Projectteam aan de slag met wijk Poortambacht Pontjes weer present op de Deltawateren mi Mj$tiup fga Actie voor behoud van Thools kinderkamp A lïlllfp k 24 SCH0UWEN-DU4VELAND EVENEMENTEN Plaquette van windorgel in Vlissingen weg Hockeyer Fioris Evers geeft clinic op Port Creve BV's Zuidhoek Zierikzee maken bescheiden winst Poortambacht I, het oudste gedeel te van de wijk, dateert uit de ja ren zeventig van de vorige eeuw. Inmiddels heeft de wijk met de realisering van Poortambacht XI zijn volle omvang bereikt. Binnen de buurt klinkt al jaren de roep om onder meer buurtvoorzienin gen. Tijdens de zogeheten Dag van de Dialoog in november vorig jaar is besloten tot het op poten zetten van een buurtnetwerk dat ideeën moet gaan ontwikkelen om de vei ligheid en het sociale leven in het stadsdeel op te krikken. Op het verlanglijstje onder meer uitbrei ding van straatverlichting, door trekken van de buslijn en het creë ren van ontmoetingsplekken voor opgroeiende jeugd én ouderen. Woningcorporatie Zeeuwland produceerde eerder een Master- plan en ook een aantal leerlingen van Pontes Pieter Zeeman heeft zich op mogelijkheden voor verbe tering van de wijk geworpen. De gemeente zet onder meer in op vervanging van de riolering, aan leg van een regenwaterriool en een hoofddrainagestelsel. Ook de bestrating wordt vernieuwd. Verder wil de gemeente proberen Poortambacht tot een aantrekkelij ker leefomgeving te maken. „Het versterken van de sociale samen hang is een belangrijk aandachts punt. Zowel de daadwerkelijke herinrichting als het proces dat hierbij gevolgd wordt kan deze so ciale samenhang vergroten", al dus B en W. Zij hopen door het versterken van genoemde sociale samenhang de krimp van de bevolking op het ei land tegen te kunnen gaan. „Dat is een belangrijk aandachtspunt bij alle ontwikkelingen in de ge meente. Samenwerking is het sleutelwoord." Het is de bedoeling dat de 'buurt- participatie' in augustus en sep tember dit jaar vorm krijgt. Okto ber en november worden dan ge bruikt om het papierwerk rond te krijgen, waarna het herinrich tingsplan in december aanbesteed wordt en in januari gegund. De herinrichting gaat naar verwach ting enkele jaren in beslag ne men. Ingenieursbureau Oranje woud wordt a raison van bijna 84 mille ingehuurd voor begeleiding. Tussen Sint Annaland en Zierik zee vaart sinds half juni elke dins dag een pontje. In juli en augus tus vaart op dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zondag een pontje tussen Port Zélande en Brouwershaven en op maan dag tot en met donderdag wordt een veerdienst onderhouden tus sen Burghsluis, Colijnsplaat en Zierikzee. Op dinsdag tot en met zondag vaart een pontje tussen Bruinisse en Anna Jacobapolder. Op het Haringvliet vaart klipper aak Linquenda II in augustus en september dinsdag, woensdag, donderdag en zondag tussen Hel- levoetsluis en Middelharnis. Op woensdag en zondag wordt ook Tiengemeten aangedaan. De vaar- tijd van Middelharnis naar Tienge meten is ongeveer een uur, van Hellevoetsluis naar Tiengemeten ongeveer anderhalf uur. Van 24 juli tot en met 1 september onder houdt passagiersschip ms. Heicon- dias op woensdag, zaterdag en zondag een veerverbinding tus sen Stad aan 't Haringvliet en Tiengemeten. VA fel iUSr-V--- I l ij (K i $r 'ijs. VLISSINCEN - De bronzen plaquet te van het 'Wereld Windorgel' aan het einde van de Nolledijk in Vlissingen is sinds vorige week vermist. Op de plaquette, aan de voet van de rechtopstaande bamboebui zen, stond de naam van het kun stenaarscollectief Mass 8c Indivi dual Moving dat het kunstwerk in 1983 liet plaatsen, of eigenlijk herplaatsen nadat vandalen acht van de twintig buizen hadden omgezaagd. De gemeente Vlissingen doet aan gifte van de vermissing van de pla quette en zegt zich te beraden over het vervangen ervan. BROUWERSHAVEN - Bungalowpark Landal Port Greve in Brouwersha ven staat deze zomer in het teken van Right To Play, de organisatie die zich inzet voor het recht van ieder kind om te sporten en te spelen. Topsporters en medewerkers van het park proberen met sportactivi teiten zo veel mogelijk geld op te halen voor dit doel. Donderdag 1 augustus van 10.30 tot 11.30 uur verzorgt hockey international en Right To Play-ambassadeur Fioris Evers een clinic in Brouwersha ven. Hij vertelt over zijn ervarin gen en gaat met fans op de foto. Aanmelden op 0111-691855. THOLEN - Drie vrijwilligers die be trokken zijn bij het Kinderkamp Tholen zijn in actie gekomen om het jaarlijkse uitje te behouden. Door de voorgestelde bezuinigin gen van het college dreigt het kamp in zijn huidige vorm te ver dwijnen. Het kamp bestaat sinds 2001. Elke zomer wordt een groep kinderen een week lang meegeno men naar een plek in Nederland om daar met elkaar op trekken en activiteiten te doen. De laatste ja ren ging de trip naar Oostvoorne. Het kamp is met name bedoeld voor kinderen die het om verschil lende redenen niet zo gemakke lijk hebben. „Bijvoorbeeld kinde ren die worden gepest", zegt vrij williger Hermen Geluk. „Je ziet ze opleven tijdens de week. Heel vaak ontstaan er nieuwe vriend schappen. Dat is zo waardevol." Burgemeester en wethouders wil len de jaarlijkse subsidie verlagen van 11.000 naar 6000 euro. „Van dat geld moeten we dan in Tho len activiteiten voor deze kinde ren organiseren", zegt Geluk. „Maar dan krijg je als begeleider nooit zo'n goede band met die kinderen als nu en de kinderen onderling ook niet. Dat zou heel erg jammer zijn." zierikzee - Zuidhoek Reïntegratie bv en Zuidhoek Flex bv draaien met een kleine winst. Dat blijkt uit de jaarrekening 2012 van De Zuidhoek, die B en W van Schouwen-Duiveland begin deze maand hebben vastgesteld. Zuid hoek Flex, waarbij enkele voor mannen in dienst zijn, maakte 37.000 euro winst. Het reïntegra- tiebedrijf boekte een winst van ruim 25.000 euro. Omdat de be drijven op een concurrerende markt opereren, worden deze cij fers doorgaans niet bekendge maakt. B en W doen dat nu wel, mogelijk omdat de gemeente voor 100 procent aandeelhouder is. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een projectteam van specialisten van ingenieursbureau Oranjewoud, gemeente Schou- wen-Duiveland en woningcorpora tie Zeeuwland gaat samen met de bewoners van Poortambacht wer ken aan een herinrichtingsplan voor deze Zierikzee wijk. Volgend jaar moet de herinrichting begin nen. ZIERIKZEE/MIODELHARNIS - Binnen kort zijn er er weer op het Haring vliet; de Deltapontjes. In Zéeland is een deel van de pontjes vorige maand al van stal gehaald. De eisen liggen OW*'*4 - 95B - -yy "WiT t - -4 v>' door Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86