Ruis over uitbreiding van park De Pluimpot ken je die mensen van kamp nóg Jarig Mozart: 'Wij willen niet naar Kruiningen voor jubileumconcert' Postbodes naar België BEVELANDEN en THOLEN 25 ker vinden zonder. Ze kunnen weer kind zijn hier." De kinderen slapen in bungalow tenten; een deel daarvan is ge schonken door mensen die een nieuwe tent kochten. Douchen doen de kinderen bij de plaatselij ke voetbalvereniging, de vrijwilli gers krijgen als dank slechts een t-shirt. Omdat alles zo sober is, zijn de kosten laag. Wie heel wei nig geld heeft, mag zelfs voor de helft van het geld mee. Het kamp krijgt subsidie van de gemeente en is verder afhankelijk van giften en sponsoren ('we zoeken nog een andere bouwkeet voor de staf, kan dat erin?') Ook ouderwets: de stapel post die elke dag binnenkomt. Vaders en moeders kunnen hun kinderen kaartjes en brieven sturen. „Dat vinden ze heel erg leuk", zegt Karin. „Echte post bestaat natuur lijk bijna niet meer." Karin is voor de tiende keer mee als staflid van het kamp. „Je bent hier afgesloten van de buitenwe reld, je bent echt helemaal weg. Lichamelijk is het best zwaar, sla pen doen we weinig, maar dat geeft niet. Als de kinderen een leuke week hebben, hebben wij ook een leuke week." Kinderkamp Borsele is meer dan alleen een vakantie, zegt kamplei der John Sommeijer, de man van Karin. „Je leert hier zoveel men sen kennen. Ik kom zelf ook nog steeds mensen tegen die ik op kamp heb leren kennen. Jaren la ter zelfs nog." Dat zegt Andries Jumelet, raads lid van de CU in Reimerswaal en tevens voorzitter van Mozart. Vol gens hem zal het best zo zijn dat de gemeente voor de meeste ge bruikers van De Zaete een alterna tieve ruimte heeft gevonden. „Maar verenigingen die wel eens een grote uitvoering hebben, kun nen in de problemen komen", stelt hij. „Mozart bestaat 125 jaar en dat willen we op 19 oktober vieren met een jubileumuitvoe ring. We hebben echter nog geen idee waar dat nu zou kunnen. Het kan toch niet zo zijn dat wij als Yersekse vereniging naar Kruinin gen moeten?" De gemeente heeft Moerzicht vol gens Jumelet als mogelijk alterna tief genoemd. „Maar de kantine van een bejaardenhuis lijkt mij toch niet de juiste locatie voor zo'n concert", stelt hij. De dubbe le gymzaal zou volgens het raads lid mogelijk wel een uitwijkloca- tie kunnen zijn. „Maar dan moe ten we wel de garantie hebben dat daar een cateringbedrijf aan wezig mag zijn. Wij willen tij dens zo'n uitvoering wel een bak je koffie kunnen schenken." Volgens Jumelet kunnen meer ver enigingen die wel eens een uitvoe ring hebben in de problemen ko men. Hij noemt de Koenckelpot- fanfare en de toneelvereniging. Jumelet heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de sluiting van De Zaete. Hij wil we ten of de ontwikkelaar inmiddels heeft ingestemd met de harde eis van de gemeenteraad dat hij een dorpshuis zal terugbouwen. CU-gemeenteraadslid Jaap Hage stuitte tot zijn grote verbazing op het bericht in Cobouw, een dag blad voor de bouwsector. Onder het kopje'bouwberichten' wor- den de uitbreidingsplannen van De Pluimpot kort omschreven met vervolgens de mededeling dat het project is uitgesteld. Volgens Hage zou uitstel vervelen de gevolgen kunnen hebben voor de gemeente. Op het uitbreidings gedeelte van'het park komt name lijk een nieuw zwembad dat ook voor de lokale bevolking is be doeld. Het vervangt het bestaan de openluchtzwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. „Maar de ge meente