11 Nuytinck: goed seizoen, maar piek blijft uit 28 SPORT NK ATLETIEK AAC-atleet loeri van der Hooft hikt ook op het NK in Amsterdam tegen de afstand van 14 meter aan. AMSTERDAM - Joeri van der Hooft keek zaterdag na zijn zes pogin gen op het onderdeel hinkstap sprong alsof hij zijn laatste oortje versnoept had. Het zinde de atleet uit Oostburg niet dat hij het Ne derlands kampioenschap had afge sloten als zevende. Hij had verder willen landen dan 13,85 meter. „Het had ook echt verder gekund vandaag..." Maar tegelijkertijd snapte de Zeeuws-Vlaming wel dat mis schien nog te veel gevraagd is. Hij is negentien en komt bij de senio ren pas net kijken. „Ik mis nog kracht", vertelde hij aan het einde van de eerste NK-dag in het Olympisch Stadion. „Ik ben wel lang, maar niet breed. Ik moet er nog meer spieren bij krijgen. De genen die voor mij zaten vandaag zijn allemaal boven de 25. Die heb ben daar al een tijdje aan kunnen werken. Je ziet hoe stevig die zijn." Het hinkstapspringen is een iet wat vreemd atletieknummer, dat lastig aan te leren is. Je moet krachtig zijn, een soepel lichaam hebben en de juiste techniek be heersen. Snelheid is minder van belang dan bij verspringen. Van der Hooft: „Ze zeggen wel dat de hink, de stap en de sprong achter eenvolgens 35,30 en 35 procent van de totale afstand moeten zijn om het verst te kunnen komen. Ze moeten in balans zijn. Als je hink te lang is, gaat dat ten koste van de stap en de sprong. Bij mij is dat op dit moment het geval. Met mijn hink leg ik een relatief grote afstand af, omdat ik afzet met mijn sterkere rechterbeen. Na de stap sta ik dus op mijn zwakkere linkerbeen, waarmee ik weer moet afzetten voor de sprong. Velen doen het juist an dersom. Die bewaren hun sterke been voor de afzet van de sprong. Ik heb daar de laatste maanden wel mee geëxperimenteerd op de training, maar ik vond het voor het NK daarvoor te kort dag." De Oostburger groeide op bij atle tiekvereniging De Wielingen. Nu zit hij al twee jaar bij AAC in Am sterdam, waar hij de studie Sport, Management en Ondernemen volgt. Hij traint onder Niels Krul ler, een voormalige topper bij het verspringen en hinkstapspringen. „Niels ziet het wel in mij zitten, zegt hij altijd. Hij denkt dat ik ver der moet kunnen springen dan 16 meter en ziet dat aan de loop- en sprongoefeningen in de trainin gen. Hij is misschien ietsje te opti mistisch, maar dat vind ik niet erg." Vooralsnog landt Van der Hooft nog niet zo ver in de zandbak. Hij hikt tegen de 14 meter aan. „Mijn persoonlijk record is 13,96 meter. Ik was daar graag overheen ge gaan bij dit NK, maar het zat niet allemaal mee." De Zeeuws-Vlaming had in het Olympisch Stadion last van zijn rug. Meteen al bij zijn eerste po ging kwam hij tot 13,85 meter. Daarna werd het allemaal minder. Maar ondertussen zag hij Fabian Florant - de latere Nederlands kampioen met 16,30 - de ene na de andere topsprong afleveren. Ook Sander Hage, Erwin Slokker, Lennart Teunissen, Eugene Marti- neau en Jelle van Kesteren eindig den voor hem. „Tja, leuk vind ik dat niet. Met een sprong in de veertien meter was ik hoger geko men. Maar dat komt nog wel." Nuytinck had twaalf maanden ge leden een goed NK. Hij werd vier de en scherpte het Zeeuws record aan tot 52,49- In 2013 hoopte hij weer een stap te kunnen maken. „Dat is ook wel gelukt", zei hij. „Ik loop nu vaker in de 52 secon den. Maar het was wachten op die ene uitschieter. Die is niet geko men. Helaas." Zaterdag werd de AV'56-atleet zesde in 