Op vakantie met onbekenden, opgepikt van het internet -ü_ ff 38 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN lm en felle Wie: Tim en lelie Woonplaats: Maarsenbroek Waar Scharendijke Op jongerencamping Duin en Strand was het gisteravond weer feest. Tim (17) en Jelle (17) delen een luchtbed in het gras voor hun tent. In de tent zelf is überhaupt weinig ruimte meer: kratten bier en in het rond gestrooide kleding nemen zo goed als alle plaats in. Terwijl Jelle bijna in slaap valt, vertelt Tim dat de jongens elkaar heb ben leren kennen 'via een datingsite'. „Maar dan als vrienden", zegt hij. „We zijn met tien jongens hier op de camping. We hebben elkaar ge vonden via friendfinder.com." Op die site kun je een profiel aanmaken om jouw 'special someone' te vinden, maar je kunt er dus ook vakantiegangers op pikken. „Ik ga elk jaar met een paar vaste vrienden, en de rest van de groep bestaat uit mensen die ik voor de vakantie nog nooit gezien heb", aldus Tim. „Heel leuk." Heel moeilijk is hij niet in het selecte ren van nieuwelingen: in het geval van lelie was het genoeg dat hij net als Tim van tennissen houdt. En van meisjes versieren in de disco, uiteraard. Op de vraag of dat vannacht een beetje gelukt is, antwoor den ze met besmuikt gegrinnik. „Het was een goede avond", zegt lelie uiteindelijk. Dan wordt hij gered door zijn telefoon: een belletje van het thuisfront. Ook de vaders willen de verhalen graag even horen. Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkra nt Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl Zeilers genoeg op de Zeeuwse wateren. Maar niet elke toerist is via de vaarwegen Zeeland binnenge komen. Wat is er nou mooier dan het land vanaf de zee te ontdekken? Schipper Jaap en Wiebe nemen je mee op hun platbodem over de Ooster- schelde. Er waait een licht bries je over de historische haven van Zierikzee. „Welkom allemaal, Ik ben Jaap en dit is mijn stuurman Wiebe", zegt de schipper van de Scaldis. Jaap, een echte zeiler, heeft de bekende zongebruinde huid en een vriendelijke lach op zijn gezicht. Hij loopt naar het midden van het dek, waar ver schillende mensen hun plaatsje hebben gevonden. „Vandaag heb ben we niet zoveel wind, tussen windvariabelen 1, 2 en 3", licht hij de mensen toe. „Maar wie weet zien we daardoor wel een paar bruinvissen voorbijzwemmen." Wiebe kijkt rustig vanachter het roer over het dek. Met zijn wilde rossige haren was hij er al vroeg bij. „Op mijn 12e voer ik voor het eerst mee met Jaap en sindsdien ben ik niet van het dek af te krij gen", lacht hij. Er hangt een sfeer van vertrouwen rond de twee mannen, als vader en zoon. „Hij kwam hier als klein ventje met z'n ouders", vertelt Jaap als we de door de sluizen van Zierikzee va ren. Voor Jaap was dat een ander door Simone Maas Als vader en zoon over Met Wiebe aan het stuur varen we veilig uit de historische haven van Zierikzee. foto's Ronald den Dekker door Adriënne van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38