Meer ruimte voor fiets bij station Smijten met pk's op Trekkertrek 16 WALCHEREN Politie pakt met de Walcherse gemeente de diefstal van brom- en snorfietsen aan. Onder meer met een meldpunt. Mosselvoorman: 'Beter dan vijf jaar geleden' Brug bij Souburg vast door hitte ger, ope leer van aam leer Zer stee stre dor] In e PZC van wek Met die zegl grot lid i mee Dor lisse van ong de g stor dat de 7 drul blee ge v De i pral zich best slui volg „lui nog mer gere Cor uit e zorg Wa; wer Dor zijn vuil hen wee het Rini In E tie i veer twe Roe bijn win de de l poll Tris zien stak Eigenaren krijgen dan ook het dringende advies om een stevig ketting- of beugelslot te gebrui ken. Het beste is nog om de tweewie- Ier met zo'n slot vast te maken aan een vast punt zoals een lan taarnpaal. BRUINISSE - De mosselvisserij staat er beter voor dan vijfjaar geleden. „We staan er zelfs beter voor dan vorig jaar, maar dat is geen reden om genoegzaam achterover te leu nen", aldus voorzitter Cees Otte van Algemeen Vissersbelang zater dag tijdens de bijeenkomst van de visserijsector in het Bruse dorpshuis. Vijf jaar geleden, zo memoreerde Otte, waren de vooruitzichten voor de mosselvisserij niet best. Vorig jaar werd de mosselvisserij net als het jaar ervoor geconfron teerd met een gebrek aan zaadval. Nu is die zaadval er wel. Otte: door Theo Giele MIDDELBURG - Politie en gemeen ten roepen het publiek op om ver dachte plekken waar veel aan scooters en brommer wordt ge sleuteld te melden. Er is een spe ciaal e-mailadres voor geopend. De drie Walcherse gemeenten en de politie willen de stijging van het aantal diefstallen van gemoto riseerde tweewielers een halt toe roepen. Daders, helers of in elk ge val sporen van diefstal denkt te politie te vinden op plaatsen waar veel mensen bij elkaar komen om aan de voertuigen te werken. Wie zo'n plek weet wordt gevraagd dit per email te melden op het mail adres: Meldpunt.BromSnorfiets @politiezeeland.nl. Sinds 2010 is er sprake van haast een verdubbeling. In 2010 waren er 103 aangiftes, vorig jaar waren dat er al 184. De politie zegt ook regelmatig klachten te ontvangen over zege- heten 'pitbikes'. Aan deze kleine crossmotoren wordt vaak op de zelfde plekken gesleuteld waar ook aan andere gemotoriseerde tweewielers wordt gewerkt. Ook voor het melden van overlast van pitbikes kunnen burgers naar het meldpunt mailen. Met deze maatregel willen politie en de drie Walcherse gemeenten de pakkans na diefstal van een scooter, snorfiets of brommer ver groten. De instanties wijzen verder op de eigen verantwoordelijkheid van de burgers. Eigenaren van scoo ters, brommers en snorfietsen ma ken het dieven vaak wel erg ge makkelijk, concludeert de politie na een jaar waarin opnieuw een toename te zien was van het aan tal aangiftes. In 2012 werd bijna tweehonderd keer aangifte ge daan. Het merendeel van de gesto len tweewielers stond niet op slot of alleen met het stuurslot. „Maar de voorraad is beperkt. Het is en blijft een natuurproduct." Het mosselseizoen gaat officieel morgen van start. De mosseloogst 2013 zal, voorspelde Otte, niet de boeken ingaan als de goedkoop ste. oost-souburg - Als gevolg van de hitte kon de draaibrug in Souburg zondagmiddag enige tijd niet open. De storing vond plaats om 15.20 uur toen de brug open moest draaien. Technici van de provincie hebben de brug met water gekoeld en rond 20.00 uur was het probleem verholpen. MIDDELBURG - Om het gebrek aan stallingsruimte aan de voorkant van het station op te lossen ko men er vijfhonderd extra fietspar keerplaatsen. Dit schrijft het college van B en W in antwoord op vragen van PvdA-raadslid Marga de Brauwer. I Samen met ProRail wil de ge meente aan de voorzijde een zoge heten hoog-laag stalling maken. In Goes heeft men daar al ervarin gen mee. Verder wil de gemeente de fietsparkeerplaats aan de ach terzijde van het station verbete ren zodat het aantrekkelijker wordt om daar de fiets neer te zet ten. Een gedeelte wordt overkapt en er komt meer verlichting. De gemeente stelt dat er nu al 'in principe' voldoende parkeerplaat sen zijn als alle plaatsen - voor en achter het station - goed worden benut. Dat praktijk blijkt weerbar stig. Het wildparkeren van fietsen rond het station is al jaren een probleem. Door in de bestrating duidelijke vakken te maken, wil de gemeen te de reizigers duidelijk maken waar ze wel en waar niet hun fiets mogen neerzetten. Verkeerd geparkeerde fietsen worden ver- wijderd. aagtekerke - Even de bougies tel len in de twee machtige motor blokken. In elk blok steken er twaalf in: twee voor elke cilinder. De Double D uit Loosdrecht is een van de machines die zaterdag deelnamen aan de Trekkertrek Aagtekerke. Dit soort krachtpatsers springen direct in het oog. Ze zijn er spe ciaal op gebouwd om de sleep zo ver mogelijk over de baan te trek ken. De technische specificaties zijn indrukwekkend. De twee 10,2 liter motoren van de Double D le veren een vermogen van 6500 paardenkrachten. Elke 'run' wordt er veertig liter methanol verstookt. Terwijl de liefhebbers deze mach tige machine en andere krachtpat sers bewonderen, is op een van de twee wedstrijdbanen de toe komst van de trekkertrek aan het werk. Twee twaalfjarige jongens vechten een duel uit in de klasse Compact Diesel Light. Tiny Ras cal moet het uiteindelijk afleggen tegen Devils Power, die het sleep- blok bijna vier meter verder voor uit weet te slepen met zijn kleine tractor. In de baan ernaast is de standaard klasse aan het werk. Tractoren die wel van een wedstrijdje houden, maar op doordeweekse dagen toch gewoon aan het werk moe ten op het land. Een aantal Wal- chenaren wordt winnaar in deze standaardklasse: Frank Dekker (Aagtekerke, 3,5 ton), Peter Geer- se (Koudekerke, 5,5 ton), Christof- fel Brouwer (Aagtekerke, 7 ton), Anthonie Langebeeke (Seroosker- ke, 9 ton) en Harm Lampert (Big- gekerke, 11 ton). WA> woc keni zo'n door DOH brommers gestolen Meer Vorig jaar werd bij de politie op Wal cheren 184 keer aangifte gedaan van de diefstal van een scooter, brom- of snorfiets. Dat is bijna een verdubbe ling ten opzichte van 2010. oor Theo Giele De Double D draait proef. De twee motoren leveren samen een vermogen van 6500 pk. Foto onder: een compact diesel light, foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16