Minderhoud Mickelson laat de magere jaren mee naar EK 2011 en 2012 achter zich Elf Nederlanders zeker van deelname aan WK atletiek SPORT 27 Boonen klopt Farrar in massasprint Wielrenner Tom Boonen heeft de Belgische nationale feestdag nog wat extra kleur gegeven door de tweede etappe in de Ronde van Wal lonië te winnen. De 32-jarige coureur van Omega Pharma- Quick Step was de sterkste in de sprint in Engis. Hij liet de Amerikaan Tyler Farrar en zijn landgenoot Michael van Staeyen achter zich. De Rus Aleksandr Kolobnev, zaterdag winnaar van de eer ste rit, behield de leiding in het klassement Coureur Antonelli (25) verongelukt De Italiaanse motorcoureur Andrea Antonelli is zondag na een crash overleden. De 25-jarige coureur verloor in de beginfase van de wed strijd in het wereldkampi oenschap Supersport op het circuit van Moskou de con trole over zijn Kawasaki-ma chine en werd vervolgens geramd door zijn landge noot Lorenzo Zanetti. Hij overleed in het ziekenhuis. Williams wint zevende toernooi Serena Williams blijft de toernooioverwinningen aan een rijgen. De Amerikaanse tennisster boekte in het Zweedse Bastad alweer haar zevende eindzege van dit jaar, door in de finale thuisfa- voriete Johanna Larsson in twee sets te verslaan: 6-4 6-1. Aan het toernooi in Bastad deed ook de Zierikzeese Lesley Kerkhove mee. Zij verloor in de eerste ronde. Van Emden verliest finale na strafje Judoka Anicka van Emden heeft zaterdag bij het Grand Slamtoernooi in Moskou zil ver behaald in de categorie -63 kilogram. De 26-jarige Rotterdamse moest alleen in de finale haar meerdere erkennen in de Israëlische Yarden Gerbi. In de strijd om goud werd geen score toegekend. Van Emden ver loor uiteindelijk op een straf wegens passiviteit Linda Bolder (-70) en Mar- hinde Verkerk (-78) wonnen brons. Carter vervangt Blakeop WK Hoewel zijn naam wordt ge noemd in het Jamaicaanse dopingschandaal, doet sprin ter Nesta Carter volgende maand gewoon mee aan het WK atletiek in Moskou. Vol gens diverse media heeft de Jamaicaanse bond Carter aangewezen als vervanger van Yohan Blake, die zijn we reldtitel op de 100 meter niet kan verdedigen vanwe ge een hamstringblessure. HOOFDDORP - Hans-Peter Minder houd is door bondscoach Wim Er- nes geselecteerd voor het EK dres suur in het Deense Herning. De voormalige Westkapellenaar ein digde zondag als vierde op het NK, achter zijn leerling Patrick van der Meer. Toch gaf Ernes de voorkeur aan Minderhoud. Ernes koos voor het EK voor Edward Gal met Undercover (kampioen), Danielle Heikoop met Siro (tweede), Adelinde Cor- neslissen met Parzival (wegens blessure afwezig) en Minder houd. De Zeeuwse junioren hebben het uitstekend gedaan op het NK dressuur. Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke greep de nationa le titel. Zaterdag won ze met haar paard Baldacci al de eerste wed strijd en zondag schreef ze ook de kür op muziek op haar naam. De tweede plaats was voor Jasmien de Koeijer uit Sint Jansteen met TC Take it Easy. De 43-jarige Mickelson had na zijn laatste hole toch al wel zo'n half uur kunnen rusten voordat voordat het laatste paar binnen kwam. Hij had al die tijd rustig zijn vrouw Amy en de kinderen Evin, Amanda en Sophia vastge houden en geknuffeld. Maar toen hij uiteindelijk met de beroemde trofee 'Claret Jug' in handen stond, kreeg hij het alsnog te kwaad: „Ik heb altijd getwijfeld of mijn spel goed genoeg was om dit te winnen." De magere jaren '11 en '12, met slechts enkele zeges en een - in middels overwonnen - ziekte van zijn vrouw, liggen achter hem. Bij de US Open half juni was Mickelson alweer eens tweede ge worden en enkele weken geleden was er zelfs de hoofdprijs op het Schots Open. Het geluk lacht de fa milieman Mickelson weer toe. De huidige nummer twee van de we reld, de Schot Rory Mclllroy, heeft het stukken minder naar zijn zin en moet door Mickelsons op komst ernstig vrezen voor zijn plek. Mclllroy wist voor het week einde niet eens de cut te halen voor The Open, de oudste en door de meeste golfers hoogst aangesla gen major. Op de laatste dag van The Open kon ook 's werelds huidige num mer één Tiger Woods, die op één onder par als tweede achter Lee Westwood (-3) aan de laatste dag was begonnen, geen potten bre ken. Tegenover zes bogeys waren drie birdies niet toereikend. West wood deed het zelf met vijf bo geys en één birdie al niet veel be ter. Nee, dan Phil Mickelson. Die produceerde zes birdies en slechts één bogey, samen een rondje 66, vijf onder par. „Het was mis schien wel mijn beste ronde ooit, en juist hier!" Mickelson eindigde het toernooi als enige onder par: -3. De tweede plaats was voor de Henrik Stenson op par. De Zweed die vo rig jaar nog tot ver onder plaats 200 was afgezakt op de wereld ranglijst, krabbelt weer op. Even leek The Masters-winnaar van dit jaar, Adam Scott, nog voor goud te gaan, maar net als vorig jaar werd hij in leidende positie overvallen door een zware 'perfor mance swing', waarbij drie bogeys hem parten speelden. Opnieuw kon hij het op The Open niet af maken. AMSTERDAM - De atletiekploeg voor het WK over drie weken in Moskou is na het NK in Amster dam niet uitgebreid. Geen enkele atleet slaagde erin de limiet te slechten, al kwam Koen Smet met 13,52 op de 110 meter horden wel heel dicht in de buurt. De Am sterdammer kwam 0,02 seconde tekort Vooralsnog zijn elf atleten zeker van uitzending naar Moskou. Het zijn Churandy Martina (100 en 200 meter), Eelco Sintnicolaas, Pel- le Rietveld en Ingmar Vos (tien kamp), Dafne Schippers (100 me ter en zevenkamp), Nadine Broer- sen (zevenkamp), Erik Cadée (dis cuswerpen), Gregory Sedoc (110 meter horden), Susan Kuijken (1500 en 5000 meter), Maureen Koster (1500) en Michel Butter (marathon). Ook de vrouwenesta fetteploeg 4x100 meter heeft zich geplaatst. Douwe Amels, Euro pees kampioen hoogspringen bij de neosenioren, is een bespreekge- val. Verspringer Ignisious Gaisah heeft de limiet gehaald, maar wacht op toestemming uit Ghana om voor Nederland uit te mogen komen. MAANDAG 22 JULI 2013 ENGIS MOSKOU BASTAD MOSKOU KINGSTON door Hans Leber GULLANE - Hij won het PGA Kam pioenschap al in 2005 en The Mas ters zelfs drie keer: in 2004, 2006 en 2010. Sinds zondag heeft Phil Mickelson ook een derde major, het Brits Open, achter zijn naam staan. Met een imponerende demar rage op de laatste negen holes van Muirfield bij Edinburgh, waarbij vier birdies op de laatste zes holes hem langs de concurrenten brach ten, bezegelde hij zijn overwinning. Churandy Martina is immens populair. Kinderen vroegen na zijn 100 meter op het NK zelfs om zijn borstnummer. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27