Eigen sfeer gemaakt City of Dance is vaste waarde geworden op de Middelburgse evenementenkalender Doodstil CITY OF DANCE MIDDELBURG - De achttienjarige Levi Wennik wijst naar de tent achter hem. „Hard style. Da's mijn ding." Hij is met een clubje vrienden uit Yerseke zaterdag naar Middelburg gekomen voor het festival City of Dance. Gratis in de stad en tegen betaling op het tot City Party om gebouwde Hof van Tange. „Ik had van mijn vrienden ge hoord dat het een leuke sfeer is. En het is goedkoper dan andere festivals." Een kaartje kost 25 euro en dit jaar begint het al 's mid dags om twee uur op het Hof van Tange. Levi en zijn vrienden zijn er vroeg bij, ook al is het rond een uur of vier nog vrij rustig. Dat is een paar uur later wel an ders als inmiddels 3500 bezoekers zich dansend, drinkend en pra tend voor de verschillende podia hebben verzameld. City of Dance was rond het mid daguur al op gang gekomen in de binnenstad. Het thema dit jaar was circus. Dat kwam onder meer tot uiting met een kindercircus op de markt. De sfeer in de stad en op het Hof van Tange was voor al gemoedelijk. Door een grens aan het aantal toeschouwers te stellen werd het geen gedrang in de City Party. De bij de ingang strenge security hielp ook om het gezellig te houden. Voor het eerst waren er vier podia op het plein. Organisator Martin Priem keek zondag tevreden terug. „Gekken huis. Toeschouwers tevreden, ar tiesten tevreden, dus ik ook." Volgend jaar weer een dancefesti- val, wat hem betreft. Dan klinkt het weer een hele dag: 'Are you ready?!'. Lijsters. De ene had zich verstrikt in een aard- beiennet, de tweede zat er nog levend onder. Misschien had hij zich in leven kunnen houden met de paar rij pe aardbeien die nog aan de struikjes hingen. Hij liet zich maar moeilijk be vrijden. Van de derde was niet veel over, een vleugel, een stuk borstkas, een pootje. Misschien had een kat hem te pakken ge kregen of een rat. Het pootje nam ik mee. Ik denk eraan het na te tekenen. Ooit had ik lessen in modeltekenen. Het begon met het schetsen van stillevens. Je moest een paar flessen, een koffiepot en een lelijk vaasje natekenen. Van de leraar mocht je niets verzet ten en het lelijke vaasje moest je ook natekenen. Later kwamen er levende mo dellen die je met houtskool op grote vellen krantenpapier moest tekenen. Je moest opschieten, want af en toe riep iemand tegen het mo del: heb je niet wat anders? Dan ging de mevrouw in een ande re houding staan. Het waren meestal naakte vrou wen die we moesten tekenen. In de winter hadden ze wel een doek om of een kimono aan, wat begrijpelijk was. Maar vooral de kimono bezorgde me last, omdat het model zelden stil zat. Een enkele keer moesten we een man natekenen. Hij had een lange penis, zo herinner ik me, we schatten het lichaams deel op zo'n veertig centimeter. Zoiets had ik nog nooit gezien. Ik herinner me niet dat het te kenen ooit iets goeds oplever de. Het kwam vooral door de hoge snelheid die we moesten ont wikkelen. Nooit was er een te kening echt af. Na de les was de vloer bezaaid met allerlei pro beersels. Je kunt beter een stilleven nate kenen. Het woord zegt het al: het ding dat je tekenen wil houdt zich tenminste stil. Daar om heb ik vandaag het pootje van de vogel meegenomen. Het blijft in ieder geval doodstil lig gen en als het tekeningetje niet meteen goed is, kun je gemak kelijk weer opnieuw beginnen. Sonja van de Putte hoeft maar even haar hoofd buiten de deur te steken en ze wordt aange klampt. Eén camping- gast meldt zich aan voor de mos selmaaltijd, een ander heeft last van een tak van een fruitboom, die zachtjes maar irritant tikt op het zeildoek van zijn voortent. De campingeigenares van De Bos hoek regelt het. In het hoogseizoen (1 juli tot 31 au gustus) zijn dagen van zeven uur 's ochtends tot tien uur 's avonds eerder regel dan uitzondering. „Als je dit werk niet leuk vindt, haak je snel af. Het is afwisselend en ik hou ervan om het mensen naar hun zin te maken." Omdat de camping goed loopt, weten ze zeker dat de vaste kos ten betaald kunnen worden op het gemengde bedrijf. „Dat geeft rust. In het akkerbouwbedrijf krijg je het ene jaar een goeie prijs voor je aardappels en een an der jaar leg je erop toe. De twee takken van het bedrijf vullen el kaar aan." De Boshoek in Serooskerke biedt plaats aan vier seizoensplaatsen (die 1950 euro per jaar opleveren); drie chaletjes die in prijs variëren van 250 tot 550 euro per week en een pipowagen die gehuurd kan worden voor 220 tot 465 euro per week. De zeventien overige plaat sen zijn voor passanten en trou we gasten. Uit een minicamping is een leuke omzet te halen, maar dan moet er wel veel geld, tijd en energie in ge stopt worden, voordat het zich uit betaalt, zegt Sonja. En er gaan wel De Boshoek heel wat kosten vanaf. Aan enkele vaste seizoenmedewerkers bij voorbeeld en aan investeringen in de camping van vooral duurzame bouwmaterialen en speeltoestel len. De campingeigenares staat ook klaar om excursies te regelen of maaltijden voor de kampeer ders te maken. „Het zijn allemaal keuzes, waarmee je wel de sfeer op de camping bepaalt." Sfeerbrengers zijn ook de paar den. „Die zijn leuk voor de cam- pinggasten. Twee keer per week borstelen kinderen onder begelei ding de paarden en 's avonds mo gen ze een rondje rijden. Die paar den kosten alleen maar geld, maar ik ben een paardenmens." „Helaas ben ik strikter gewor den", zegt ze. „Dat zit eigenlijk he lemaal niet in me, maar ik wil me zelf niet in de vingers snijden door geld mis te lopen." Mensen annuleren gemakkelijker of erger nog, ze blijven zonder be richt weg. „Het verblijf moet nu voor aankomst betaald zijn. Meest al gaat het goed, maar we houden er wel een Zwarte Lijst op na." Soms belt iemand af en dan weet je dat het géén smoes is. „Dan doe ik niet moeilijk. Die inschat ting moet je kunnen maken als ondernemer." Morgen: de gast maandag MAAf Kleurrijk dance door Theo Giele Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Edith Ramakers Als de ander vakantie viert, werkt de campinghouder zich een slag in de rondte. We kijken binnen bij minicamping/akkerbouwbedrijf De Boshoek, in hartje Walcheren. Wat mag wel en wat niet op het toilet? Het dancefestival trekt 's middags een gemêleerd publiek. Wim Hofman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14