m 'Bonnetjesgate' is nog lang niet opgelost Waterschap heeft zorgen over Crevelingendijk bij Ouddorp SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Organisatoren evenementen krijgen steeds meer op hun bordje. Het gevolg van terugtredende overheid. Alle evenementen hebben er mee te maken. Voordat een vergun ning kan worden verstrekt, moet aan tal van voorschriften worden voldaan. „Ik ben zo'n 15.000 euro kwijt om aan alle eisen te vol doen en dan heb ik nog geen en kele festiviteit op de haven", zegt Ketting. Omdat de Visserijdagen veel publiek trekken moet er bij voorbeeld een ambulance staan en lopen er professionele beveili gers rond. Ketting tijdens de start van de Visserijdagen: „we hebben te maken met wettelijke regelin gen en die gaan je niet in de kou- de kleren zitten." Andere organisatoren van evene menten zijn wat minder expliciet, al delen ze zeker het gevoel dat er wel heel veel op het bordje van de vrijwilligers wordt gelegd. „Er zit ten wel dingen bij waarvan je denkt: wij zijn Concert at Sea niet", zegt Ben Meddeler van de Burghse Dag. „De eisen liggen steeds scherper." Hoewel zijn or ganisatie dankzij de vele vrijwilli gers nu geen problemen kent, zou hij het fijn vinden als de gemeen- te wat toegeeflijker zou zijn. Hij betoogt dat de grote evenemen ten ook heel goed zijn voor de pro motie van Schouwen-Duiveland. Dat zegt ook Joop van der Werve van de Brouwse Dag. „De gemeen te vindt het leuk als je iets organi seert, maar de kosten worden wel steeds hoger." Het is vooral de stapeling van za ken waar de organisatoren tegen aan lopen. De gemeente trekt zich steeds meer terug op de kern taken. Waar vroeger een mede werker van de gemeente nog wel een karretje dranghekken kwam brengen, moet de organisatie daar nu voor betalen. Elk evenement krijgt een beperkt aantal gratis uren gemeentepersoneel. Worden er meer uren gedraaid, dan moet daarvoor betaald worden. De Brouwse dag krijgt bijvoorbeeld zestien uur. Dat gaat al snel op aan het brengen van dranghek ken. Dus moet voor de veegwa- gen na afloop worden betaald. Daarnaast worden veiligheidsre gels telkens aangescherpt, zeker als er in het land iets gebeurt, zo als de brand in Volendam of de vechtpartij in Hoek van Holland. „Na de brand bij De Hemel kre gen wij bericht dat we alle zeilen van het podium moesten vervan gen", zegt Van der Werve. En tot slot speelt ook de economische crisis sommige organisatoren par ten. De sponsoring is niet altijd meer vanzelfsprekend. Burgermeester Gerard Rabelink snapt niets van de opmerkingen. „Het is niet extreem wat wij doen. Maar de tendens is wel dat er steeds meer bevoegdheden bij organisatoren zelf wordt neerge legd." Hij wijst er op dat organisa toren betrokken waren bij het op stellen van het evenementenbe- leid en dat ze hun zorg konden neerleggen. Hij gaat maandag kij ken naar de opmerkingen. Huttendorp en spel in vakantiebijbelschool In de Christelijke Gereformeer de kerk in Kerkwerve wordt ko mende week de vakantiebijbel school gehouden. Die begint maandag met een Bijbelvertel ling en de bouw van het hut tendorp. Verder die week: een fietspuzzeltocht, sportmiddag, zingen en knutselen. De activi teiten in en rond de kerk begin nen dagelijks om 9.30 uur. Vrij dag is de slotavond. Landbouwers gaan weer in het zadel Agrarisch Schouwen-Duive land en kampeerorganisatie Ve- kabo houden maandagavond een fietstocht. De rit is tien ki lometer lang en voert door het mooie landschap rond Goedere ede. Deelnemers verzamelen zich om 18.30 uur op de ronde parkeerplaats aan de Rampweg bij de Brouwersdam. Dan gaat het per auto naar de startplaats in Stellendam. Fietsendievegge uit Noordhoek opgepakt Aan de Stoofweg in Renesse heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag een 26-ja- rige vrouw uit Noordhoek gear resteerd. Zij wordt verdacht van fietsendiefstal. Sinds vori ge week zocht de politie twee mensen die in Domburg een fiets stalen. De andere verdach te, een 56-jarige man uit Oudenbosch, werd donderdag aangehouden in Roosendaal. Motorrijder rijdt 80 kilometer te hard Een motorrijder is donderdag avond op de Tonisseweg bij Oude-Tinge door de politie op de bon geslingerd vanwege het overschrijden van de maxi mumsnelheid. De man reed 143 kilometer per uur waar 60 kilometer is toege staan. Een overschrijding van ruim 80 kilometer. Het rijbe wijs