I rr: 26 ZEELAND DAGBOEK Maanden van voorbereidingen gaan er aan vooraf, maar dan passeren naar verwachting ook twintigduizend bezoekers de ingang van Jumpin' De Weel in Nisse. Kees Willeboer is blij met de inzet van de vele vrijwilligers. I Zaterdag 13 juli Om zes uur uit bed, ik wil op tijd op het terrein aanwezig zijn waar Jumpin' de Weel gaat verrijzen. Om zeven uur arriveren de tentenbouwers die de grote feesttent van 1000 vierkante meter gaan opzetten. Hoofd facilitaire zaken Cees Janssen is er als eerste. Het weer is pri ma en we hebben er zin in! Vorige week hebben we al de grote bo gen en vlaggenmasten die het terrein omsluiten geplaatst. Gisteravond een complete loods met materiaal leeggere- den en naar het terrein gebracht. Als de feesttent overeind staat moet die wor den ingericht. Een vip-gedeelte, keu kens, bar, podium. Voor de aankleding gebruiken we onder meer 400 pallets, 50 m2 hekwerk, honderden meters stof, 400 m2 vloerbedekking en ga zo maar door. 10.00 uur; tijd voor koffie, inmiddels is er 25 man aan het werk. Ook de bou wers van de staltenten zijn begonnen. Even overleg gehad met de baas van de ze jongens. Er moeten bijna vijfhonderd stallen komen, dat wordt passen en me ten. Er komen zes enorme staltenten, bij elkaar meer dan een halve kilometer! Om een uur 's middags staat de feest tent overeind en is de inrichting in vol le gang. We hebben verreikers, shovels, een heftruck et cetera in gebruik van di verse sponsors. Alles gaat voorspoedig. Om vijf uur is de bar opgebouwd en dan is het tijd voor een koud biertje! De terreineigenaar en voorzitter van de Weelruiters, Piet Huige, schuift aan. Hij heeft net het hele terrein gemaaid. Maar liefst zes hectare wedstrijdterrein en een kleine drie hectare parkeerterrein. Dat ligt er dus weer netjes bij. Allerlei zaken worden nog even doorgenomen voor de volgende dag. Om zes uur slui ten we de tent, morgen weer een dag! Op weg naar huis besluit ik een frietje te halen en terwijl ik op mijn bestelling wacht zie ik dat er nog geen poster van Jumpin'de Weel hangt. Ik heb er nog een paar in de auto, dus ik hang er snel een op. Zegt een klant daar tegen me: „die hoefje voor mij niet op te hangen." Ik vraag waarom niet en hij zegt: „Ik ga er sowieso wel naar toe." Kijk, dat vind ik dan weer leuk. Zondag Om acht uur eruit. We hebben afgespro ken om tien uur verder te gaan met de opbouw, maar voor die tijd ga ik nog even langs bij mijn pensionstal, kuil(hooi) binnen leggen. Als ik op het Jumpin terrein aankom om even over tienen is er al vijf man aan het werk. Rollen vloerbedekking worden naar bin nen gesjouwd. Even later arriveren di verse dames die aan de slag gaan met de bekleding van afscheidingen et cetera. Boven in de tent wordt de feestverlich ting aangebracht. De jongens die de complete bekabeling en installatie voor hun rekening nemen zijn al voor de tweede dag bezig om alles in orde te ma ken. Even overleg met Rens Wonder- gem, hoofd elektro, en we lopen langs het grote schakelbord. Ik krijg instructie over wat, waarvoor is. Wel handig als je 's avonds laat moet afsluiten, 's Middags arriveert er nog een legertje jongelui. Die gaan buiten terrasvloerdelen leg- S- 2. Jw. gen. Rond de ring worden intussen vlag genmasten geplaatst. Even wat doorspre ken met Rens Hoebeke, die altijd alle re clameborden, vlaggen etc. voor z'n reke ning neemt. Door Marleen die het wedstrijdsecreta riaat regelt wordt ik bijgepraat over de laatste wijzigingen. Met passen en me ten wordt het wedstrijdschema defini tief vastgesteld. Daarna nog samen met wat vrijwilligers grote spandoeken ge plaatst langs de weg. Om zeven uur hou den we het voor gezien. Snel onder de douche; dat frist op, want het was heet vandaag. Ik heb een paar keer m'n doch ters aan de lijn gehad, ze zitten op een terras in Goes, dus daar ook heen ge gaan en wat gegeten, heerlijk! Om een uur lig ik in bed. Maandag Zes uur. De wekker gaat, er moet ook nog 'gewoon' gewerkt worden. Ik heb een bedrijf in glas, kunststof en alu ko zijnen in Middelharnis. Het is nog geen bouwvak, dus gewoon naar de zaak! De hele dag door heb ik contact met Cees. Vandaag komen de toiletunits en de units voor secretariaat, infobalie, EHBO en de stalmeesters. Verder wordt er een perscontainer geplaatst. Het meubilair voor het terras wordt ge bracht. Zelf kom ik pas om acht uur 's avonds op het terrein en krijg ik uitleg over alle activiteiten van die dag. Samen met Nadine, hoofd catering, nog even de Vip bekeken, het ziet er schitterend uit! Anderhalve week de blik -^^^"tsA^uiningC" "a'5ioehtt" bUr8e"" «,g.nWdrii. beroep-e»8 oaarden. hobby's"- jJgïJÏÏt. organiseren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88