I Visserijdagen uitgegroeid tot dagattractie Angst reformatorische groei Waarde SCHOUWEN-DUIVELAND 17 52 3® Drie dagen promotie van de mos sel en drie dagen feest in Bruinis se. Zonder wanklank, benadrukt Ketting. Hij schat het aantal be zoekers, gespreid over drie dagen, op tussen de 45.000 en 50.000 mensen. „Ik denk dat de Visserij dagen het een na grootste pu blieksevenement op Schouwen- Duiveland zijn, na Concert at Sea." Zaterdag was de drukste van de drie visserijdagen. Ketting: „Maar je ziet wel een verschui ving. Het was nu bij zie start don derdag al gigantisch druk op de loswal en ook vrijdag was het hartstikke druk in het dorp. Dit was ideaal weer voor de Visserij dagen." Het was zaterdag al vroeg druk in Bruinisse en dat bleef het ook. „Het is volgens mij ook een unicum dat we nu om half vier al door de mosselen heen waren. Ge lukkig kregen we nog wat van de sloeproeiers van Snoque Deux." De visserijdagen trekken publiek uit heel Nederland. Ketting: „Dat is wel grappig. Een Brabantse bus onderneming biedt een trip naar de visserijdagen aan als dagattrac tie. Kregen we zaterdag ineens acht bussen met in totaal 450 man op ons dak." De vlootschouw blijft het onbe twiste hoogtepunt van de Bruse visserijdagen. „Maar het sloep roeien begint ook aardig uit te groeien. Er deden dit jaar 37 ploe gen mee en het aantal mensen dat de wedstrijden volgt groeit ook. De muziek van 3FM op de Loswal was ook een groot succes. En op vrijdag de stuntshow, daar kwam ook heel veel volk op af. Alles overziend kan Ketting niet anders dan omzien in tevreden heid. „Iedereen die ik heb gespro ken was tevredenHet waren ge woon drie fantastische dagen." In een serie dorpsenquêtes die de PZC houdt, konden de inwoners van Waarde de afgelopen twee weken hun zegje doen over hun woonplaats. Meer dan de helft van de mensen die de vragenlijst heeft ingevuld, zegt zich zorgen te maken over de groei van het aantal inwoners dat lid is van de gereformeerde gemeente. Dorps raadvoorzitter Adri Cornelisse constateert dat de bevolking van Waarde 25 jaar geleden voor onge veer 35 procent uit leden van de gereformeerde gemeente bestond. Een kwart eeuw later ligt dat per centage volgens hem rond de 70 procent. Cornelisse benadrukt desgevraagd dat het probleem hem niet zit in de onderlinge ver houdingen. „Die zijn uitstekend." De inwoner van Waarde - zelf praktiserend hervormd - maakt zich vooral zorgen over het voort bestaan van voorzieningen. De sluiting van de openbare school is volgens hem een fikse aderlating. Volgens dorpsbewoner Jan Jansen beginnen de verhoudingen scheef te groeien. „Ik heb geen enkel pro bleem met gereformeerde men sen als persoon, maar ze sluiten zich zo enorm af', licht hij desge vraagd toe. „Ze doen niet mee aan het sociale leven." Jansen zegt te vrezen dat Waarde op termijn een soort Staphorst wordt. Een rondje door Waarde leert dat de zorgen door veel inwoners wor den gedeeld. Volgens een inwoon ster van middelbare leeftijd heeft de sluiting van de school mensen met de neus op de feiten gedrukt. „Dat heeft er behoorlijk ingehakt. Ik vrees met grote vrees dat de niet-gereformeerde jonge gezin nen die we nog hebben, zullen wegtrekken. Ons dorp zal alleen maar 'zwarter' worden." De meeste mensen uit reformato rische hoek zijn weinig spraak zaam. Eén jonge vrouw wil wel wat zeggen. Ze kan zich voorstel len dat sommige inwoners zich zorgen maken over de steeds gro ter wordende groep streng gerefor meerden. „Als mensen die hier al tientallen jaren wonen zich daar onprettig door voelen, vind ik dat oprecht vervelend voor ze. Maar wat kunnen wij eraan doen? Wij proberen zoveel mogelijk in har monie met iedereen te leven." Free Record Shop Zierikzee dicht Sinds zaterdag is de Zierik- zeese vestiging van de lande lijke keten van Free Record Shop dicht. Ook de winkel in Goes in gesloten. Lande lijk gezien blijven er maxi maal veertig cd-winkels open. Welke dat worden is nog niet bekend. Deze week komt daar naar verwachting meer duidelijkheid over. Infopaneel molens Goeree-Overflakkee Op Goeree-Overflakkee staan nog twaalf'ouderwet se' wiekendragers en om be zoekers over de historie van deze molens te vertellen zijn recentelijk bij alle twaalf molens informatiepa nelen geplaatst. Op de pane len staat ook een QR-code die verwijst naar www.go- molens.nl. Concert Kieviet in Sint Nicolaaskerk Het tweede in de serie orgel concerten in de Sint Nico laaskerk in Brouwershaven wordt dinsdag 23 juli ver zorgd door de Flakkeese or ganist Paul Kieviet. Kieviet heeft een programma sa mengesteld met werken van onder anderen Sweelinck en Bach. Het orgelconcert be gint om 20.00 uur. Circus Renz brengt show Viva Nino' Vandaag en morgen staat Circus Herman Renz in Oud dorp waar de show 'Viv Ni no' gebracht wordt. Het tweeënhalf uur durende spektakel biedt onder meer equilibisten, dans, hoge school-paardrijden, doldwa ze clownerie en trapeze. De voorstellingen beginnen om 19.00 uur. Geen concert, wel beklimming toren Donderdag is vanwege de opbouw van de kermis geen zomeravondconcert in de Ja- cobuskerk. De kerk is wel open en wel van 10.00 tot 13.00 uur. De toren kan elke woensdag en zaterdag tij dens openstelling van de kerk beklommen worden. Woensdag: inlooporgelcon cert 12.00 tot 13.00 uur Meditatieve natuurwandeling In de Boswachterij Westen- schouwen wordt woensdag 24 juli een meditatieve na tuurwandeling gehouden. De wandeling begint om 19.00 uur vanaf de parkeer plaats aan de Adriaan van der Weijdeweg en dat is ook de plek waar de wandeling - onder het genot van een drankje - eindigt. MAANDAG 22 JULI 2013 30 kilo uien schoon' I Gezellige drukte tijdens de visserijdagen in Bruinisse. foto's Ronald den Dekker BRUINISSE - Er zijn geen records ge sneuveld, maar daar gaat het Theo -Ketting, voorzitter van Stichting Festiviteiten Bruinisse, ook hele maal niet om bij de Bruse Visserij dagen. Waar het wel om gaat? door Rob Paardekam WAARDE - Het broeide al wat lan ger, maar de sluiting van het open bare schooltje, dat simpelweg te weinig leerlingen had, heeft het ge voel van onbehagen onder een groot aantal inwoners van Waarde alleen maar doen toenemen. Ze maken zich zorgen over de steeds groter wordende groep streng gere formeerden in hun dorp. ZIERIKZEE OUDDORP BROUWERSHAVEN OUDDORP RENESSE BURGH-HAAMSTEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47