i: Jl Boete voor ouders van leerlingen Sudbury Besluit locatie schaatstempel moet binnen vijf dagen vallen IN HET NIEUWS 3 Ahc&Gm*- Bijna 10.000 Schiphol-ganzen vergast dm eeft keerc4p4|£^Gg, ER dat zé nooit aanvaard zou worden door de Vlamingen. De vijfde ko ning der Belgen overleed in 1993 echter op 63-jarige leeftijd. Zijn uitverkoren neef was toen pas 33 jaar, ongehuwd, en worstelde met een dijk van een imagoprobleem doordat Boudewijns hofmaar schalk Herman Liebaers drie jaar eerder had gezegd: „Hij kan het niet, hé. Een triestig geval." Boudewijn had met Albert afge sproken dat deze laatste bij een vroegtijdig overlijden van zijn broer een soort 'interimkoning' zou worden, wat in 1993 ook ge schiedde. Bijna een kwart eeuw la ter is Filip echter nog steeds niet hersteld van Liebaers' opmerking. Onofficieel geven politieke kop stukken onomwonden toe dat ko ning Filip 'een catastrofe kan wor- den', ook omdat hij is opgeleid door Boudewijn. Die besteeg in 1950 de troon, toen een koning zich nog ongehoorde voorrechten kon veroorloven. Dankzij zijn 43-jarige regering ontwikkelde Boudewijn daarbij wel een groot moreel gezag. Het is geen geheim dat Filip - die te boek staat als niet bijster intelligent, maar wel erg koppig - zich niet spiegelt aan zijn meegaande vader, maar aan zijn autoritaire oom, en juist dat baart de Belgische politiek zor gen. Zelfs de grootste zwartkij kers vertrouwen vooral op de veel begaafdere Mathilde, van wie ver moed wordt dat ze de beperkin gen van de rol wél aanvoelt. Naar verluidt heeft ze ook met Maxima besproken hoe haar populariteit op haar man kan afstralen. utrecht - Ouders van vijf leerlin gen van de school De Kampanje in Amersfoort moeten een boete betalen. Dat heeft de rechter vrij dag bepaald. De rechtbank in Utrecht vindt dat de ouders zich niet aan de Leer plichtwet houden omdat ze we ten dat de school niet voldoet aan de wettelijke eisen. De boetes va riëren van 250 euro tot 1000 euro. De Kampanje werkt volgens het concept van de Sudbury Valley School in Amerika. Dat houdt on der meer in dat de leerlingen hun eigen lesprogramma mogen sa menstellen. Hoeveel leerlingen de school in totaal telt, is niet duide lijk. De leerplichtambtenaar gaf de ouders in april de mogelijkheid hun kinderen in te schrijven bij een school die wel voldoet. Dat hebben de ouders niet gedaan, al dus de rechter. AMSTERDAM - Dit jaar zijn rond Schiphol bijna 10.000 grauwe gan zen vergast. Dat is twee keer zo veel als vorig jaar, maar het inge huurde 'vergasbedrijf mocht nu in een groter gebied zijn werk doen. Arie den Hertog van Duke Faunabeheer heeft dat bevestigd. De ganzen zijn gevaarlijk voor de luchtvaart en daarom wil de over heid van ze af. Vorig jaar gaf al leen de provincie Noord-Holland toestemming om te vangen, maar nu deden dat ook Zuid-Holland en Utrecht, in een straal van twin tig kilometer rond de luchthaven. Ganzen vergassen kan maar een paar weken per jaar, als ze in de rui zijn en niet kunnen vliegen. De vogels worden in een fuik ge dreven en vergast met koolzuur gas. Dat is volgens Den Hertog de meest diervriendelijke methode. De ganzen zijn bijna allemaal voor consumptie. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl EP De bonden hadden de beslissing in mei uitgesteld tot september, maar volgens de rechter is dat niet voldoende onderbouwd. Hoe wel de bonden teleurgesteld zijn over de uitspraak, gaan ze niet in beroep. Ze stellen binnen vijf da gen de drie gegadigden - in Alme- re, Heerenveen en Zoetermeer - op de hoogte. Een van de drie kandidaten om het nieuwe wedstrijd- en trai ningscomplex te bouwen, de Icedöme in Almere, had een kort geding aangespannen tegen de bonden om zo een snelle beslis sing af te dwingen. De andere twee aanbieders zijn het Zoeter- meerse TranSportium en Thialf in Heerenveen. Een adviescommissie had eerder de Icedöme aangewezen als de beste kandidaat, maar de bonden stelden eerst een extra onderzoek in. Dat was volgens de rechter niet terecht. Ze hadden 'zich moe ten houden aan de gemaakte pro cedureafspraken'. Het consortium achter de Icedöme is tevreden. Ini tiatiefnemer Folkert Buiter: „We hebben gelijk gekregen en dat vind ik niet verwonderlijk. We gaan nu gewoon verder en kun nen afspraken gaan maken." John Jorritsma, commissaris van de Koning in Friesland, liet mer ken dat Friesland baalt: „Een slechte dag voor de sport, voor Friesland en voor Thialf." Jorrits ma, die namens de provincie en Thialf sprak, riep de KNSB op geen keuze te maken. Volgens hem is dat een mogelijkheid bin nen de gunningsprocedure. Getijde 4k %U ZATERDAG 20 JULI 2013 koning der Belgen? illustratie Mario De Koninck Van de Vlamingen gaf 52 procent in een recente peiling aan voor een republiek te zijn Onofficieel geven politieke kopstukken toe dat koning Filip 'een catastrofe kan worden' RIJSWIJK - Schaatsbond KNSB en sportkoepel NOCNSF besluiten bin nen vijf dagen waar de nieuwe schaatstempel van Nederland komt. Ze accepteren de uitspraak van de rechter in Utrecht, die hun had opgedragen binnen die termijn met de voorlopige gunning te ko men. College VMBO diploma behaald OVER van 3 naar 4 havo Gestopt met huidige MBO VMBO-t diploma niet behaald Havo diploma, verkort MBO HBO/HAVO niet gelukt Extra hulp nodig Na lange tijd weer aan de slag Wij denken dat een goede opleiding daar de basis voor legt. Op een kleine school waar er voor iedereen echt aandacht is. Een school waar we tijdens de opleiding of cursus al bezig zijn met de manier waarop het er in je beroep aan toe gaat. STADSPOORT PIET HEINSTRAAT 11-13 4461 GL GOES Tel. 0113 851648 www.getijdecollege.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3