is er al mee bezig", zegt vader Erik. Het ringrijden zit in de fami lie. Moeder Floortje kwam don derdag nog in actie bij het sjezen- rijden in Middelburg. De installatie zal naar verwach ting 23.000 kWh per jaar opwek ken. Directeur Jules Izeboud vindt de investering belangrijk. „Het is ons doel met dit soort duurzame investeringen te laten zien dat wij een Zeeuwse onder neming met een groen kloppend hart zijn." Vanwege de ligging van het hotel, net achter de dui nen, was het plaatsen van de in stallatie een uitdagend project. De harde en zoute zeewind kun nen op lange termijn voor proble men zorgen. Het hotel beschikt al over een aan tal duurzame faciliteiten zoals au tomatische lichtschakelaars, regen wateropvangsystemen en waterbe sparende douchekoppen. Door de ze investeringen kreeg het hotel in 2010 de zogenoemde Green Key uitgereikt, voor duurzame be drijven in de toeristenbranche. ER DINSI INZIEN E 9,- :c op T3 10^- Ringrijder,r door Theo Giele Bram van Boxel Uitslag: Zeeuws Kampioenschap: 1. Quinto Francke op 10 mm, 2. Teun Dingemanse, 3. Milan Janse Pollepels: t/m 8 jaar: Boy Wisse op 14 mm; t/m 10 jaar: Wiebe Provoost op 10 mm; t/m 12 jaar: Dara van Keulen op 14 mm. De eerste dame die een prijs wint in de historie van het ZK ringlopen. door Jelle Kempe DISHOEK - Strandhotel Golden Tu lip Westduin in Dishoek heeft afge lopen week honderd zonnepanelen op het dak geplaatst. Met de pane len wil het hotel investeren in een beter en groener milieu. tips: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24