PZC MEDIA 21 KIJKTIP Dorstige dieren in Animals united Wie doet 'het' met wie? Je kunt beter vragen wie doet 'het' niet met wie? Je moet over een behoorlijke portie doorzettings vermogen beschik ken om alle - inmiddels hoogst ongeloof waardige - romantische verwikkelingen in The bold the beautiful nog te snappen. Wat wil je ook, de dagelijkse soap loopt in de VS al sinds 1587. Dat vergt niet alleen de nodige flexibiliteit van de schrijvers, maar zeker ook van de personages. Voor Bill Spencer Jr. (Don Diamont) en Brooke Logan (Katherine Kelly Lang) lig gen er natuurlijk ook heel wat stomende scènes in het verschiet. Zeker met het ver trek van Ronn Moss, de trouwe vertolker van Ridge Forrester, met wie Brooke al heel vaak in het huwelijksbootje stapte. In de VS is Moss al uit de serie, in Neder land wordt zijn exit in 2014 verwacht. Ook oudgediende Stephanie Forrester (Susan Flannery) heeft in de VS haar laatste stap jes op de set gezet. De harde kern van The bold is daarmee in een klap gehalveerd. Ka therine Kelly Lang houdt het - samen met Van mij mag ze meer ruggengraat krijgen. Ik heb echt medelijden met Brooke John McCook (Eric Forrester) - nog steeds vol. Maar na al die jaren worstelt ze wel met haar huilerige karakter, geeft de actri ce grif toe. „Alles is altijd de schuld van Brooke. Ik heb echt medelijden met haar. Van mij mag ze wel wat meer ruggengraat krijgen." Maar ach, zegt ze berustend: „Ik praat er wel eens over met Bradley Bell (de hoofdschrijver van de serie, red.), maar uit eindelijk laat ik die keuzes toch maar aan hem over". Met het vertrek van haar vrienden Moss en Flannery had Lang weinig moeite. „Hun af scheid gaf de show een nieuwe richting, nieuwe energie. In het begin voelde het wat leeg. We hebben tenslotte 26 jaar sa mengewerkt, maar het wende snel." Zelf heeft ze bijna 2800 afleveringen op de tel ler, maar dat is voor de actrice geen reden eens verder te gaan kijken. „Nee hoor, ik heb geen vertrekplannen, ik vind het nog steeds leuk." De actrice werd dit jaar voor het eerst in al die 26 jaar genomineerd voor een Emmy Award, nota bene voor de aflevering met de dramatische exit van Stephanie Forres ter. Eindelijk erkenning? Nee, ze was er eer der ambivalent over, geeft ze toe. „Bloed nerveus werd ik. Ik dacht, ja, dan moet ik hem winnen ook! Als ik niet win, wordt het pas echt gênant." Goed, ze won dus niet. Lang haalt haar schouders op, achteraf gezien was die nominatie ook al 'leuk'. Haar tegenspeler Don Diamont, die in 2009 als botte miljardair Bill Spencer de soap in wandelde, is feller als het onder werp ter sprake komt. „Zij zegt het niet, dus ik zeg het voor haar: ze had 26 jaar gele den al een nominatie moeten hebben. En daarna nog 25 keer. Ze heeft het meer dan verdiend." Diamont zelf is met zijn 441 afleveringen een groentje in de soap. Maar als soapy is hij gewaagd aan Lang. Hij speelde maar liefst 24 jaar de rol van Brad Carlton - een THE BOLD AND THE BEAUTIFUL arme poolboy die stinkend rijk wordt - in die andere oer-soap The young and the rest less. In 2009 werd hij daar ontslagen en kon meteen aan de slag bij The bold. Bradley Bell creëerde een karakter dat de aalgladde acteur - die er op zijn website prat op gaat dat hij in 2009 tot meest sexy soap-hunk al ler tijden werd verkozen - op het lijf ge schreven is. Aan zelfvertrouwen ontbreekt het dit heerschap bepaald niet. Het plekje van Ridge ingenomen? „Welnee. Ik zag geen enkele competitie met het karakter Ridge", zegt hij stoer. Om daar veelzeg gend aan toe te voegen: „Veer mensen vin den wel dat Bill de rol van alfamannetje heeft overgenomen". Eens een soapy altijd een soapy, daar lijkt Diamont volledig in te berusten. „Ik wou dat ik dit karakter al twintig jaar speelde en dat ik er nu nog twintig jaar aan vast kon plakken." Nog twintig jaar doorbikkelen dus, want de werkweek van een B&B-acteur liegt er niet om. „Van dinsdag tot en met vrijdag nemen we twee shows per dag op", zegt Lang. Dat betekent elke week lappen tekst leren. „Mijn hersenen zijn er nu aan ge wend, het duurt niet meer zo lang als vroe ger. Ik slaap er meestal een nachtje op en de volgende ochtend zit het opeens in mijn hoofd." ZATERDAG 20.00 The bold the beautiful-sterren Katherine Kelly Lang en Don Diamont blijven soapies tot hun laatste snik. Opstappen? Geen denken aan. UUR Eens een soapy altijd een soapy door Rivka Croenier foto's Bell Productions Katherine Kelly Lang Katherine Kelly Lang kruipt al bijna 2800 afle veringen in de huid van Brooke Logan. Don Diamont: na 24 jaar in The Young and the restless, nu in The Bold and the beautiful. In Nederland wordt The bold and the beautiful sinds 1990 uitgezonden. RTL 4 startte twee jaar na de première in de VS met het eerste seizoen. De soap trok toen bijna een miljoen kijkers. In 2006 kocht SBS de rechten. De kijkcijfers waren tegen die tijd al bijna gehalveerd. Sinds eind 2011 zendt RTL nieuwe afleveringen uit op RTL 8, met een herhaling in de ochtend op RTL 4. De glanzende kijkcijfers zijn een echo uit het verleden, want met 160.000 kijkers heeft de soap tegenwoordig al een goede dag. reageren? media@depersdienst.nl ZATERDAG 20 JULI 2013 Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77