heeft de inwoners wel be loofd het bestaande bad open te houden zolang het nieuwe er nog niet is", benadrukt Hage. Probleem is dat het huidige zwembad sterk is verouderd en niet meer aan de eisen voldoet. Als het na 2017 open moet wor den gehouden, omdat er op De Pluimpot nog geen nieuw bad is, ontkomt de gemeente vrijwel ze ker niet aan een dure renovatie. Hage heeft schriftelijke vragen aan het college gesteld. Hij wil we ten hoe B en W aankijken tegen het uitstel van de uitbreiding van het vakantiepark. Volgens Jeroen Knols van De Pluimpot is er echter niets aan de hand. Hij zegt niet te weten waar het bericht in Cobouw vandaan komt. Hij heeft het ook niet ge zien. „Het komt in elk geval niet bij mij vandaan en aangezien het mijn project is, zou ik het toch moeten weten." Knols stelt dat 2015 nog steeds het beoogde jaar is om met de uitbrei ding van het park te beginnen. Ze kerheid over wanneer het nieuwe zwembad er komt, kan hij nog niet geven. Dat hangt af van de snelheid waarmee de ruim 200 huisjes op het uitbreidingsgedeel te worden verkocht. Het zwem bad komt er pas als een aanzien lijk deel van de vakantiewonin gen aan de man is gebracht. In het verleden waren er signalen dat bouwconcern Volker Wessels zich terug wilde trekken uit het project. Dat leidde tot vragen in de gemeenteraad. Volgens Knols is het bedrijf echter nog steeds de beoogde partner om de uitbrei ding mee te realiseren. PostNL wil af van postbodes in vaste dienst en stapt over op post bezorgers in deeltijd. BPost heeft een andere keuze gemaakt. „We hebben met de vakbonden afge sproken de postbodes te houden", verklaart BPost-woordvoerder Fred Lens. Omdat BPost met een personeelstekort zat, is besloten Nederlandse postbodes 'over te nemen'. Lens: „Zeeuws-Vlamin gen kennen de streek en de taal." Of er nog veel meer Nederlandse postbodes nodig zijn, is de vraag. ZATERDAG 20 JULI 2013 door Rob Paardekam >4 V j 0M- i J I Waterspelletjes bij Kinderkamp Borsele. foto Kees Martens door Rob Paardekam YERSEKE - Als dorpshuis De Zaete op 1 augustus sluit, zit Yerseke zon der locatie waar grotere uitvoerin gen kunnen worden gegeven. En dat net nu muziekvereniging Mo zart na de zomer een jubileumcon cert op de planning heeft staan. SINT-MAARTENSDIJK - Het is nog al tijd de bedoeling dat de uitbreiding van vakantiepark De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk in 2015 begint. Dat zegt eigenaar Jeroen Knols in reactie op een bericht in dagblad Cobouw. Daarin wordt gerept over uitstel. De ChristenUnie in Tholen wil helderheid. SINT-NIKLAAS - Tot nu toe hebben drie boventallig verklaarde Zeeuws- Vlaamse postcodes hun beroep weer kunnen oppakken in het Bel gische Waasland, dat grenst aan Hulst. Een vierde treedt op 1 augus tus in dienst bij het Belgische post bedrijf BPost en gaat aan de slag in Zelzate. WEMELDINCE - Vroeger bouwden ze kranen voor de binnenvaart, maar nu richten ze zicht bij Lagendijk Constructie in Wemeldinge op de offshore. De nieuwste en de grootste kraan ooit, vertrekt binnenkort naar Amerika, daar gaat hij dienst doen op een bevoorradingsschip. De offshore is een sector waar nog groei inzit, vertelt Michel Schouwenaar. „De bagger, de windmolens op zee, dat gaat gewoon door. Dat zie je ook in Vlissingen-OosL Wij hebben nu 25 mensen in dienst en we willen eigenlijk vijf mensen bij aannemen." De kraan werd gisteren getest met ballast boven zijn auto. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 93