ES kb I I II tr il UJ I Prik Telefoon en internet in Nederland vaker afgetapt Blinde vrouw valt op baby door aanrijding met auto 4 BINNENLAND ■ra 1 JM Koeien houden niet van hitte. Ze zweten niet, moeten hun temperatuur zelf op peil houden en geven minder melk. eaz ]/lüp<£ 65.- A1 TOMMY WIERINCA In de Volkskrant was de- ze'week een interview met Gert-Ian Segers te le zen, Tweede Kamerlid voor de Christenunie. Het gesprek ging over het al dan niet verplicht vaccineren. Daar is Segers tegen, de stelling- names zijn bekend, tot zover niks bijzonders. Het is mis schien goed om hier een be paald onderdeel van zijn verde diging uit te lichten. Segers wijst op de omgang met reli gieuze minderheden in dit land. 'En dan vooral de klein ste, zoals de joodse gemeen schap. De joodse omroep, die dreigde met één pennenstreek te worden doorgehaald. De ri tuele slacht ligt onder vuur en De Christenunie lijkt wel een joodse partij een verbod op jongensbesnijde nis dreigt.' Nog maar net in gesprek over vaccinaties en Segers zet al met een zijn joker in: de joden. On ze gedachten worden afgeleid, het ging over die malle christe nen die hun kinderen in ge vaar brengen door ze niet te vaccineren en nu zijn we via een handigheidje naar de jo den geleid: hij plaatst ze als een scherm voor het probleem waar het over ging. Dat doet hij omdat veel mensen terug deinzen voor kritiek op joden terwijl ze wel naar hartenlust op christenen kankeren. Als je protestantse christenen op één argumentatieve lijn stelt met religieuze joden, dan zijn ze als het ware buutvrij. Deze rede neertrant komt je vaker tegen in Segers' kringen. Ook de volgende alinea ver dient onze aandacht. 'De Chris tenunie is een partij voor de vrijheid. Dat zit heel diep in ons dna. De joden hebben hier 450 jaar vrijheid gekend, op vijfjaar Duitse bezetting na. De Nederlandse overheid moet heel huiverig zijn om in die vrijheid te willen treden.' De Christenunie staat pal voor de religieuze vrijheden van jo den, sterker, als je vlug leest dan lijkt het wel een beetje een joodse partij. De vervol ging van de joden raakt zo on merkbaar vervlochten met de verplichte vaccinatie. De religieuze vrijheden van moslims komen in Segers' ver dediging zelfs niet in een bij zin voor. De promotionele waarde van moslims is gering, en ook al zijn bij hen ruwweg dezelfde vrijheden in het ge ding als bij gelovige joden, het zou zijn betoog verzwakken. Moslims hebben geen vervol gingsgeschiedenis zoals de jo den en zijn, laten we zeggen, niet erg 'sexy" op het moment, je kon er wel eens dezelfde be zwaren tegen hebben als tegen enggelovige christenen. Overigens ben ik ook van me ning dat verplichte vaccinatie uit den boze is, een opvatting die uitstekend te verdedigen valt zonder daarvoor religieuze joden te hoeven inzetten. ONDERWEG NAAR HET ZUIDEN? EP 6 DE BILT - Juli is tot nu toe extreem droog en volgens de weerkundi gen blijft dat nog even zo. Tot ern stige problemen leidt het (nog) niet, al heeft het warme en droge weer wel gevolgen voor de melk veesector. Gemiddeld is over het hele land slechts 7 millimeter regen geval len. Daarmee sfaat deze periode in schril contrast met de julimaan den van de afgelopen jaren, die koel en nat waren. Van de afgelo pen tien jaar was juli in 2006 het droogst (32 mm). Sinds het begin van de registratie van neerslagge- gevens (in 1906) was juli 1921 het droogst, met 18 mm neerslag. De melkveesector ondervindt de meeste last van het droge en war me weer. Koeien hebben een he kel aan deze omstandigheden, zegt melkveehouders voorzitter Kees Romijn van LTO-Nederland. „Ze hebben er moeite mee de stal te verlaten. Het maximum dat on ze koeien wel zo'n beetje kunnen hebben is 22 graden. Echt, ze voe len zich lekkerder bij min 5", zegt Romijn. Het probleem van runderen is dat ze niet zweten en dus hun warm te niet goed kwijt kunnen. De die ren zijn daardoor veel energie kwijt met het regelen van hun li chaamstemperatuur. Koeien ge ven in dit soort periodes ook min der melk. Romein: „Dat proberen we op te vangen door wat extra krachtvoer te geven en door de koeien 's morgens vroeger de wei in te sturen. Er zijn zelfs collega's die hun koeien 's nachts ook bui ten laten." Bijkomend probleem voor de melkveehouders is dat op veel weilanden hun tweede of derde snee gras ligt te drogen. Zodra dat is ingekuild, groeit het gras in de ze droge omstandigheden slechts moeizaam. „Als het te lang duurt, hebben we minder opbrengst van de weilan den", aldus Romein. Akkerbouwers maken zich nog geen grote zorgen, ondanks het Als het te lang duurt, dan hebben we minder opbrengst van de weilanden feit dat een aantal waterschappen boeren al heeft verboden opper vlaktewater te gebruiken voor de beregening. Volgens Adrie Bossers, bestuurs lid van ZLTO (Zuidelijke Land en Tïiinbouworganisatie) kunnen bijna alle akkerbouwers hun ge wassen die het meest water nodig hebben, beregenen vanuit hun waterputten. Mogelijk zullen de komende da gen wel problemen ontstaan in Zeeland. „Daar