van de man is ter plaatse ingevorderd. Eigenlijk zou de accountant aan staande maandagavond met de uitkomsten naar buiten treden. Al thans, daar ging de onderzoeks commissie van uit. Maar daar dacht de accountant anders over, zegt raadsnestor Tobias Meijers namens de onderzoekscommis sie. „Er zijn nog wat misverstan den over wat precies van hem ver wacht wordt." Volgens Meijers weet de commis sie precies wat ze wil en kan ze dat ook goed duidelijk maken. „Gewoon, een quickscan welke declaratie volgens de regels is en welke twijfels oproept. En dan niet alle bonnetjes, maar een se lectie, omdat het anders geen doen is. De uitkomst moet uitwij zen of er iets aan de hand is en dus of verder onderzoek nodig is. Dat is een quickscan." De accountant die de bonnetjes controleert, is Deloitte. Het is het vaste accountantskantoor van de gemeente Vlissingen, dat elk jaar de jaarrekening opstelt. Dat De loitte zich nu buigt over onderde len van haar eigen werk, hoeft vol gens Meijers niets uit te maken. Toch overweegt de onderzoeks commissie om een andere accoun tant in de arm te nemen. Volgens Meijers is vertraging van het onderzoek 'jammer, maar niet rampzalig'. „Voor het onderzoek op zich maakt het niet uit. Die bonnetjes veranderen niet, al zou den we ze pas over een jaar onder zoeken. Toch moet er zo snel mo gelijk een oplossing zijn. Deze si tuatie is voor niemand prettig. Waterschap Hollandse Delta heeft op verschillende dijken in Zuid-Holland veiligheidstoetsen laten uitvoeren. Daarbij is vast ko men staan dat vijf dijken een 'hoog risico' hebben van 'zettings vloeiing', zoals het waterschap het uitspoelen varf zand noemt. Het gaat om dijkdelen langs de Oude Maas bij Hoogvliet en Spij- kenisse, langs het Spui, langs het Haringvliet bij Middelharnis en op de Grevelingen bij Ouddorp. Het waterschap heeft onderzoeks bureau Deltares gevraagd de vei ligheidstoetsen te controlen. Het waterschap zelfheeft het toezicht op de verdachte dijken geïntensi veerd. De problemen worden vrijwel ze ker aangepakt met het storten van stenen. Wanneer dat bij Ouddorp gebeurt, kan waterschapswoord voerder Meindert Kappe niet pre cies zeggen. „We proberen in het najaar nog wat te doen. Anders wordt het volgend jaar. Het dijk herstel aan de Oude Maas krijgt voorrang omdat daar sprake is van stroming." In september wordt steen gestort in het Spui. Zettingsvloeiing wordt veroor zaakt door trillingen, bijvoorbeld door heien en door snel dalend water. „Bij Ouddorp zou dat door de aanhoudende oostenwind ge beurd kunnen zijn." Er zijn plan nen om het getij terug te brengen op de Grevelingen. Kappe: „Getij kan inderdaad invloed hebben. Maar een besluit daarrover ver wachten we pas over enkele jaren. Bovendien zijn we daar zelf nauw bij betrokken." De afgelopen dagen heeft het wa terschap geregeld dat stortsteen en ander materiaal op afroep be schikbaar zijn, mocht het ergens tot dijkval komen. Hollandse Del ta heeft ervaring met het bestrij den van zettingsvloeiing. In 2009 werd de dijk langs de Dordtsche Kil aangepakt. ZATERDAG 20 JULI 2013 steeds scherper door Melita Lanting zierikzee - Of het nu gaat over het beveiligen van een evenement, het aanvragen van vergunningen of het rondbreien van de financiering: or ganisatoren van evenementen krij gen tegenwoordig heel veel op hun bordje. „Als dit zo doorgaat zou het kunnen dat op termijn evene menten moeten stoppen", denkt Theo Ketting, voorzitter van de stichting festiviteiten Bruinisse (or ganisatie Visserijdagen). Professionele beveiligers zien er op toe dat auto's of fietsers niet zomaar het feestterrein oprijden. Verkeersregeling is een van de voorwaarden, foto Ronald den Dekker KERKWERVE ELLEMEET RENESSE OUDE-TONGE door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het onderzoek naar de declaraties van het college van Vlissingen ligt stil. De accountant en de onderzoekscommissie blij ken andere ideeën te hebben over wat boven tafel moet komen. door Ton van den Nouweland OUDDORP - Voor bijna twee kilome ter Grevelingendijk, bij De Val on der Ouddorp, is mogelijk gevaar voor afschuiven, ofwel dijkval. Waarschijnlijk is onder water het zand tussen de kleilagen wegge spoeld. De dijk langs het Grevelingenmeer bij Ouddorp. Ter hoogte van De Val is over twee kilometer zand uitgespoeld, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87