Ronde van Kortgene is definitief wielerhistorie Bekendmaking SPORT 31 Terneuzense tennissers grootverdieners op finaledag van sterkbezet toernooi in Breskens. Selectie van Hoek is nog niet compleet BRESKENS - Bij het Vechthanen- toernooi in Breskens waren dit jaar glansrollen weggelegd voor Terneuzenaren Karlijn Agten en Michiel van der Windt. Samen wonnen ze de gemengddubbel 4. Daarnaast was Agten winnares in de vrouwendubbel 3 met Anneke Hoogesteger, terwijl van der Windt knap de mannen enkel 4 op zijn naam schreef. Beide spelers combineren een groot tactisch inzicht met een ge raffineerd slagenarsenaal. „We hadden een erg goede dag. In de gemengddubbel 4 tegen Wesley van Noord en Liselot Kaijser won nen we de eerste set vrij snel. In de tweede set wankelden we op 3-3 en 0-40 op mijn service. Na dat we die game toch binnenhaal den wonnen we uiteindelijk met 6-1 en 6-3", verklaarde Agten na afloop. In de vrouwendubbel 3 wa ren José de Wit en Brigith de Waele met 7-6 en 6-4 de mindere van Agten en Hoogesteger. Van der Windt was in zijn enkelfi nale in twee sets te sterk voor Rogier van Housselt uit Oost-Sou burg (6-4 6-4). „Ik kan niet echt zeggen dat er vandaag een over duidelijk verschil was tussen mij en Rogier. Ik speelde gewoon net wat beter en wist op de juiste mo menten het verschil te maken. Vo rig jaar verloor ik nog van Rogier in Breskens, dus het is leuk om nu een soort van wraak te ne men." In de mannen 3-categorie was Ru ben Haverbeke de gevierde man. Hij won zowel in de enkel- als de dubbelfinale van Remy Scherbe- ijn. „Ik ben echt superblij dat ik vandaag twee keer gewonnen heb. Drie jaar lang heb ik gesuk keld met een blessure aan mijn „En dan ineens is het klaar", zei een mistroostige Paul Blom (70). De medeoprichter van de koers zag het einde al langere tijd aanko men. „Maar nu het zo ver is, doet het best veel pijn. Het kon niet an ders. Het is eeuwig zonde, maar ja, wijzelf hebben helaas ook niet het eeuwige leven." Het wielercomité in Kortgene had al geruime tijd te kampen met vergrijzing. Diverse oproepen voor nieuw bloed, zoals in krin gen van Toerclub Kortgene en he advertentieblad van Noord-Beve land, sorteerden geen effect. „We hebben er voor ons gevoel alles aan gedaan. Uit fatsoen ga je dan maar verder, omdat je van de koers houdt. Maar op een gegeven moment houdt het op", vertelde Hans Vogelaar (bijna 75), ook be trokken vanaf het eerste uur. De overstap van wielerbond KN- WU naar Trimbelangen Mid den-Zeeland leek vijfjaar geleden de redding. Daardoor ging het kos tenplaatje omlaag en was de orga nisatie in elk geval verzekerd van zaken zoals tijdwaarneming en een jurykorps. Tevergeefs. Blom: „Want er komt natuurlijk veel meer bij kijken. Het parkoers uit zetten, beveiliging, EHBO, moto ren en auto's die de koers begelei den, achter sponsors aangaan. Noem maar op. Op een gegeven moment trek je dat niet meer." TMZ-voorzitter Leo Bakker erken de dat het wegvallen van de Ron de van Kortgene zorgen baart. En hoewel TMZ nog altijd naar beho ren functioneert, heeft ook zijn or ganisatie te kampen met achter uitgang. Zo vielen de wedstrijden in 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Abtskerke en Nieuwerkerk af. Toch wenste Bakker - die met zijn bestuursleden nog broedt over een doorstart van Kortgene, maar daarover nog niks concreets kon melden - niet te doemden ken. „Een harde kern van renners blijft altijd bestaan. De koers dus ook. In mijn visie staat of valt veel met de tijdige verjonging van co mités. En ook het feit dat de oude re garde openstaat voor vernieu wingen en veranderingen. De er varing leert dat dit er nog al eens aan ontbreekt", zei Bakker. Peter van Dijke reed