52,95. Het verschil met de nummers vier en vijf was ui terst gering. „Ik had in de finale pech dat ik in baan 8 zat. Dat is al tijd lastig, omdat je niemand voor je hebt", vertelde hij. „Ik ben daardoor misschien ook wel iets te voorzichtig gestart. Het bleek dat ik aan het einde nog veel over had en nog terrein goed kon ma ken." Net als Nuytinck, die zondag op de 110 meter horden 15,28 klokte en in de series werd uitgescha keld, kon nog een aantal atleten het NK afsluiten met een plaats in de subtop. Zo werd Vera Wisse op haar eer ste NK zevende bij het discuswer pen. De Vlissingse sportdiëtiste kwam tot 39,91 meter. Ze bleef daarmee een halve meter onder haar persoonlijk record. Verder kwam Neal Bouterse goed voor de dag op de 1500 meter. De Middelburger werd zaterdag in zijn serie vierde in 3-55.59- Zo snel was hij nog niet eerder geweest. In de finale van zondag werd de atleet van het Vughtse Prins Hen drik achtste. Zijn tijd was 3-59.66. In de finale van de 1500 meter voor vrouwen liep Marijke de Vis ser, afkomstig uit Aagtekerke, naar de zevende plek. De hard loopster van Phoenix passeerde de meet in 4-33,83- Hoewel Esther Platteeuw er niet in slaagde de finale van de 800 meter te halen, presteerde de 21-ja- rige Scheldesport-atlete verdien stelijk. De in Apeldoorn wonende en trainende middenafstandsspe- cialiste werd in haar serie derde in 2.15,40. Ze had echter bij de bes te twee moeten komen om zich te verzekeren van een plek in de eindstrijd. Ze was ook niet één van de twee tijdsnelsten. Platteeuw scherpte eerder deze zo mer meermaals haar pr op de 800 meter met enkele secondes aan. In Amsterdam lukte dat niet op nieuw. Teleurstellend was de nationale ti telstrijd voor Erwin Adan. De Middelburger had op de 5000 me ter onder zijn pr (15.00,40) willen duiken, maar kwam uit op 15 29,49. De trainingsgenoot van Platteeuw kampt de laatste tijd met een grote vermoeidheid en daar was zaterdag nog een spoor tje van over in het Olympisch Sta dion. Hij had getwijfeld over zijn deelname Noah Heijnen kwam er niet aan te pas op de 100 meter. In de se ries was hij met een tijd van 11,16 kansloos. De juniorenkampioen uit Burgh-Haamstede ging ten on der in al het volwassen sprintge- weld en bleef enkele tienden ver wijderd van zijn persoonlijke top tijd. Rillander Victor Besters, lid van Spado uit Bergen op Zoom, kwam tekort op de 400 meter horden. Hij liep 54,85 en werd vierde in zijn serie. Balans zoeken in hinkstapsprong door Roeland van Vliet I Joeri van der Hooft landt bij één van zijn pogingen in de zandbak. Joeri van der Hooft kwam zondag ook nog in actie op het onderdeel ver springen. Met een persoonlijk record van 7,07 meter was de Oostburger aanvankelijk niet toegelaten tot het toernooi, maar een aantal atleten meldde zich op het laatst af. Daardoor schoof hij door. Hij werd elfde met 6,67 meter. door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Steven Nuytinck heeft dit jaar een beter outdoor- seizoen gedraaid dan in 2012. Maar een absolute piek bleef uit voor de 22-jarige atleet uit Wol- phaartsdijk. „Ik had als doel om op de 400 meter horden tenminste één keer in de 51 seconden te lo pen, maar da's niet gelukt", consta teerde hij na afloop van het Neder lands kampioenschap in Amster dam, zijn laatste serieuze krachtme ting van deze zomer. „Zelfs een la ge 52'er zat er niet in. Dat is toch wel enorm balen." Steven Nuytinck bij de start van de 400 meter horden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28