is bijna geen zoet oppervlaktewater. De Zeeuwse boeren zullen moeten hopen dat deze droge periode snel voorbij is. Anders kunnen hun gewassen in derdaad grote schade oplopen", zegt Bossers. De drinkwatervoorziening is nog niet in gevaar. Evides, het water bedrijf dat levert aan een miljoen huishoudens en aan bedrijven in Zeeland, Zuid-Holland en West- Brabant, heeft voldoende reserves voor drie maanden. Die voorra den bevinden zich in grote spaar bekkens in de Biesbosch, die ge voed worden vanuit de Maas, ver klaart woordvoerster Talitha Zon dag. „Voor de continuïteit van de wa tervoorziening hoeven we bij on ze klanten niet op zuinigheid aan te dringen", vertelt Zondag. „Dar doen we wel uit milieu-overwe gingen. Ongeacht droogte vragen we mensen altijd bewust om te gaan met het water. Of het nu gaat om uitvoerige douchebeur ten of het langdurig sproeien van de tuin. Wie oog heeft voor de na tuur, die gaat zuinig om met wa ter." Het aantal telefoons dat door politie en justitie is afgeluis terd, steeg vorig jaar opnieuw. Een grote stijging was er bij het aftappen van het internet, schrijft minister Opstelten van Veiligheid en Justitie aan de Tweede Kamer. In 2012 werden 25.487 telefoons afgetapt, een stijging van 3 procent ten op zichte van 2011. Verder vroeg justitie 56.825 keer om histori sche gegevens, bijvoorbeeld de locatie aan het begin van een Zeven arrestaties om helen eindexamens De politie heeft deze week ze ven jongeren aangehouden om dat ze worden verdacht van het helen van gestolen eindexa mens. De verdachten komen niet van de Ibn Ghaldoun- school in Rotterdam, waar de examens werden gestolen, maar zijn leerlingen van ande re scholen. De verdachten zijn zes jongens van 17 tot en met 19 jaar en een meisje van 18 jaar. gesprek. Hier betreft de toename ruim 10 procent in vergelijking met 20X1. Volgens Opstelten stijgt het aantal internettaps door de op komst van de smartphone. Ging het in 2011 nog om 3.331 gevallen, vorig jaar waren er al 16.676 inter nettaps. Bits of Freedom, een orga nisatie die opkomt voor de digita le burgerrechten, vindt de gepu bliceerde cijfers onbruikbaar. „Er moet veel meer bekend worden gemaakt als je de autoriteiten wilt controleren." Opnamestop bij Spijkenisse MC Het Spijkenisse Medisch Cen trum neemt tijdelijk geen pa tiënten op met acute neurologi sche aandoeningen. Het zieken huis, voorheen het Ruwaard van Putten Ziekenhuis, is mo menteel niet toegerust om de ze groep patiënten optimaal te kunnen behandelen. Dat liet het ziekenhuis gisteren weten. Het besluit is genomen in over leg met de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Het Ru waard van Putten had al proble men op de afdeling cardiologie, waar veel patiënten overleden. a f - Een blinde vrouw uit Culem- borg is woensdagmorgen op haar baby in een kinderwagen gevallen, doordat ze op een ze brapad werd aangereden. De vrouw raakte volgens de politie gewond aan haar knie en enkele ribben, de baby liep wat blauwe plekken op. De vrouw had geluisterd of ze verkeer hoorde naderen, stak vervolgens haar blindengeleide- stok vooruit en stapte met de kinderwagen het zebrapad op. Na enkele passen hoorde ze een auto naderen die niet afremde. Ze trok de kinderwagen opzij, maar werd zelf wel geraakt en viel op de kinderwagen. De be stuurster reed door, zo hebben getuigen van het incident vol gens de politie bevestigd. £F AFVALLEN WAS NOG NOOIT ZO MAKKELUK! Tel: 088 777 2000 Website: eazyshape.nl Dé beste optie voor uw doorreis naar bijv. Italië. Kroatië of Oostenrijk (A8/A9)! Denk aan uw veiligheid en rust op tijd uit! Hotkbylnn Cxpress Holiday Inn Express Mtinchen Messe Geldig van 124)7-13 Vm 08-09 IJ 1 overnachting in een tweepeisoonskamer incl ontbijt Max. 2 kinderen tot 17 jaar verblijven gratis tinei, ontbijt) bij betalende vrvwassenen op de kamer Gratis V/i-Fi in de iobby. parkeren f 6 per nacht vanaf p.k.p.n Adres: Otto-Libenthal Ring 6, Feldkirchen'Munchen, D 86622 Telefoon: +49 89 944640 j Email: express/nunichmessc whgeu.rom Online boekbaar/meer informatie: 7vww.htexpre6s.COm Melkveehouders dupe droge maand door Paulus Smits en Wilco Voordouw Kees Romijn, LTO-Nederland II T DEN HAAG ROTTERDAM CULEMBORG SPIJKENISSE SLANK DE ZOMER IN! Eazy Shape is momenteel het nummer 1 dieet product in Nederland. Al duizenden Nederlanders vallen eindelijk snel, blijvend en gezond af! De nieuwe generatie Eazy Shape proteine shakes zijn een revolutie op het gebied van dieet producten. Eazy Shape ondersteunt u bg het snel en blijvend bereiken van uw streefgewicht. Ook gaat het de veroudering van de huid, spieren en botten tegen! ACTIE: Bestel vóór 31 juli telefonisch of op onze website met de actiecode en krijg een maand pakket voor €59,95 in plaats van €79,95! INHOUD MAANDPAKKET: 4 heerlijke smaken Gratis coaching Shaker cadeau! Dieet handboekje Wetenschappelijk bewezen werking Gegarandeerd resultaat v Vandaag besteld, morgen in huis ACTIECODE: ESD64912

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4