zijn laatste koers in Kortgene met pijn in het hart. Als rechtgeaard Wissenker- kenaar deed hij mee aan de Pee- landtrofee, een reeks koersen waaraan alleen renners van het ei land mogen meedoen. „Peelan- ders dus", verduidelijkte de als tweede gefinishte Van Dijke. „Een heel leuke traditie die nu toch in belangrijke mate wordt onthoofd. Want alleen de wed strijden in Wissenkerke en Co- lijnsplaats blijven over." scheenbeen. Eerlijk gezegd had ik nooit verwacht twee onderdelen in Breskens te winnen." De enkelpartij tegen Scherbeijn kende een apart scoreverloop. „De eerste set lukte echt alles. Die won ik dan ook met 6-1. In de tweede set kreeg ik de slagen van Remy totaal niet onder controle (3-6). In de derde set deed ik een tactische aanpassing, die erg goed uitpakte (6-1)." In de mannendubbel 3-finale leek Scherbeijn met Rowin Tazelaar wraak te nemen op Haverbeke en Patrick Marteijn. Eerstgenoemd koppel gaf echter een 7-6,4-1 voor sprong nog uit handen (7-6 5-7 4-6). In de vrouwenenkel 3-finale won Stephanie Vermeulen een voudig van Brigith de Waele (6-1,6-4). Laatsgenoemde wist wel de gemengddubbel 3-poule te winnen met Remy Scherbeijn. In de mannen enkel 6-finale ston den twee spelers uit Breskens te genover elkaar. Zowel Erik de Rechter als Bryan de Waele spe len eigenlijk vrij weinig toer nooien. „Eigenlijk speel ik te wei nig. Toch ging het erg lekker van de week. De mannen dubbel-6 fi nale verloor ik helaas met Martijn Kramer tegen Emiel Maat en Wie- be Tolsma (2-6,6-7). In de span nende enkelfinale was ik gelukkig net te sterk voor Bryan (7-5 7-5)", aldus toernooiwinnaar de Rech ter. In de vrouwenenkel-5-finale was er succes voor thuisspeelster Zoë Deynse. In de poule liet ze onder anderen Maud Kuypers uit IJzen- dijke achter zich. In de vrouwen enkel-6-categorie won Sari Taze laar in de finale van Vicky Sn- ouwaert (6-3 6-3). Snouwaert schreef eerder in de week wel de langste partij van het toernooi op haar naam. In maar liefst drie tie breaks won ze van Nadine Bren ner. In de gemengddubbel 5 wa ren Andros Bosman en Kim Hou- mes de sterksten. In de finale wonnen ze van Bas Dingenouts en zus Leontine Dingenouts (6-3 6-2). Houmes had eerder in de week al de zege in de vrouwen en kel 4 binnengehaald. Ontgrondingenwet Winnen van oppervlaktedelfstoffen De Minister van Infrastructuur en Milieu geeft er, gelet op de Algemene wet bestuursrecht, kennis van dat zij het voornemen heeft om op grond van de Ontgrondingenwet en het Besluit Ontgrondingen in Rijkswateren positief te beschikken op de aanvraag van DC River B.V. te Breskens voor het van 1 januari 2014 tot en met 31 december 2018 winnen van 5 miljoen m! zand in de vakken P18B', Q2B, Q5D, Q10F, S4C, S7C, S7D, S7G, S7I, S7L, S7N, S7P, S7Q, S7R en S7S van de Noordzee. Termijn van terinzagelegging De ontwerpbeschikking, alsmede de ter zake van belang zijnde stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage van 23 juli tot en met 2 september 2013 bij Rijkswaterstaat Zee en Delta, Lange Kleiweg 34 te Rijswijk (ZH). Tijdens kantooruren kan bij de dienst Zee en Delta desgewenst monde linge toelichting op de stukken worden verkregen bij de heer S. de Jong, telefoon 06 - 52 56 27 19. Zienswijzen Tot en met 2 september 2013 kunt u zienswijzen omtrent de ontwerp beschikking indienen bij de Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat Zee en Delta, Postbus 5807,2280 HV Rijswijk. De indiening van de zienswijzen kan zowel mondeling bij boven genoemde medewerker als schriftelijk geschieden. Rijswijk, 15 juli 2013. