Hoogerland vreest toekomst bij profs niet SPORT De Tourzege van Christopher Froome komt een stuk moeilijker tot stand dan die van ploeggenoot Wiggins vorig jaar. Westernrijden is voor iedereen NIEUWSTIP? Martina velt zelf geen oordeel over dopingzondaars „Het was een lastige Tour, de zwaarste die ik tot nu toe heb ge reden. Dat heeft zijn tol geëist. Toch voel ik me niet slecht. Op merkelijk, want wie me een paar maanden geleden had verteld dat ik als Nederlands kampioen de Tour zou uitrijden, had ik voor gek verklaard", refereerde hij aan zijn ongeval in februari in Spanje, waarbij de coureur uit Langeweeg- je door een auto werd aangereden en hij zware verwondingen op liep. Deelname aan de Tour zag Hoo gerland vooral als een bonus. Aan gezien hij slechts twintig koersda- gen in de benen had, was zijn ver wachting dat die frisheid een voordeel zou zijn. „Achteraf miste ik toch echte wedstrijdhardheid. De ene dag kon ik heel diep gaan, om een dag later te moeten pas sen. Vier keer meezitten in een ontsnapping is niet verkeerd, maar in de finale kwam ik telkens tekort. Dat was helaas realiteit." Het vizier staat na drie weken af zien alweer gericht op de toe komst. Vooralsnog is manager Daan Luijckx van Hoogerlands ploeg er niet in geslaagd een op volger voor de hoofdsponsors Va- cansoleil en DCM te vinden. Ver moedelijk volgt hierover volgen de week uitsluitsel. Hoogerland maakt zich geen zorgen „Ik ben niet bang dat ik niet ergens onder de pannen kom, maar zou het in heel erg betreuren als de ploeg uit elkaar zou vallen. Dat zou dood zonde zijn. In korte tijd hebben we de boel op de kaart gezet. Ik heb de hele periode van vijf jaar meegemaakt en zou heel graag verder gaan met de ploeg. Omdat ik me er goed voel, omdat ik er ge waardeerd word, maar zeker ook omdat ik de kans heb gekregen om er prof te worden", aldus Hoo gerland. Na een aantal criteriums staat op 27 juli alweer de Clasica San Sebas tian op het programma. Hooger land rijdt van 12 tot en met 18 au gustus zeker ook de Eneco Tour, met op 14 augustus een aankomst op de Brouwersdam. „Ik wilde een keertje een grote koers in m'n kampioenstrui in Nederland rij den. Dat er nog een Zeeuws tintje aan zit, is natuurlijk heel aardig." Hoogerland staat in principe ook opgesteld voor de Vuelta (van 24 augustus tot en met 15 septem ber). „Zoals ik er nu tegenover sta, rij ik 'm. Ik moet het lichame lijk ook aankunnen. Het definitie ve besluit is nog niet gevallen, maar de kans dat ik meedoe is groot." Bij Feyenoord lijkt er maar weinig veranderd PARIJS - Net als vorig jaar maakte Team Sky het karwei volgens plan af. Maar zo gemakkelijk en zo ge controleerd als dat vorig jaar lukte met Bradley Wiggins, ging het dit keer niet. Er waren meerdere momenten dat Tourwinnaar Chris Froome het zonder ploeggenoten moest stellen. Die hadden hem zomaar fataal kunnen worden. Wiggins hield vorig jaar altijd minimaal één helper over: Chris Froome. Team Sky wordt door de meesten nog altijd geroemd als de ploeg die de 'standaard' neerzet, maar de kloof ten opzichte van de ande re ploegen is minder groot gewor den. De Britten werden deze Tour con stant aangevallen door met name de renners van Saxo, Movistar en Garmin. Twaalf maanden geleden volgde iedereen nog keurig het spoor van Wiggins en Co. „Wat mij opviel, is hoe kwetsbaar ze waren als ploeg", zegt Herman Frison, ploegleider van Lotto. Het thuislaten van mannen als Henao en Uran wordt door velen gezien als een bijna kostbare fout. Char les Wiggelius van Garmin ziet dat anders: „Sky heeft het best ge structureerde team. Ze zetten de beste mensen bij elkaar." Philippe Mauduit van Saxo roemt de manier waarop Sky werkt en traint. „Wat bij ons past, proberen wij daarvan over te nemen." Louis Delahaye van Belkin zegt dat ook te doen: „Maar in deze Tour heb ik niet iets gezien dat echt nieuw was voor mij." Het kan er mee te maken hebben dat het accent bij Sky er dit jaar voor al op lag dat Froome werd voorbe reid op zijn rol als leider van de ploeg én het leiderschap in de Tour. „Vorig jaar zag ik al aan Bradley Wiggins hoe anders het leven van een geletruidrager is", zei Froome keer op keer. In koersen als Tirreno-Adriatico, Ronde van Romandië en het Cri terium du Dauphine werd hij be wust geschoold in die nieuwe rol. „Maar wat ik hier heb meege maakt, is met niks te vergelijken. Omdat in de Tour alles van een to taal ander niveau is. Van de beslis singen die je moet nemen in de koers, de sfeer langs de kant van de weg, tot de vragen over de ge loofwaardigheid van de presta ties. Het hoort er allemaal bij. Je bereidt je zo goed mogelijk voor, maar toch doemen er steeds nieu we obstakels op. Het is allemaal ervaring, waar ik volgend jaar mijn voordeel mee kan doen." Zo kijkt teambaas Dave Brailsford ook terug. Froome raakte een paar keer geïsoleerd in de bergen en werd op Alpe d'Huez getroffen door een bijna fatale hongerklop: „Van dingen die niet goed gaan, leer je veel meer dan van simpel winnen." redactie@pzc.nl of 0118-434010 ATLETIEK door René van Stee PARIJS - Johnny Hoogerland vindt dat hij redelijk goed de Tour is uit gekomen. Zijn ultieme doel, tot het eind meezitten een beslissende ontsnapping, werd niet gereali seerd. Toch kijkt de renner van Va- cansoleil-DCM gematigd optimis tisch terug op zijn derde optreden in 'La Grande Boude'. pagina 22: column VOETBAL Froome moest keihard werken door Ad Pertijs MAANDAG 22 juli 2013 De buit is binnen voor Christopher Froome. De laatste etappe kon hij ontspannen uitrijden, foto Yoan Valat/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21