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening, ir. M. Harte Alain van Mieghem maakt geen deel meer uit van de spelersgroep. De entourage van de Belgische middenvelder dacht lange tijd dat hij ook voor komend seizoen nog een contract had bij Hoek. Dat bleek echter niet te kloppen, waar door Van Mieghem op zoek kon naar een nieuwe club. Onder Ken ny Verhoene was hij in de laatste maanden van het seizoen vooral bankzitter. Aan het eind van het vorig seizoen was al bekend ge worden dat Sebastian Hermans, doelman Stijn van der Kelen, Ray mond Wolff, Tim de Meersman, Roysel James, Maikel Krans en topscorer Jorrit D'Haeseleer zou den vertrekken. Hoek haalde met Gert-Jan van Lei den, Yves Nyemb (beiden Goes), keeper Davy Versprille (Wette- ren), Birgen Martens (Lovende- gem) en Ibrahim Eryüriik (Ter neuzense Boys) vijf nieuwe spe lers binnen. Technisch manager Fred Landzaat denkt dat er een mooie groep staat. „Het is een goe de mix met van alles wat. En met een herkenbaar Zeeuws gezicht. Dat wordt meer en meer een ken merk van Hoek", vertelde hij. Dinsdag melden zich in Biervliet nog enkele testspelers die nog zonder club zijn. Eén van hen is Hakim Boucheta, een aanvaller die in België voor onder meer Deinze en Zele uitkwam. Hij leek deze zomer naar Zelzate te gaan, maar daar was hij niet meer wel kom toen bleek dat hij ook nog bij Willem II wilde gaan testen. Een andere tester is Jonathan Sal- meron, die een Spaanse vader en een Belgische moeder heeft. Hij woonde de afgelopen jaren in Ma drid en speelde daar bij een plaat selijke club in de competitie voor spelers tot 19 jaar. Salmeron gaat in Gent studeren en krijgt bij Hoek de kans om een plek in de eerste selectie te veroveren. Landzaat sluit niet uit dat er nog spelers zullen worden getest. Een en ander is afhankelijk van hoe Bouchete en Salmeron het er de komende tijd vanaf brengen. „En natuurlijk ook van ons budget. Heel veel gekke dingen kunnen we ons niet veroorloven. We zul len dus heel erg gericht te werk moeten gaan." Een ander nieuw gezicht is dat van Mitchell Braafhart. De doel man kwam vorig seizoen uit voor Cercle Brugge. Daar moest hij ver trekken. Braafhart houdt voorlo pig zijn conditie op peil bij zijn oude vereniging. Hij hoopt dat hij op korte termijn nog onderdak vindt bij een profclub. Zijn voor keur gaat uit naar Nederland. Hoek traint dinsdag en woensdag in Biervliet en vertrekt vrijdag op trainingskamp naar Limburg. Daar speelt de ploeg zaterdag de eerste oefenwedstrijd, tegen SVM Eijsden. De eerste oefenwedstrijd dicht bij huis is op vrijdag 2 au gustus, in Biervliet tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie. MAANDAG 22 JULI 2013 Dubbel succes voor Agten en van der Windt door Bas Dingenouts door René van Stee KORTGENE - Nap Hage, Peter Mol en Johnny Hoogerland zijn renners die er ooit zegevierden. In hoogtij dagen stond het publiek er rijen- dik, terwijl de serveersters op de terrassen bij de finish in de Hoofd straat overuren maakten. De altijd hoog aangeschreven Ronde van Kortgene beleefde zaterdag zijn 37e en laatste editie. Overige winnaars. HE5: Ricardo van der Meijden, HE7: Thibaut de Windt, DE7: Femke Verschelling, HD 4: Rog ier van Housselt/Maarten de Witte, HD5: Remco Kramer/Jurgen Willem- sen, DD5: Wendy Verbiest/Tessy Ver biest. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu door René van Stee en Barry van der Hooft TERNEUZEN - Zaterdag-hoofdklas- ser Hoek begint dinsdag met flink wat nieuwe gezichten aan de voor bereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Kenny Verhoene verwel komt enkele testspelers, omdat de selectie de komende weken nog verder aangevuld moet worden. Hoek heeft nu een groep van ze ventien spelers en wil die uitbrei den tot achttien of negentien man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59